Connect with Us

All posts tagged "aktiviste"

Opinione 19:18 - 2 Janar, 2020

Kujtesë Organizatës Politike/ Pse i duhen Shqipërisë filantropët humanistë

Nga Rigels Seliman Organizata Politike, aktivistë, studentë, sindikalistë, OJQ, madje edhe parti politike prej disa kohësh kanë nisur një ofensivë ndaj Samir Mane, duke e sulmuar...

Bota 16:35 - 1 Janar, 2020

Greta Thumberg, aktivistja më e re që bëri bujë/ Figura e vitit 2019 për Revistën TIME

Aktivistja më e re për mbrojtjen e mjedisit dhe ndryshimet klimaterike, Greta Thunberg, është shpallur figura e vitit 2019 për revistën TIME. Aktivistja 16-vjeçare arriti që...

Bota 17:58 - 11 Dhjetor, 2019

Aktivistja e re Greta Thumberg bën bujë/Figura e vitit 2019 për Revistën TIME

Aktivistja më e re për mbrojtjen e mjedisit dhe ndryshimet klimaterike, Greta Thunberg, është shpallur figura e vitit 2019 për revistën TIME. Aktivistja 16-vjeçare arriti që...

Sociale 23:18 - 2 Dhjetor, 2019

“Qese me ndihma në Ministrinë Brendshme”/ Kalaja: Policia më tërhoqi zvarrë për të më futur në makinë

Aktivistja për Mbrojtjen e Teatrit Komëbtar Adriana Kalaja ka treguar se çfarë ndodhi, pak më herët, para sheshit të Teatrit, mes artistëve dhe forcave të Policisë....

Sociale 22:30 - 2 Dhjetor, 2019

Video-I “nxorën bojën” Ministrisë së Brendshme/ Policia tenton ty arrestojë anëtarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

Policia ka tentuar arrestimin e dy aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit pas kallëzimit penal nga SHÇBA. Mësohet se policia ndaloi fillimisht Adriana Kalanë, një...

Politikë 14:56 - 17 Tetor, 2019

“E kam parë kur pickoi një ministre”/ Rama padit për shpifje Sevim Arbanën

Kryeministri Edi Rama ka paditur në gjykatë për shpifje aktivisten e të Drejtave të Njeriut, Sevim Arbanën. Kjo padi, bazohet në deklaratën e bërë nga Arbana...

Kryesore Show Biz 11:23 - 9 Mars, 2019

Aktivistja shqiptare shpërthen kundër Fatma Haxhialiut:”Ti nuk mund të fillosh Shqipërinë vitin 0″

Aktivistja Sevim Arbana deklaroi se ne jemi ende një shoqeri e dhunshme dhe se ende duhet bërë shumë punë në edukimin social, që në familje e...

Aktualitet 20:19 - 9 Shtator, 2018

“Femrat duan para”/ Aktivistet për të drejtat e grave ngrenë alarmin pas deklaratës së imamit Naçi

Pas deklaratës së imamit Elvis Naçi, në të cilën u shpreh se femrat duan lekë dhe se i bëjnë meshkuj hajdut kanë reaguar aktivistet për të...

Aktualitet 16:41 - 9 Shtator, 2018

“Ke bërë copash jetën tonë”/ Aktivistja që e gjuajti me vezë, akuza të forta Ramës

Aktivistja Klodi Hoxha ka reaguar në lidhje me situatën kriminale që prej disa kohësh po sundon në vendin tonë. Në një postim në rrjetet sociale, aktivisja...

Aktualitet 09:01 - 24 Nentor, 2016

Aulon Kalaja flet për Citynews/ Lirohet një prej aktivistëve, tjetri në spital me dorë të thyer

Lirohet një prej aktivistëve të shoqëruar në Polici, ndërsa tjetri ka përfunduar në spital me thyerje dore. Në një prononcim për Citynews.al, gazetari dhe aktivisti i...

Aktualitet 08:17 - 24 Nentor, 2016

Policia ndërpret protestën kundër plehrave/ Ndalohen dy aktivistë

Policia ka ndërhyrë mëngjesin e sotëm në protestën duke ndërprerë protestën e nisur që mbrëmë para parlamentit kundër importit të mbetjeve. Aktivistët kanë deklaruar se janë...

Bota 16:08 - 21 Korrik, 2015

Turqi, identifikohet nje nga agresoret e sulmit mbi aktivistet ne Suruci

Autoritetet turke kanë identifikuar një person të lidhur me sulmin vetëvrasës së Suruçit një ditë më parë, ku gjetën vdekjen 32 aktivistë. Kryeministri Ahmet Davutolgu, i...

Kronika 08:01 - 20 Qershor, 2015

Dhunohet aktivistja e PD në Durrës

Partia Demokratike e Durrësit denoncon se Merene Agalliu, sekretare e një qendre votimi dhe bashkëshortja e kryetarit të Seksionit nr 6 të Partisë Demokratike të degës...

Bota 15:23 - 24 Maj, 2015

30 gra aktiviste kalojnë kufirin mes dy Koreve

Një grup prej 30 grash aktiviste kanë kaluar zonën e demilitarizuar që ndan Korenë e Veriut dhe të Jugut, në përpjekje për të promovuar paqen. I...

Sociale 12:51 - 14 Mars, 2015

Aktivistët e “Eco Bicycle” lyejnë fasadat  me shkarravina     

Fushata sensibilizuese “ Lagja ime, shtëpia ime” ka vazhduar aksionin për pastrimin e fasadave të kryeqytetit nga shkrimet e shumta politike dhe të bizneseve. Kjo fushatë...

Bota 12:01 - 26 Shkurt, 2015

Aktivistët: ISIS 262 të krishterë peng, po rrit kontrollin

ISIS ka marrë peng një shifër shumë më të madhe të krishterësh sirianë pas sulmeve mbi dhjetëra fshatra në verilindje të këtij vendi përgjatë ditëve të...