Connect with Us

All posts tagged "aksione"

Kronika 12:12 - 23 Janar, 2021

Zbulohet biznesi në Tiranë i “Princit” të “Ndraghetës”/ I dhuroi shqiptarit 50% të aksioneve

Personi që njihej brenda klanit mafioz “Ndragheta” me nofkën “Princi”, rezulton të ketë hapur biznes në Shqipëri qysh prej vitit 2017. Duke ju referuar ekstraktit të...

Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë/ Adriatik Llalla i pandehur për fshehje pasurie
Vetingu 11:22 - 5 Nentor, 2020

Nga llogaritë e shumta tek pasuria në bregdet/ Gjyqtarja, që Llalla e donte në pranga

Në vitin 2013, gjyqtarja e Gjykatës së Shkallës së Parë të Tiranë, Teuta Hoxha është kallëzuar penalisht në prokurori nga avokati Agron Bajri. Hoxha dyshohej se...

Teknologji 10:33 - 18 Shtator, 2020

Marrëveshja e Tik Tok dhe Oracle/ Trump në dyshime

Rregullatorët e SHBA kanë rënë dakord paraprakisht për një marrëveshje me kompaninë mëmë kineze të aplikacionit, ByteDance dhe partnerin e saj amerikan, Oracle, një person i...

Pandemia globale shton numrin e përdoruesve të Facebook/ Aplikacioni rrit me 7 përqind aksionet
Teknologji 12:48 - 31 Korrik, 2020

Pandemia globale shton numrin e përdoruesve të Facebook/ Aplikacioni rrit me 7 përqind aksionet

Pandemia globale po provon të jetë një ndihmë për numrat e përdoruesve të Facebook – të paktën tani për tani. Facebook ( FB ) tha të...

Teknologji 15:14 - 23 Korrik, 2020

Gjiganti i makinave elektrike në “top 5” e njerëzve më të pasur në botë

Shefi i Tesla Elon Musk u bë personi i pestë më i pasur në botë në  fillim të javës, falë çmimit të rritjes së aksioneve të...

Politikë 10:08 - 11 Shkurt, 2020

Aksionet e bujshme të policisë/ Manjani rendit faktet: Shteti po bën show

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas aksioneve të bujshme të policisë, gjatë ditëve të fundit nëpër qytetet kryesore të vendit. Manjani thotë shteti...

Lajmet e rreme në rrjet/ Facebook bën hapin e radhës
Teknologji 13:03 - 25 Korrik, 2019

Rriten aksionet e Facebook/ Marrëveshja 5 miliardë dollarëshe me Komisionin Federal të Tregtisë

Facebook ka raportuar një rritje të shitjeve me anë të rritjes së angazhimit të përdoruesve, të cilët tani janë 2.4 miliardë. Menlo Park, kompani me bazë...

Aktualitet 17:42 - 7 Gusht, 2018

Lajmi i ditës/ Amerikanët blejnë Arsenalin

Mediat britanike shkruajnë se biznesmeni amerikan Stan Kroenke është shumë afër që t’i blejë të gjitha aksionet e klubit londinez. Kroenke është i vendosur që të...

Kuriozitete 23:10 - 5 Mars, 2018

Zuckerberg shet 500 milionë dollarë aksione

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, gjatë muajit shkurt ka shitur rreth 500 milionë dollarë aksione për të financuar investimet e tij filantropike në iniciativën Chan Zuckerberg,...

Aktualitet 12:38 - 19 Shtator, 2017

Vijojnë kontrollet e befasishme nga Drejtoria e Policisë Tiranë, dy të arrestuar

Gjatë kontrolleve të befasishme nga Drejtoria e Policisë së Tiranës është bërë i mundur arrestimi i dy shtetasve të akuzuar për “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike...

Aktualitet 23:05 - 13 Janar, 2017

Për Alfred Pezën që “vdiq” si gazetar dhe Rilindi miliarder

Sot, Citynews nëpërmjet dokumenteve zyrtare, kontratës së shitjes, ekstraktit të QKR-së dhe vetë-deklarimit të pasurive denoncoi publikisht faktin se në pranverën e vitit 2015, bashkëshortja e...

Aktualitet 22:17 - 13 Janar, 2017

Alfred Peza pranon denoncimin e Citynews/ Me kursimet e familjes bleva aksione në bankë

Deputeti i Rilindjes Alfred Peza, ka zgjedhur orët e vona të mbrëmjes që të japë sqarimin e tij në lidhje me shkrimin e publikuar në Citynews...

Aktualitet 11:44 - 13 Janar, 2017

Ekskluzive-SKANDALI/Deputeti i Rilindjes dhe ish-gazetari Alfred Peza ble 1.1 miliard lekë, 1% aksione në një bankë private (Dokumentat)

Alfred Peza, deputeti i Rilindjes, ish-gazetar, tashmë është një miliarder shqiptar me aksione në banka private. Citynews nëpërmjet një investigimi ka zbardhur disa të dhëna mbi...

Ekonomi 18:34 - 2 Tetor, 2016

VIP-at shqiptarë, që shitën dhe blenë aksione në 2015-2016

Kompanitë e mëdha me pronësi shqiptare, në vite kanë arritur të kenë një biznes të qëndrueshëm dhe ndryshimet e pronarëve nuk ndodhin shpesh, teksa një pjesë...

Aktualitet 14:33 - 4 Gusht, 2016

Pas aksidentit që i morri jetën turistit rus/Policia nis kontrollet për mjetet lundruese

Policia e Vlorës, Delta Forcë dhe Roja Bregdetarë kanë nisur një aksion të përbashkët për kontrollin e të gjitha mjeteve lundruese. Aksioni vjen një ditë pas...

Aktualitet 18:17 - 27 Qershor, 2016

Aksionet e bankave europiane bien me 22%

Aksionet e bankave europiane kanë humbur tashmë 22% të vlerës së tyre në dy ditët e tregtimit pas referendumit britanik për të dalë nga BE-ja, duke...

Aktualitet 20:31 - 17 Maj, 2016

CNN: George Soros bëhet gati për një stuhi në tregun e aksioneve

Agjencia prestigjoze e lajmeve, CNN thotë se biznesmeni George Soros po bëhet gati për një stuhi në tregun e aksioneve. “Investitori legjendar ka dyfishuar bastin e...

Ekonomi 17:05 - 26 Gusht, 2015

Aksionet e Kinës vazhdojnë të bien ne bursa

Aksionet kineze kanë vazhduar të dobësohen për të tretën ditë me radhë. Indeksi Shangai ka rënë sot për 1.27 përqind, në 2,927.29 pikë. Këtë javë, ai ka...

Ekonomi 16:20 - 24 Gusht, 2015

Zhvillimet ekonomike ne Kine trondisin tregjet ndërkombëtare

Tregjet europiane u tronditën këtë të hënë nga rritja e frikës mes investitorëve se ngadalësimi i ekonomisë kineze është më i madh nga sa parashikohej. Bursat...

Ekonomi 16:10 - 5 Gusht, 2015

Aksionet e bankave greke ne renie te lire per te treten dite

Aksionet e bankave greke kanë rënë ndjeshëm për të tretën ditë me radhë, duke vazhduar trendin e njëjtë që nga rihapja e bursave në fillim të...

Ekonomi 11:55 - 31 Mars, 2015

Eurozona/Vijon trendi i dobësimit të euros, rriten aksionet

Euro vijon trendin e rënies drejt rekordit të pritshëm për zhvlerësimin më të madh tremujor ndërsa aksionet europiane për çerekvitin më të mirë në periudhës euro,...