Connect with Us

All posts tagged "akep"

Politikë 13:01 - 11 Nentor, 2019

Lëvizjet e Rilindjes/ Zbulohet zëvëndësuesi i Ilir Zelës në AKEP

Pas dorëheqejs së kreut të AKEP, Ilir Zela, Rilindja tashmë duket se ka gjetur edhe drejtuesin e ri të këtij institucioni. Burime për CNA.al bëjnë të...

Politikë 12:36 - 2 Nentor, 2019

 “Unifi Holding” e dyshuar për evazion/ Tatimet mbajnë “peng” Prokurorinë

Kompania “Unifi Holding inc-dega Shqipëri”, e regjistruar në SHBA në emër të Ardian Shatkut, por që operon në Shqipëri prej disa vitesh, dyshohet se ka kryer...

Sociale 17:36 - 14 Tetor, 2019

Shqipëria fillon testimin e internetit 5 G

AKEP ka vendosur të hënën datë 14 tetor 2019 pajisjen me Autorizim Individual të sipërmarrësit Vodafone Albania sh.a për përdorim frekuencash në brezin 3600-3800 MHz, për...

Politikë 12:09 - 9 Tetor, 2019

Të gjitha pushtetet e Dvoranëve/ Rama shpërblen “dashnorin” e Ben Blushit

CNA.al dy ditë më parë raportoi dorëheqjen e Ilir Zelës, kreut të AKEP-it. Një kandidaturë që pritet të zëvëndësojë një nga emrat e njohur dhe ish-themeluesit...

Sociale 11:28 - 9 Tetor, 2019

Kompanitë celularë/ AKEP do kalojë në “sitë” cilësinë e shërbimit për tre operatorët

Tre kompanitë celulare në vend do të testohen për cilësinë e shërbimeve që ofrojnë tek konsumatori. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare njoftoi se po kërkon...

Sociale 17:31 - 8 Tetor, 2019

Teknologjia 5G/ AKEP zbulon shifrat: Ja sa përfitoi buxheti i shtetit në 2019

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka vënë në fokus të punës përmirësimin e cilësisë së shërbimit ndaj operatorëve celulare, me sinjal telefonie dhe akses...

Politikë 22:08 - 7 Tetor, 2019

Tatimet dhe AKEP nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve dhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), kanë nëshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me qëllim forcimin e luftës kundër informalitetit, në...

Politikë 15:56 - 7 Tetor, 2019

Jep dorehëqjen kreu i AKEP/ Në vend të tij emërohet gruaja e gjyqtarit

Kreu i AKEP, Ilir Zela ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas tre vitesh në krye të këtij institucioni. Sipas burimeve të CNA.al, në vend të tij...

Aktualitet 12:17 - 21 Shkurt, 2019

AKEP udhëzon ndërprerjen e sinjalit të internetit

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka udhëzuar të gjithë operatorët celularë në vend që të ndërpresin sinjalin e internetit, prej orës 11:00 deri në orën...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 19:22 - 30 Janar, 2019

Rama emëron në krye të AKEP-it gruan e ish zv.ministrit të LSI-së

Xhoana Lilaj, me profesion juriste është emëruar ditën e sotme nga qeveria si anëtare e Këshillit Drejtues të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare. Ky institucion...

Aktualitet 18:41 - 27 Dhjetor, 2018

AMA dhe AKEP si bandë e kamikazëve të Fugës

Kryeministrit të vendit dhe shefit të tij të propagandës nuk ju del inati me mediat. Me një ligj të shkruar në zyrën e Endri Fugës dy...

Aktualitet 16:24 - 27 Dhjetor, 2018

Ndryshimi i ligjit për mediat audiovizive/ AMA dhe AKEP, takim me karakter juridik

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) dhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), organizuan takimin e tretë të diskutimit mbi ndryshimet në ligjin nr. 97/2013 “Për...

OSHMA-të nuk duhet të transmetojnë reklama të fshehta
Aktualitet 16:35 - 17 Dhjetor, 2018

Ndryshimet në ligjin e AMA dhe AKEP/ Organizohet forumi i parë i diskutimit

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) dhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), organizuan sot forumin e parë të diskutimit mbi ndryshimet në ligjin nr. 97/2013...

Aktualitet 08:19 - 11 Dhjetor, 2018

AKEP pezullon aktivitetin e portaleve me kërkesë të AMA/ Do aplikohen gjoba

Një draft me ndryshime në ligjin “Për mediat audiovizive në republikën e Shqipërisë” i nxjerrë për konsultim ka në fokus përfshirjen e portaleve në kuadrin ligjor...

Aktualitet 15:16 - 18 Tetor, 2018

“Publikoni NIPT-in në faqe”/ Pas “listës së zezë”, reagon AKEP

Pas angazhimit sensibilizues të AKEP në përputhje me kuadrin ligjor dhe rregullator në fuqi për raportimin dhe rinovimin e informacionit të dhënë gjatë regjistrimit të emrave...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:49 - 18 Tetor, 2018

“Urdhëri për portalet antikushtetues dhe antiligjor”/ PD letër AKEP-it

Kryetarja e Komisionit të Medias, deputetja demokrate Albana Vokshi, në një letër drejtuar AKEP, kërkon të pezullohet urdhri për regjistrimin e portaleve në Qendrën Kombëtare të...

selia e pd ne tirane
Aktualitet 18:57 - 16 Tetor, 2018

Basha të shikojë punën e vet/ PD i kundërpërgjigjet AKEP

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) reagoi pas akuzave të kreut të opozitës, Lulzim Basha, i cili e cilësonte këtë institucion, si policinë e mendimit...

Aktualitet 15:02 - 16 Tetor, 2018

AKEP i “përvishet” Bashës/ Shikoni punën tuaj

Pas deklaratës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili e konsideroi AKEP-in si polici e mendimit të kryeministrit Rama, ka reaguar drejtuesi i këtij...

Aktualitet 11:33 - 16 Tetor, 2018

Regjistrimi i mediave online/ Basha akuza Ramës dhe AKEP

Pas propozimit të kryeministrit Rama për mbylljen e mediave online, të cilat janë të paregjistruara në AKEP, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në...

Aktualitet 18:33 - 15 Tetor, 2018

Shtyhet afati i regjistrimit për portalet/ Reagojnë drejtuesit e mediave

Autoriteti i Komunikimit Elektronik njoftoi nëpërmjet faqes zyrtare, se 44 portalet e paregjistruara në QKR kanë afat 72 orë, për të deklaruar NIPT-in përkatës në seksionin...

Aktualitet 11:36 - 15 Tetor, 2018

Zbardhet lista me portalet e paregjistruar/ Mes tyre edhe emra shumë të njohur të ekranit

AKEP në një njoftim për shtyp ka nxjerre listën e parë të portaleve që u kerkohet regjistrimi brenda 72 orësh pranë QKB-së. Në listë bien në...

Aktualitet 08:16 - 20 Shtator, 2018

Lista/ AKEP mbyll 56 faqe interneti bastesh dhe lojërash online

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (akep) ka bllokuar aksesin e 56 faqeve elektronike që ofronin zhvillimin e lojërave online, pas një kërkese të Autoritetit të...

Aktualitet 17:55 - 15 Shkurt, 2018

Përgjigjet AKEP/ Nuk mund të shantazhohemi, do zbatojmë vetëm ligjin

Shumë media prej disa ditësh kanë filluar një sulm ndaj AKEP, por sipas këtij institucioni duket të jetë shantazh. AKEP ka reaguar nëpërmjet një deklarate për...