Connect with Us

All posts tagged "aktivistet"

Politikë 14:58 - 9 Maj, 2020

“Kremtimi më i shëmtuar”/ Meta dënon dhunën ndaj aktivistëve, mesazhi i fortë për Ramën

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me dhunën e ushtruar sot ndaj aktivistëve në Sheshin Skëndërbej. Në një postim në rrjetet sociale, Meta ndërsa dënon...

Kronika 19:25 - 7 Dhjetor, 2019

“Vetëm menderë-shpuarit kamuflohen”/ Degjeneron në sharje banale debati mes aktivistëve të Teatrit

Ka degjeneruar në sharje banale, konfrontimi mes aktivistëve të “Aleancës për Tetarin”. Nisur nga një postimi i Kastriot Çipit, në rrjetet sociele, një prej tyre e...

Bota 09:25 - 25 Shtator, 2019

Çmimi Nobel Alternativ për vizionarët praktikë

Për të 40-n herë Çmimi Nobel Alternativ nderon njerëzit, që angazhohen për problemet globale. Sivjet ky vlerësim u bëhet një aktivisteje, një avokateje, një mbrojtësi të...

pyetje dhe fakte qe akuzojne veliajn
Lajm i Rekomanduar 15:14 - 15 Gusht, 2019

Memorial për Ardit Gjoklajn/ Aktivistët-Veliajt: I vodhe jetën

Aktivistë të Nismës Thurje  kanë vendosur sot një memorial për gjithë viktimat e babëzisë së pushtetit pranë liqenit artificial të Tiranës. Memoriali i kushtohet të gjithë...

Aktualitet 09:12 - 27 Shkurt, 2019

Një TEC vrasës në Korçë

Qyteti juglindor është përfshirë nga paniku dhe një debat i ashpër në lidhje më ndërtimin e një TEC-i më gaz në Korçë. Prej disa ditësh ka...

Aktualitet 12:15 - 21 Janar, 2017

300 policë rrethojnë zyrat e Aleancës Kuq e Zi, Spahiu: Dhunohen dhe arrestohen 14 aktivistë

Vijon tensioni mes protestuesve të Aleancës Kuq e Zi dhe forcave të policisë. Menjëherë pas protestës te Kryeministria, policia ka rrethuar zyrat e AK, që ndodhen...

Aktualitet 12:42 - 13 Mars, 2016

Gjykata liron 4 aktivistët e Aleancës Kuq e Zi

Gjykata e Tiranës ka liruar nga burgu katër aktivistët e Aleancës Kuq e Zi, të cilët u arrestuan të premten pasi protestuan dhe bllokuan derën kryesore...

Aktualitet 21:12 - 6 Mars, 2016

Lirohen protestuesit e arrestuar nga polica/ Nuk tërhiqemi nga kauza jonë!

Protestuesit e arrestuar ditën e sotme janë liruar pak minuta më parë nga Komisariati Nr.1 në Tiranë. Një nga aktivistët e shoqërisë civile i cili u...