Connect with Us

All posts tagged "akull"

E pazakontë/ 42 vjeçari qëndron më shumë se 2 orë në një kuti të mbushur me akull
Life Style 18:23 - 11 Shtator, 2020

E pazakontë/ 42 vjeçari qëndron më shumë se 2 orë në një kuti të mbushur me akull

Një sportist austriak ka vendosur ta sfidojë veten me në një garë aspak të lehtë. Sportisti, Josef Koeberl me prejardhje nga Austria ka qëndruar në një...

Kuriozitete 14:22 - 11 Gusht, 2020

FOTO-Satelitet kapin ndarjen e akullit të Arktikut

Kompania e vëzhgimit të Tokës Planet sapo ka lëshuar imazhe të reja të pllakave të thyera të akullit në Arktik. E vendosur në kufirin verior të...

Life Style 15:26 - 7 Korrik, 2020

Ju vrasin këpucët? Ja si të shpëtoni njëherë e mirë me ketë metodë të thjeshtë

Këpucët e reja shpesh janë një problem i madh sepse shkaktojnë dëme të shumta në këmbë. Por, çdo gje e kë një zgjidhje! Më poshtë po...

Bota 13:10 - 23 Prill, 2020

Koronavirusi/ Merkel: Lëvizim mbi shtresë shumë të hollë akulli

Në deklaratën qeveritare para Bundestagut të enjten, kancelarja gjermane u bëri thirrje gjermanëve për durim e disiplinë për të mos e humbur atë që është arritur....

Kronika 14:09 - 5 Shkurt, 2020

Akull në rrugë/ Kamioni del nga rruga dhe përplaset me karburantin

Prezenca e akullit në rrugë ka shkaktuar një aksident në aksin Pogradec-Korçë në kryqëzimin e fshatit Gështenjas, në afërsi të një pike karburanti. Një kamion për...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Aktualitet 23:40 - 9 Shkurt, 2019

Mjafton vetëm një copë akulli, për të pasur lëkurë bebeje

Pakëson aknet Akulli ndihmon në minimizimin e inflamacionit dhe të skuqjes së fytyrës, gjithashtu shëron aknet e infektuara shumë shpejt. Por nuk duhet ta vendosësh në...

Aktualitet 11:51 - 13 Janar, 2019

Aksidentohen punonjësit e Bashkisë/ Automjeti përfundon në humnerë

Një aksident rrugor është regjistruar mëngjesin e sotëm në Librazhd. Automjeti me të cilin udhëtonin dy punonjës të Bashkisë Librazhd,  ka rënë në një humnerë. Punonjësit...

Aktualitet 06:15 - 5 Janar, 2019

Kujdes! Akull dhe ngrica ne rruge, akset ku nuk kalohet pa zinxhire

Në të paktën 6 akse rrugore nuk do të lejohet kalimi pa zinxhir gjatë natës për shkak të rrezikshmërisë nga ngricat dhe dëbora. Ulja e temperaturave...

Aktualitet 20:20 - 1 Janar, 2019

Ju mjafton vetëm një copë akulli, për të pasur lëkurë të bukur

Këto janë të mirat që përfiton lëkura juaj, nëse e masazhoni me një kub akulli Pakëson aknet Akulli ndihmon në minimizimin e inflamacionit dhe të skuqjes...

Kryesore Show Biz 12:10 - 26 Dhjetor, 2018

Thyhet akulli! Bes Kallaku publikon foton e parë të Ajkës

Aktori i njohur Bes Kallaku ka publikuar për herë të parë një foto ku shfaqet me vogëlushen Ajka. Ai shfaqet në një Kishë duke u lutur,...

Aktualitet 11:22 - 2 Dhjetor, 2018

Ç’ndodh kur vendos një kub akulli në qafë?

Historikisht, qenia njerëzore është përpjekur të gjejë eliksirin e përjetësisë. Kushdo kërkon të qëndrojë përgjithmonë i ri! Por teksa orientohemi drejt mjeteve moderne harrojmë në fakt...

Aktualitet 16:09 - 16 Gusht, 2018

Rreziku nga akulli i lokaleve/ AKU nis inspektimet

Disa ditë më parë mjekët infektivë të QSUT-së dhanë alarmin se akulli i cili shërbet në lokale përgatit me ujë të ndotur. Ata ngrenë dyshime se...

Aktualitet 14:59 - 14 Janar, 2018

Akulli pushton liqenin/ Shpendët në rrezik

Një ngjarje shqetësuese për shpendët, është duke ndodhur në rajonin kinez të Xinjang, pasi liqeni i parkut është mbuluar nga akulli. Rojet e pyjeve të Manes...

Aktualitet 22:15 - 6 Janar, 2018

Foto/ Kina hap dyert për festivalin e akullit

Harbin, qyteti i bukur i Kinës hap dyert për vizitorët nga e gjithë bota. Ditën e premte nisi festivali ndërkombëtar i borës dhe akullit. Nën tematikën...

Aktualitet 15:39 - 11 Janar, 2017

(FOTOT) Korçë – Kapshticë mbulohet nga akulli/ Nuk pastrohet

Aksi rrugor Korçë-Kapshticë është mbuluar nga akulli. Siç shihet edhe nga fotot e mëposhtme, rruga që të çon në kufirin me Greqinë është kthyer në rrezik...

Aktualitet 12:27 - 10 Janar, 2017

FOTOT e fundit/ Akulli në rrugët e Korçës, asnjë ndërhyrje

Citynews ka publikuar ditët e fundit foto nga rrugët e qytetit të Korçës të mbuluara nga dëbora dhe akulli. Bashkia Korçë pretendon se ka ndërhyrë për...

Aktualitet 20:02 - 9 Janar, 2017

Fotot e fundit nga Korça/Akulli mbulon trotuaret dhe rruget ne qender

Keto foto jane shkrepur mbremjen e te henes ne Bulevardin “Republika” ne Korce. Bashkia e ketij qyteti, pretendon se ka nderhyre per te pastruar rruget dhe...

Aktualitet 15:42 - 8 Janar, 2017

(FOTOT) Ja mashtrimet e Bashkisë Pogradec/ Qyteti i mbuluar nga akulli, nuk merret asnjë masë

Citynews publikoi dje disa foto të qytetit të Pogradecit ku dukeshin qartë se rrugët dhe trotuaret ishin të mbuluara nga akulli. Në denoncimin e djeshëm theksuam...

Aktualitet 15:32 - 7 Janar, 2017

Korçë/ Akulli mbulon rrugët dhe trotuaret (FOTOT)

Mjaftuan disa orë reshje dëbore dhe Korça të kthehet në pistën më të madhe të patinazhit, ndoshta në Ballkan. Janë pastruar vetëm disa nga rrugët kryesore,...

Aktualitet 10:37 - 1 Dhjetor, 2016

Parashikimi i motit/ Acar dhe akull më 2 e 3 dhjetor. Ja kur pritet përmirësimi

Mot i keq dhe me ngrica pritet ditët në vijim. “AccuWeather” ka bërë me dije se sot dhe nesër pjesa juglindore e Evropës dhe e Mesdheut...

Sociale 15:38 - 4 Gusht, 2015

Tregtia e akullit me mikrobe, Inspektoriati pezullon e gjobit 36 subjekte

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka ndëshkuar me pezullim aktiviteti dhe gjobë prej 500 mijë lekësh të reja, 36 subjekte që prodhojnë dhe shpërndajnë akull nëpër bare, lokale...

Aktualitet 14:41 - 3 Korrik, 2015

Akulli me baktere/ ISHSH: Të hënën nis kontrolli në Tiranë

Pas transmetimit nga  emisioni ‘Fiks Fare’  për praninë e baktereve në akujt që shërbehen në lokale, ka reaguar kreu i ISHSH, Eltar Deda. Sipas tij, të...

Kuriozitete 21:48 - 10 Qershor, 2015

9 mënyrat që nuk i dinit mbi përdorimin e akullit

Ringrohni orizin – të ngrohësh orizin në mikrovalë shpeshnuk është e thjeshtë. Ndryshoni këtë mendim dike vendosur një kub akulli në mes të tij përpara se...