Connect with Us

All posts tagged "akep"

Denoncimi i fortë/ Rama urdhëron AKEP të mbyllë portalet që po i çjerrin maskën procesit fake të vettingut
Denoncim 17:27 - 19 Dhjetor, 2020

Denoncimi i fortë/ Rama urdhëron AKEP të mbyllë portalet që po i çjerrin maskën procesit të vettingut

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili shkruan se korganet e vettingur me urdhër të Edi Ramës do i këkrojë AKEP...

Politikë 17:28 - 10 Tetor, 2020

Skandali 23 milionë/ Tomi Frashërit i “del situata nga kontrolli”, anullon tenderin

Disa muaj më parë, pikërisht në muajin korrik 2020, u denoncua një tender skandaloz, organizuar nga Tomi Frashëri për institucionin që ai drejton, Autoriteti i Komunikimeve...

Aktualitet 09:01 - 1 Tetor, 2020

Telefonatat shqetësuese/ AKEP publikon draftin, si do të funksionojë regjistri “Mos më telefono”

Telefonatat e marketimit të produkteve apo të shitjes së tyre, që në disa raste kthehen në shqetësim për klientët, do të vendosen nën kontroll. Autoriteti i...

Pse na duhet Ilir Meta kryeministër/ Mesazhi i koduar për Bashën dhe detaji i fshehur nga Presidenti
Politikë 11:05 - 14 Shtator, 2020

5 fake news nga Ilir Meta tek Lulzim Basha në 14 ditë

Në dy javët e fundit mediat kanë prodhuar një numër të madh fakeneës-esh apo lajmesh të pavërteta. Janë pesë apo më shumë fakenews të prodhuara ditët...

Aktualitet 11:46 - 9 Shtator, 2020

Tomi Frashëri i AKEP-it “e mbyt” përsëri/ 57 milionë për mirëmbajtje firmës që garoi e vetme

Tomi Frashëri është kryetari i Këshillit Drejtues të AKEP-it, apo e thënë gjatë, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare. Ky i fundit është një instucion buxhetor...

Denoncim 20:29 - 8 Shtator, 2020

Skandali për punësimet në AKEP/ Polica vihet në lëvizje

Policia e Shtetit ka filluar një hetim për dyshime rreth një çështjeje kriminale në Shoqërinë Aksionare “Illyrian Guard”, e cila është bërë publike në media. “Në...

AKEP "në mëshirë të fatit"/ ‘Illyrian Guard’ kërkon 500 mijë lekë ryshfet për vendin e punës
Aktualitet 21:30 - 7 Shtator, 2020

AKEP “në mëshirë të fatit”/ ‘Illyrian Guard’ kërkon 500 mijë lekë ryshfet për vendin e punës

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka startuar sonte sezonin e ri televiziv me një kamera të fshehtë, që tregon sesa të pasigurta janë instucionet tona të...

Drejtori i AKEP, tender 23 mln lekë për riparimin e 8 makinave/ Denoncimi: Problemi nuk janë vaji dhe filtrat
Denoncim 12:32 - 12 Korrik, 2020

Drejtori i AKEP, tender 23 mln lekë për riparimin e 8 makinave/ Denoncimi: Problemi nuk janë vaji dhe filtrat

Një prokurim i hapur në 29 qershor në AKEP, i verifikueshëm në Agjencinë e Prokurimeve Publike është sjellë në vëmendje në rrjetet sociale nga Sali Berisha....

Berisha nxjerr zbuluar Ramën/ “Gënjeu se do të rriste pensionet dhe rrogat”
Politikë 12:34 - 20 Prill, 2020

“Edi Rama xhelat i fjalës së lirë”/ Thirrja e fortë e Berishës: Stop censurës ndaj internetit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me tone të forta në lidhje me vendimin e AKEP për të mbyllur disa faqe internet. Në një postim në rrjetet...

Sociale 22:59 - 15 Prill, 2020

AKEP urdhër të prerë kompanive të internetit/ “Bllokoni menjëherë faqet pornografike”

Gjatë këtyre ditëve të karantinimit qytetarët po e kalojnë një kohë të gjatë në rrjetet sociale dhe me teknologjinë. Mirëpo duket se aksesi në faqet pornografike...

Lajme 17:40 - 20 Mars, 2020

Situata nga COVID-19/ AKEP jep udhëzime për internetin, si të shmangim oraret e pikut

Në kushtet e situatës së vështirë të krijuar nga pandemia COVID-19, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare propozon nëpërmjet një udhërrëfyesi sjelljen dhe gjestet e nevojshme...

boci per protesten
Sociale 18:02 - 12 Dhjetor, 2019

Paketa antishpifje/ Boçi “kryqëzon” Ramën: Synon të kontrollojë mendjen e njerëzve

“Rama synon të krijojë policinë mediatike”! Kështu u shpreh ish deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, në një intervistë për Ora News, teksa ka komentuar “Paketën anti-shpifje”....

Duka pranon se ka komunikuar me krerët e partive të reja/ Zbulon kërkesën që u ka paraqitur atyre
Politikë 16:31 - 11 Dhjetor, 2019

“Ligji anti-shpifje”/ Duka: Kokëfortësi gomareske, për të ekzekutuar median e lirë

Kryetari i Partisë Agrare Ambintaliste, Agron Duka, ka reaguar përmes një shënimi në rrjetet social, lidhur me projektligjin për mediat onlinë dhe largimin nga detyra të...

Sociale 12:33 - 11 Dhjetor, 2019

Largimi nga detyra/ Kreu i AKEP i dërgon letër Gramoz Ruçit

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Largimi i Ilir Zelës nga institucioni konfirmohet nga Këshilli i Ministrave,...

Politikë 21:30 - 10 Dhjetor, 2019

“Fytyra e Rilindjes në krye të AKEP”/ Elio Laze sulmon kreun e ri: Kamikaz

“Fytyra e Rilindjes në krye të AKEP”, kështu shkruan gazetari Elio Laze pas largimit të Ilir Zelës nga ky post teksa shprehet se kjo është këmbanë...

Politikë 13:01 - 11 Nentor, 2019

Lëvizjet e Rilindjes/ Zbulohet zëvëndësuesi i Ilir Zelës në AKEP

Pas dorëheqejs së kreut të AKEP, Ilir Zela, Rilindja tashmë duket se ka gjetur edhe drejtuesin e ri të këtij institucioni. Burime për CNA.al bëjnë të...

Politikë 12:36 - 2 Nentor, 2019

 “Unifi Holding” e dyshuar për evazion/ Tatimet mbajnë “peng” Prokurorinë

Kompania “Unifi Holding inc-dega Shqipëri”, e regjistruar në SHBA në emër të Ardian Shatkut, por që operon në Shqipëri prej disa vitesh, dyshohet se ka kryer...

Sociale 17:36 - 14 Tetor, 2019

Shqipëria fillon testimin e internetit 5 G

AKEP ka vendosur të hënën datë 14 tetor 2019 pajisjen me Autorizim Individual të sipërmarrësit Vodafone Albania sh.a për përdorim frekuencash në brezin 3600-3800 MHz, për...

Politikë 12:09 - 9 Tetor, 2019

Të gjitha pushtetet e Dvoranëve/ Rama shpërblen “dashnorin” e Ben Blushit

CNA.al dy ditë më parë raportoi dorëheqjen e Ilir Zelës, kreut të AKEP-it. Një kandidaturë që pritet të zëvëndësojë një nga emrat e njohur dhe ish-themeluesit...

Sociale 11:28 - 9 Tetor, 2019

Kompanitë celularë/ AKEP do kalojë në “sitë” cilësinë e shërbimit për tre operatorët

Tre kompanitë celulare në vend do të testohen për cilësinë e shërbimeve që ofrojnë tek konsumatori. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare njoftoi se po kërkon...

Sociale 17:31 - 8 Tetor, 2019

Teknologjia 5G/ AKEP zbulon shifrat: Ja sa përfitoi buxheti i shtetit në 2019

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka vënë në fokus të punës përmirësimin e cilësisë së shërbimit ndaj operatorëve celulare, me sinjal telefonie dhe akses...

Politikë 22:08 - 7 Tetor, 2019

Tatimet dhe AKEP nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve dhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), kanë nëshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me qëllim forcimin e luftës kundër informalitetit, në...

Politikë 15:56 - 7 Tetor, 2019

Jep dorehëqjen kreu i AKEP/ Në vend të tij emërohet gruaja e gjyqtarit

Kreu i AKEP, Ilir Zela ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas tre vitesh në krye të këtij institucioni. Sipas burimeve të CNA.al, në vend të tij...