Connect with Us

All posts tagged "aksion"

Aksion në Durrës/ Policia arreston 2 persona, procedohet edhe një adoleshent
Kronika 13:10 - 1 Nentor, 2020

Policia aksion në Tiranë/ Arrestohen tetë persona

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Arrestohen në flagrancë 8 shtetas, si dhe procedohet penalisht...

Kronika 10:50 - 21 Tetor, 2020

Policia aksion në Tiranë/ Arrestohen shtatë persona, zbardhen detajet

Policia e Tiranës ka arrestuar 7 persona për vepra të ndryshme penale gjatë 24 orëve të fundit. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë...

Policia dhe RENEA aksion në Laç/ Arrestohet pronari i një biznesi, disa të shoqëruar
Kronika 09:21 - 21 Tetor, 2020

Policia dhe RENEA aksion në Laç/ Arrestohet pronari i një biznesi, disa të shoqëruar

Policia e Shtetit ka ushtruar gjatë natës një aksion në Laç për lojërat e fatit. Bëhet me dije se në aksion kanë marrë pjesë edhe forcat...

Prostitucion në një qendër masazhi/ Arrestohen dy persona në Tiranë
Kronika 14:44 - 7 Tetor, 2020

Policia aksion në Tiranë/ Arrestohen 9 persona, procedohen penalisht 4 të tjerë

Bien në prangat e policisë 9 shtetas dhe procedohen penalisht 4 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve...

“Kokaina që u bë oriz”/ Anila Hoxha, një vit pas aksionit: Po ndodhin krime ne kuzhinë
Kronika 13:57 - 7 Tetor, 2020

“Kokaina që u bë oriz”/ Anila Hoxha, një vit pas aksionit: Po ndodhin krime në kuzhinë

Ka kaluar një vit pas një aksioni të organizuar nga autoritetet greke dhe shqiptare, për 45 kilogramë kokainë që ishte fshehur në portin e Pireut e...

Polica aksion blic anti-drogë/ Vihen në lëvizje drejtoritë vendore dhe shefat e komisariateve
Kronika 09:43 - 7 Tetor, 2020

Policia aksion blic anti-drogë/ Vihen në lëvizje drejtoritë vendore dhe shefat e komisariateve

Që në orët e para të mëngjesit policia ka nsiur një aksion të madh anti-drogë. Mësohet se në këtë opereacion janë angazhuar rreth 70% e kupolës...

Arrestohen  6 persona në Tiranë/ Policia jep detaje nga aksioni
Kronika 16:02 - 28 Shtator, 2020

Arrestohen  6 persona në Tiranë/ Policia jep detaje nga aksioni

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Arrestohen në flagrancë 6 shtetas dhe procedohen penalisht 2...

Arrestimet e EULEX në zyrat e OVL të UÇK-së në Kosovë, Thaçi: S’ka nevojë për aksione spektakolare!
Kosova & Rajoni 20:22 - 25 Shtator, 2020

Arrestimet e EULEX në zyrat e OVL të UÇK-së në Kosovë/ Thaçi: S’ka nevojë për aksione spektakolare!

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar për aksionin e EULEX me bastisjen e zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe arrestimet e anëtarëve të...

Të shtëna me armë në Tropojë/ Plagoset rëndë 35-vjeçari
Kronika 22:41 - 24 Shtator, 2020

Policia aksion blic në Vlorë/ “Shënjestrat” personat me makina të shtrenjta

Policia e Vlorës është duke zhvilluar një aksion blic në disa lagje të qytetit të Vlorës. Mësohet se mbrëmjen e sotme po kryhen kontrolle të imtësishme...

Qarkullonte me armë zjarri me vete në makinë/  Arrestohet 30-vjeçari
Kronika 22:49 - 17 Shtator, 2020

Aksion në Berat për personat në kërkim/ 100 automjete në “sitën” e policisë

Policia dhe forcat “Shqiponja”, gjatë mbrëmjes së sotme ka kryer kontrolle në Berat për të parandaluar shkelje nga ana e drejtuesve të automjeteve. Policia ka ngritur...

Vrasja e Bujar Çelës/ RENEA aksion në Elbasan, disa të shoqëruar
Kronika 18:47 - 17 Shtator, 2020

Vrasja e Bujar Çelës/ RENEA aksion në Elbasan, disa të shoqëruar

Forcat Speciale RENEA, kanë shoqëruar disa përsona në lidhje me vrasjen Bujar Çelës, i cili është vëllai i Talo Çelës, një emër jo I panjohur nga drejtësia, ku...

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona
Aktualitet 09:16 - 17 Shtator, 2020

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona

Mëngjesin  e sotëm janë arrestuar 7 persona si rezultati i një operacioni blic të kryer për droga të forta, kokainë. Sipas informacioneve paraprake nga policia mësohet...

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen 6 persona dhe procedohet penalisht 1 tjetër
Kronika 15:35 - 11 Shtator, 2020

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen nëntë persona

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Arrestohen në flagrancë 9 shtetas, për vepra të ndryshme...

Kapen me drogë në çantë/ “Shigjetat” arrestojnë tre të rinj në Tiranë
Kronika 17:15 - 9 Shtator, 2020

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen 13 persona, për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës ka arrestuar  në flagrancë 13 shtetas, 3 prej tyre të shpallur në kërkim. Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në...

Iu gjetën drogë, armë dhe vjedhje/ Arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim tre të tjerë në Durrës
Kronika 12:37 - 6 Shtator, 2020

Policia aksion në Durrës/ Arrestohen pesë persona

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rënë në prangat e Policisë Durrës 5 shtetas, 2 prej tyre të shpallur në kërkim kombëtar, 2 për kundërshtim të...

Showbizz 10:20 - 29 Gusht, 2020

VIDEO-Kejvina Kthella në aksion/ Hakmerret ndaj Megi Pojanit

Dy bukuroshet e showbizit Kejvina Kthella dhe Megi Pojani kanë argëtuar ndjekësit me disa skena të vogla si në filmat aksion. Megi Pojani ka qenë duke...

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona
Kronika 08:43 - 12 Gusht, 2020

Operacion i befasishëm gjatë natës në Peqin/ Policia në përpjekje për të kapur të kërkuarin Talo Çela

Gjatë mbrëmjes së kaluar forcat RENEA kanë zhvilluar një aksion policor në qytetin e Peqinit për kapjen e Talo Çelës. Çela, 49-vjeç, me origjinë nga Elbasani,...

Policia ka arrestuar një 52-vjeçar nga Tirana, pasi tentoi të korruptonte policin. Sipas informacioneve, në pranga ka rënë 52 vjeçari me iniciale A. H., i cili po drejtonte automjetin në gjendje të dehur. LEXO EDHE: Kodi penal për pandeminë mbetet vetëm në letër! Ligji s'u zbatua as kur një 55 vjeçar me covid udhëtoi drejt Kakavijës Gjatë kryerjes së veprimeve administrative për shkeljen e verifikuar, ai u ka ofruar policëve një kartmonedhë me prerje 5000 leke të reja, me qëllim shmangien e penalitetit për shkeljen e konsumuar, në këto kushte, nga efektivët e policisë rrugore të kryeqytetit është bërë kapja në flagrancë për veprën penale të “Korrupsionit aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.
Lajme 13:49 - 4 Gusht, 2020

Zjarret “përpijnë” Shqipërinë/ 200 djem e vajza në aksion për shuarjen e flakëve

Forcat e Armatosura janë angazhuar për fikjen e zjarreve që kanë përfshirë së fundmi disa zona të Shqipërisë. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka njofton se janë...

Efekti i COVID-19/ Ekonomitë më sytë nga turizmi, përmirësohen standardet
Ekonomi 14:46 - 27 Korrik, 2020

Turizëm në pandemi/ Tatimet fillojnë aksionin në plazhe, kujdes dokumentet!

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se ka nisur zbatimin e planit të masave për Sezonin Turistik 2020. Ky plan synon informimin, ndërgjegjësimin dhe sensibilizimin e...

Kronika 18:47 - 17 Qershor, 2020

Aksioni i IKMT “trazon ujërat”/ Banorët e Shëngjinit përplasen me policinë

Banorët e Shëngjinit janë përplasur pasditen e stme me punonjësit e policisë dhe shkak për këtë është bërë aksioni i Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit....

Kronika 19:45 - 11 Qershor, 2020

IKMT fillon shembjen e banesave në Velipojë/ Përplasje mes inspektorëve dhe qytetarëve

Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit nisi sot shembjen e ndërtesave në Velipojë, por ka hasur një përballje të fortë. Banorët kanë kundërshtuar ashpër shembjen e...

Kronika 18:13 - 29 Mars, 2020

Policia aksion në Kavajë/ Arreston dy persona të shpallur në kërkim

Policia e Kavajës ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim në sajë të operacionit policor të koduar “Rrakulli”. Bëhet fjalë për shtetasit me iniciale E.L.,...

Politikë 16:21 - 23 Mars, 2020

Rama publikon pamje nga aksioni i policisë/ “Jemi më mirë me respektimin e rregullave”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga aksioni i policisë për të siguruar zbatimin e rregullave. Rama deklaron se blutë kanë kryer një sërë arrestimesh,...