Connect with Us

All posts tagged "aktori"

"Na tradhëtuan me Teatrin! Shumica u blenë"/ Radoja për politikën: Më mirë shoh filma me kartonë
Aktualitet 22:41 - 7 Korrik, 2020

“Na tradhëtuan me Teatrin! Shumica u blenë”/ Radoja për politikën: Më mirë shoh filma me kartonë

Aktori i mirënjohur  Gulielm Radoja në një intervistë për “A-Show” në “Syri TV” foli ndër të tjera edhe për ngjarjen e 17 Majit, kur u shemb...

19 vjet pa Vangjush Furxhi/ Kujtesë për aktorin e madh korçar
Kultura 19:44 - 25 Qershor, 2020

19 vjet pa Vangjush Furxhi/ Kujtesë për aktorin e madh korçar

Aktori Mevlan Shanaj, ka përkujtuar sot artistin e madh korçar, Vangjush Furxhi. Vangjush Furxhi u nda nga jeta më 7 gusht të vitit 2001, ndërsa gjatë...

Lajme 21:02 - 18 Prill, 2020

Shtrohet me urgjencë në spital aktori i njohur shqiptar

Aktori i njohur shqiptar Bruno Shllaku është shtruar në spital pasditen e sotme. Mësohet se Shllaku ka pësuar hemoragji cerebrale dhe ndodhet në reanimacion në QSUT...

Lajme 16:50 - 2 Prill, 2020

U dyshua se ishin prekur nga koronavirusi/ Del përgjigja e analizave të aktorit turk

Aktori i njohur turk Kivanç Tatlitug i është nështruar testit për Covid-19, pasi dyshonte se mund të ishte prekur nga virusi vdekjeprurës. Lajmi u konfirmua nga...

Lajme 17:54 - 1 Prill, 2020

Video-Një buqetë lule për heronjtë/ Aktori i njohur bën gjestin e veçantë

Mjekët dhe infermierët janë padyshim heronjtë e heshur të këryre ditëve të vështira që po kalon vendi. Vëmendja dhe falenderimet ndaj tyre ka qënë maksimale në...

Lajme 11:38 - 27 Shkurt, 2020

Çfarë po ndodh!/ Shtrohet në spital aktori i njohur shqiptar

Aktori i njohur shqiptar Arben Derhemi, duket se po kalon një gjendje jo të mirë shëndetësore. Këtë gjë e ka bërë vetë të ditur vetë aktori...

Politikë 11:35 - 23 Shkurt, 2020

“Bëjnë si tigra por janë vetëm minj”/ Meta i përgjigjet aktorit të njohur

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur aktorit të njohur Neritan Liçaj i cili ka komentuar në një status të Presidentit teksa thotë se do të jetë...

Sociale 20:07 - 17 Janar, 2020

“Dy fjalë për ty njeriu i të gjithëve”/ Nora Malaj për ndarjen nga jeta të Xhevdet Ferrit

Ish-zv.ministrja e Arsimit, Nora Malaj, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohëshme nga jeta të aktorit të njohur Xhevdet Ferri. Dy fjalë për ty njeriu i...

Sociale 18:24 - 16 Janar, 2020

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur

Arti ka humbur një tjetër figurë të njohur. Mësohet se ka ndërruar jetë në moshën 59- vjeçare aktori Xhevdet Ferri. Ferri, prej kohësh, vuante nga një...

Intervista 13:55 - 1 Nentor, 2019

“Europa po merr tatëpjetën”/ Aktori i njohur francez flet “pa doreza”, ç’mendon për Ramën

Aktori i njohur francez Gerard Depardieu prej disa ditësh ndodhet në Shqipëri. Gjatë qendrimit në vendin tonë, Depardieu u takua e me kryeministrin e Shqipërisë Edi...

Sociale 18:28 - 25 Gusht, 2019

Nga Astrit Çerma/ Një kafe me doktor Papavramin

Bashkë me Zhani Ziçishtin porositëm kafet dhe kamarjerit i thamë të na i sillte jashtë, tek ajo veranda si punë ballkoni e stërzgjatur që kishte hotel...

Aktualitet 15:00 - 13 Maj, 2019

Nga “TV Erseka” në kandidat për kryebashkiak/ Çfarë do t’ju premtojë “erseksave” Erion Isai

Ish-aktori i Portokallisë, Erion Isai do të kandidojë për bashkinë e Kolonjës, nën siglën e Partisë Socialiste. Erion Isai u bë i njohur për publikun si...

aktori tallet keq me erion bracen
Aktualitet 17:41 - 2 Prill, 2019

Aktori i humorit tall keq Erion Braçen/ “Shpresoj që ditëlindja tjetër të më kapi kryeministër”

Në një dialog therrës, ironik dhe plot humor aktori i humorit Rezart Veleshnja, së bashku me gazetarin Muhamed Veliu kanë ironizuar mbi zv. Kryeministrin Erion  Braçe....

banane te rrezikshme ne durres
Aktualitet 14:50 - 29 Janar, 2019

Aktori “shpërthen” pas bllokimit të bananeve/ Po na i hanë fëmijët o maskarenj

Aktori i humorit Marin Orhanasi ka reaguar me tone të ashpra në lidhje me 41.7 ton bananet që u bllokuan ditën e sotme, pasi rezultonin të...

Aktualitet 16:37 - 5 Janar, 2019

Protesta e studentëve/ Aktori paralajmëron Ramën

Aktori i njohur Neritan Liçaj në një postim në rrjetet sociale ka publikuar axhendën e protestës së studentëve, duke shkruar se shqiptarët do të vazhdojnë revoltën...

Aktualitet 23:30 - 10 Tetor, 2018

E papritur!/ Aktori hollivudian bëhet baba i një vajze, pas dy djemve

Aktori i njohur Owen Wilson është pare për herë të parë nga mediat, pas lajmit se ka mirëpritur fëmijën e tij të tretë. 49-vjeçari u fotografua...

Aktualitet 00:00 - 22 Gusht, 2018

Pas Monica Bellucci-t, aktori i njohur do të martohet me modelen 30 vite më të vogël

“Mendoja: U martova, kam dy vajza të vogla, bëra atë që kisha për të bërë, tani e tutje do të jem beqar. Ishte kënaqësi, por pas...

Kryesore Show Biz 23:10 - 8 Qershor, 2018

Aktori shqiptar luan së bashku me Rihannën në filmin “Ocean’S 8”

Në një nga filmat më të përfolur të momentit në Hollywood “Ocean’s 8”  duket se do të luajë edhe një aktor shqiptar, James Biberi. Premiera e...

Aktualitet 18:25 - 24 Maj, 2018

Skandalet seksuale përfshijnë një tjetër aktor botëror

Morgan Freeman është akuzuar për ngacmime seksuale nga disa femra, përfshi dhe reporterët që kanë mbuluar filmat e tij, sipas një raporti të ri. 16 persona...

Aktualitet 21:40 - 24 Prill, 2018

Vdekja e aktorit Kurti/ Kryeprokurori Gjakovës tregon detajet

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka nisur hetimet për të zbardhur shkakun e vdekjes së aktorit të serialit “O sa mirë” dhe zyrtarit komunal të komunës së...

Aktualitet 01:00 - 3 Shkurt, 2018

Noizy dhe Blerimi, në “sherr”/ Kush e ka trupin më me muskuj?

Reperi shqiptar Noizy dhe aktori i njohur Blerim Destani janë në garë me njëri-tjetrin. Jo për ndonjë femër të bukur apo makinë të shtrenjtë, por për...

Aktualitet 22:30 - 24 Janar, 2018

Aktori i famshëm i “I vetëm në shtëpi” rrëfen mardhënen me Michael Jackson

Macaulay Culkin u gjend në qendër të vëmendjes që në moshën 8 vjeçare për shkak të rolit të tij si Kevin, një personazh shumë i dashur...

Aktualitet 18:00 - 20 Janar, 2018

Aktori më i mirë i komedisë i të gjitha kohërave është… 

Jim Carrey është votuar si aktori më i mirë i komedisë i të gjitha kohërave nga një sondazh i kryer nga Unilad për 10 aktorët më të...