Connect with Us

All posts tagged "aksionet"

Satire Politike 12:04 - 8 Prill, 2020

Tërmeti në Korçë/ Arbeni merr malet, përfundon tek çobani

Një tërmet ka goditur Korçën mëngjesin e sotëm, me epiqendër fushën e këtij qyteti, por është ndier shumë edhe në zonat turistike përreth, në Voskopojë, Dardhë,...

Politikë 12:50 - 28 Mars, 2020

Kush është Natali Blushi, vajza e Benit me pasuri 500 milionëshe vetëm 20 vjeçe

Vajza e një politikani të njohur në Shqipëri edhe pse vetëm 20 vjeçe do gëzonte një pasuri qindra mijë dollarë. Gjysëm miliardi lekë një ambient biznesi...

Lajme 13:08 - 17 Mars, 2020

“Dosja Top Channel”, pjesa e dytë/ Gjyqet, paditë në prokurori dhe përplasjet vazhdojnë

Një rrugë e gjatë e pandalshme, padi penale, çështje në gjykim, prokuroria në lojë dhe palët janë në përplasje të plotë. Në Gjykatën e Faktit ka...

Politikë 13:32 - 15 Mars, 2020

Ekskluzive/ Dosja Top-Channel, përfundon në ambasadën Amerikane

Dhjetra procese gjyqësore, qindra të larguar nga puna, përplasje aksionerësh, largime të themeluesve, ortakëri me kompanitë e inceneratorëve tek Lori Kafe, dhe shumë skandale të tjera...

Lajme 15:13 - 10 Mars, 2020

Dosja “Top Channel”/ Skandalet nga aksionet tek gjyqet dhe shantazhet

Dosja Top Channel është një investigim i kryer javët e fundit nga CNA.al, pikërisht kur mbushen më shumë se katër vite nga fillimi i një përplasje...

Politikë 12:50 - 27 Shkurt, 2020

Ben Blushi bën vjehrrin miliarder/ CNA.al zbulon pasurinë 5 milionë dollarë

Pasuria e ish-politikanit dhe gazetarit, të kthyer së fundi në menaxher të një televizioni, Ben Blushi llogaritet të jetë me miliona e miliona dollarë. Kjo sipas...

Lajme 13:45 - 21 Shkurt, 2020

Rrëzohet tentativa e Vjollcës dhe Blushit për grabitjen e aksioneve në Digitalb

Gjykata e Tiranës ka hedhur poshtë tentativen për grabitje të aksioneres së Digitalb, Vjollca Hoxha e cila së fundi është bërë edhe bashkëaksionere me kompaninë e...

Politikë 11:47 - 19 Shkurt, 2020

Sa lekë ka paguar Eva Blushi për blerjen e Lori Kafesë?

Bashkëshortja e Ben Blushit, drejtorit të TV “Top Channel”, Eva Blushi është një ndër ortakët e kompanisë bullgare “EM Capital Group”, që ka blerë 51% të...

Politikë 11:24 - 19 Shkurt, 2020

Thellohet skandali i kompanisë Bullgare me Top Channel

Rreth një javë më parë, CNA.al ka raportuar një skandal, ku me dokumenta ekskluzive tregohet ortakëria e Ben Blushit me kompaninë që ka inceneratorët në Shqipëri....

Lajme 13:56 - 18 Shkurt, 2020

Detajet e reja/ Dokumentet që zbulojnë përqindjen e aksioneve të Ben Blushit me kompaninë e inceneratorëve

Me datën 12 shkurt 2020, CNA.al publikoi një dokument zyrtar, të siguruar në Bullgari nëpërmjet të cilit del zbuluar ortakëria e Klodian Zotos , bosit shqiptar...

Lajme 10:27 - 18 Shkurt, 2020

Noterja në skandal/ Zbulohen katër bizneset e bashkëshortes së Ben Blushit

Eva Blushi, bashkëshortja e ish-deputetit Ben Blushi, sot drejtor i televizionit kombëtar Top Channel, njëkohësisht me profesionin e noteres rezulton edhe aksionere jo vetëm në një...

Lajme 10:24 - 17 Shkurt, 2020

Zbulohet biznesi i dytë i Ben Blushit me Vjollca Hoxhën

Kush mendoi se Ben Blushi me largimin e tij nga politika, pas dështimit me LIBRA-n, do të dështonte edhe në biznes, ka menduar gabim. Në politikë,...

Lajme 13:22 - 15 Shkurt, 2020

Investigimi i CNA.al zbulon skandalin/ Skema e plotë e lidhjeve qeveri-media-oligarkë

Në dy ditë rradhazi, CNA.al ka sjellë një investigim të plotë në lidhje me një transaksion shit-blerjesh në Shqipëri, të një kompanie në pronësi të pronarëve të Top...

Lajme 10:03 - 30 Janar, 2020

Vjollca Hoxha humb betejën me bosët e mëdhenj për Digitalb/ Bie “monopoli” i vendimmarrjes

Vjollca Hoxha humbet shumicën e aksioneve në kompaninë “Digitalb”, duke humbur kështu edhe maxhorancën për vendimmarje. Pronarja e rrjetit “Top Media” ka humbur betejën e saj...

Aktualitet 18:46 - 4 Shtator, 2017

Veneto Bank drejt falimentimit, i shet aksionet Intesa San Paolo-s

Veneto Bank, një nga më të mëdhatë në Itali, e pranishme në Shqipëri që në vitin 2009, dhe prej kohësh në qendër të polemikave dhe hetimeve...

Aktualitet 13:05 - 25 Maj, 2017

Dosja “Top Channel”, kronikë e një krimi të paralajmëruar

Ndarja nga jeta në mënyrë tragjike e themeluesit të Top Channel më 23 maj të vitit 2008 rikonfiguroi aksionerët e televizionit më të madh në vend,...

Aktualitet 10:53 - 20 Prill, 2017

Pasuria e Alfred Pezës/Nga aksionet bankare te kredia në $, hetimi nxjerr zbuluar deputetin

Alfred Peza dhe bashkëshortja e tij Mirela Ndini gëzojnë një pasuri qindra milione lekë, para këto që ata pretendojnë se i kanë vënë falë punës së...

Ekonomi 15:49 - 16 Qershor, 2015

Frike nga falimenti, bien aksionet greke per te treten dite rresht

Aksionet greke kanë rënë për të tretën ditën me radhë, si pasojë e frikës se Greqia mund të dalë shumë shpejt nga Eurozona.Në bursën e sotme,...

Aktualitet 11:47 - 22 Shkurt, 2015

Aksioni për energjinë, policia publikon të dhënat për këtë javë

Policia e shtetit ka publikuar ditën e sotme të dhënat për këtë javë të aksioneve të energjisë. Ajo deklaroi se gjatë kësaj jave janë evidentuar 96...