Connect with Us

All posts tagged "akne"

Life Style 14:10 - 12 Korrik, 2019

Aknet në trup/ Çfarë po ju ndodh dhe si t’i kuroni ato

Në këto tre muaj vere, problemi kryesor i njerëzve janë aknet në trup ose në fytyrë të cilat shkaktohen nga djersa e shpeshtë. Por nëse ato...

Aktualitet 20:15 - 8 Shkurt, 2019

Nga dalja e akneve te rrudhat: Ja çfarë po i mungon fytyrës sonë

Vitaminat janë një pjesë esenciale e dietës së shëndetshme. Dhe jo vetëm në kuzhinë! Aplikimi i tyre direkt në lëkurë bën mrekulli. Këtu gjeni një listë...

Aktualitet 22:10 - 3 Dhjetor, 2018

Këto ushqime nuk duhet ti fusni në gojë nëse keni probleme me aknet

Nëse keni një lëkurë e cila ka tendencë të krijojë akne,atherë me siguri e keni pyetur veten në lidhje me rolin që luan dieta në shtimin...

Kuriozitete 15:40 - 26 Nentor, 2018

Lamtumirë akne! Produktet kozmetike me këtë përbërës do na shpëtojnë njëherë e mirë prej tyre

Deri më tani akoma nuk ka një kurë standarte për të luftuar aknet e fytyrës dhe kushdo që lufton kundër këtyre njollave në fytyrë e di...

Femra 22:30 - 26 Janar, 2017

Zbuloni ç’probleme shëndetësore fshihen pas akneve

Fytyra është pasaporta e pare me të cilën prezantohemi. Sado që trupi ynë është i organizuar si një tempull ku çdo pjesë ka rëndësinë e tij....

Femra 20:30 - 25 Janar, 2017

Trajoni aknet në fytyrë me këto metoda të thjeshta

Aknet jane nje problem shume i perhapur jo vetem tek adoleshentet por edhe tek te rriturit, meshkuj apo femra. Te gjithe duan te kene nje lekure...

Life Style 17:30 - 3 Janar, 2017

Pija alkoolike që kuron aknet

Ekspertët e Universitetit të Kalifornisë, Los Angeles, kanë zbuluar se vera e kuqe ndihmon për të kuruar lëkurën me probleme, falë antioksiduesit të njohur si Resveratrol,...

Shëndeti 22:07 - 13 Qershor, 2015

Ja si të kujdeseni për njollat e lëkurës dhe aknet

Për personat që kanë probleme me lëkurën është mirë që të mbrohen me krem me mbrojtje të lartë, pasi djegiet e diellit mund të kthehen në...