Connect with Us

All posts tagged "ajazi"

Denoncim 11:57 - 29 Dhjetor, 2019

Aksidentoi për vdekje një njeri/ Rama e emëron kryeprokuror

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një avokati, i cili hedh akuza të forta në drejtim të Kreshnik Ajazit, i sapozgjedhur në krye të...

Ilace per te semuret me kancer
Aktualitet 14:57 - 24 Korrik, 2018

Dëshmia tronditëse e farmacistes për CNA.al/ Njerëzit nuk kanë para as për ilaçe, i marrin me listë

Nga ARTUR AJAZI *Kriza e thellë ekonomike që ka pllakosur shumicën e qytetarëve në Elbasan, veç pikave të shumicës ku qindra familje marrin ushqime me listë,...

Aktualitet 21:12 - 10 Janar, 2018

Instituti Përgjithshëm i Sigurimeve Shëndetësore “ha” veteranët/ Fshihen nga lista mbi 816 emra dhe mbeten pa ilaçet e rimbursueshme

Nga ARTUR  AJAZI Instituti Sigurimeve Shoqërore dhe Shëndetsore, ka fshirë nga listat e tyre për 2018 afro 816 emra veteranësh të Luftës NC, duke i lënë...

Aktualitet 15:13 - 24 Tetor, 2017

Skandali me gradat shkencore në UE/ Doktoraturë ka vetëm në Albanologji, Këshilli ka dhënë në degë të tjera

Nga Artur AJAZI Bazuar në ligjin mbi “Arsimin e Lartë”  prej  vitesh  edhe në Universitetin e Elbasanit funksionon me rrotacion kryetarësh, Këshilli Profesorëve.  Sipas ligjit arsimit...

Aktualitet 11:50 - 18 Maj, 2016

Pajisja e përgjimit/ Ajazi: Informova Kryeprokurorin dhe Presidentin, jo Kryeministrin

Gjatë fjalës së tij në Komisionin e Sigurisë, kreu i SHISH Visho Ajazi ka rrëfyer cfarë di për pajisjen e përgjimit në Komisionin e Sigurisë. Kreu...

Aktualitet 11:45 - 18 Maj, 2016

Debatet në Komisionin e Sigurisë/ Ajazi kërkon seancë të mbyllur, kundërshtohet nga PS

Komisioni për sigurinë është shoqëruar me debate në lidhje me pajisjen e dyshuar të përgjimit. Kreu i SHISH kërkoi diskreticion pasi kemi të bëjmë me sekrete...