Connect with Us

All posts tagged "ahmetaj"

Politikë 14:48 - 28 Tetor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Pse u detyrua të flasë “fantazma” Stela Gugallja?

Gjatë një puntate të emisionit ‘Opinion’, ku ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj u shfaq me një mal me shkresa për të mbrojtur aferën e inceneratorë, pati...

Afera kriminale e innceneratorëve/ Basha flet me emra, kush janë personazhet e krimit të përfshirë
Politikë 12:30 - 15 Tetor, 2020

Afera kriminale e inceneratorëve/ Basha flet me emra, kush janë personat e përfshirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sërish sot në lidhje me aferën e inceneratorëve. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Lulzim Basha e cilësoi si...

Politikë 14:05 - 29 Shtator, 2020

Ahmetaj tregon shifrat/ Sa do të rriten rrogat e personelit mjekësor

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, gjatë një conference për mediat së bashku me kryeministrin Edi Rama dhe ministren e Financave, Anila Denaj, është ndalur edhe tek...

Aktualitet 13:37 - 17 Shtator, 2020

Politika pas plehrave/ Kush është biznesmeni në hije i monopolit të inceneratorëve

I afërt me ish-ministrin e Financave, Arben Ahmetaj dhe me lidhje në të dyja krahët e politikës, Mirel Mërtiri qëndron në hijen e koncesioneve të mbetjeve...

Rama i “tërheq veshin” Ahmetajt/ Lëri mo, ata skanë punë tjetër
Politikë 14:17 - 5 Shtator, 2020

Rama i “tërheq veshin” Ahmetajt/ Lëri mo, ata s’kanë punë tjetër

Kryeministri, Edi Rama, i shoqëruar nga ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka inspektuar ditën e sotme punimet në kantierin e ndërtimit të shkollës 9-vjeçare “Gosë”, e...

Ndryshimet brenda PS-së/ Ahmetaj: Nuk besoj se i intereson njeriu se ku kandidoj unë për deputet!
Politikë 18:56 - 2 Shtator, 2020

Ndryshimet brenda PS-së/ Ahmetaj: Nuk besoj se i intereson njeriu se ku kandidoj unë për deputet!

Ministri Arben Ahmetaj ka komentuar lëvizjet brenda Partisë Socialiste. Ahmetaj theksoi se nuk beson se i intereson njeriu se ku do të kandidojë ai. Sipas tij...

Politikë 13:58 - 19 Gusht, 2020

Dëmet nga tërmeti/ Ahmetaj inspekton kantierin e ndërtimit, ja kur hapen themelet për pallatet

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka inspektuar sot nga afër kantierin e shtëpive të reja në Golem, një nga zonat më të prekura nga...

Politikë 14:11 - 14 Gusht, 2020

Ahmetaj i përvishet punës në terren/ “Rrëmben sqeparin e ngul gozhdë

Ministri për Rindërtim, Arben Ahmetaj i është “përveshur” punës në terren. Teksa ka ndjekur punimet për ndërtimin e banesave individuale, të dëmtuara nga tërmeti i nëntorit...

Rama ultimatum firmës së ndërtimit/ Do futeni në “listën e zezë”
Politikë 09:47 - 29 Korrik, 2020

Rama ultimatum firmës së ndërtimit/ Do futeni në “listën e zezë”

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj kanë inspektuar sot punimet në shkollën “Llesh Nik Daka” në Lezhë, e cila u dëmtua...

Politikë 14:31 - 25 Korrik, 2020

Foto-Artan Hoxha i “nxjerr bojën” Ramës/ Tani ndaje mendjen o “Baba i kombit”, si të bëjmë?!

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në një postim në rrjetet sociale, disa foto të kryeministrit Edi Rama, në takime të ndryshme, ku herë del me masjë...

Politikë 15:15 - 22 Korrik, 2020

Mbyllja e lokaleve të natës/ Ahmetaj jep lajmin e mirë për artistët

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, i cili njëkohësisht është edhe kordinator i planit për menaxhimin e pandemisë së Covid-19, ka folur sot edhe në...

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit
English 10:26 - 20 Korrik, 2020

Observation /The “enemies” of Vjollca Hoxha and Ben Blushi revealed

It is enough to look at the bankrupt leaflet, administered by Ben Blushi, and owned by Vjollca Hoxha, to understand how the media is used for...

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit
Denoncim 19:47 - 18 Korrik, 2020

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit

Mjafton të bësh një vëzhgim në fletushkën e falimentuar, e administruar nga Ben Blushi, në pronësi të Vjollca Hoxhës për të kuptuar si përdoret media për...

Nis dhënia e granteve të rindërtimit në Tiranë/ Ahmetaj: Të premten fillojnë punimet në Farkë
Politikë 11:51 - 14 Korrik, 2020

Nis dhënia e granteve të rindërtimit në Tiranë/ Ahmetaj: Të premten fillojnë punimet në Farkë

Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi publik tha se ka nisur sot dhënia e granteve të meremetimit vetjak të banesave në Tiranë, të dëmtuara nga tërmeti...

Rruga Qukës-Qafë Plloçë, turpi i Ramës dhe ARRSH-së
Politikë 14:40 - 6 Korrik, 2020

Rruga Qukës-Qafë Plloçë, turpi i Ramës dhe ARRSH-së

Autoriteti Rrugor Shqiptar deklaroi sot se po vazhdon puna në dy lote të rrugës Qukës-Qafë Plloçë. Sipas njoftimit të bërë nga ARRSH, aktualisht kanë përfunduar gjithë...

Rindërtimi i objekteve arsimore të dëmtuara nga tërmeti/ Ahmetaj në Vorë: 140 shkolla po bëhen nga e para
Politikë 17:06 - 1 Korrik, 2020

Rindërtimi i objekteve arsimore të dëmtuara nga tërmeti/ Ahmetaj në Vorë: 140 shkolla do bëhen nga e para

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj ka inspektuar punimet për ndërtimin shkollës 9-vjeçare “Ramazan Subashi” në Vorë dhe kopshtit parashkollor të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit....

Politikë 20:26 - 20 Qershor, 2020

Ahmetaj përvesh mëngët/ Me karrocë dhe lopatë në duar, nis vetë ndërtimin e shkollës në Sukth

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj së bashku me kryeministrin Rama kanë qenë ditën e sotme në Sukth ku inspektuan shkollën 9-vjeçare dhe kopshtin Njazi Mastori në...

Politikë 13:52 - 12 Qershor, 2020

Skandali/ Tatimet mbysin biznesin me gjoba

Në muajin mars 2020, qeveria shqiptare deklaroi se do të ketë një sërë lehtësirash, për bizneset të cilat do të mbylleshin për shkak të situatës së...

Kufiri detar me Greqinë/ Paloka i kërkon llogari Ramës: Harta e rrëzuar që në 2010, pse s’dëgjon Myslim Pashën?
Politikë 14:58 - 10 Qershor, 2020

“Të kesh dy …., një ta mbash e një ta çash”/ Ironia e Palokës: Paska dalë mësuesi i vizatimit

Nën kryetari i PD, Edi Paloka ka ironizuar daljen në konferencë për shtyp të kryeministrit Edi Rama me ministren e Ekonomisë, Anilaj Denaj dhe me ministrin...

Ekonomi 14:22 - 5 Qershor, 2020

Ahmetaj prezanton planin kombëtar “Shqipëria 2030″/ Zero tatim fitimi për biznesin e vogël

Ministri për Rindërtim, Arben Ahmetaj ka bërë me dije se do të hiqet taksa për të gjitha bizneset e vogla me një xhiro vjetore prej 14...

Politikë 15:02 - 3 Qershor, 2020

Miratohet fondi/ Banorët e parë që marrin lekët e rindërtimit

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj bëri të ditur sot se Bashkia e Shijakut është e para ku qytetarët e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019,...

Tabaku i përgjigjet Ramës/ Shqiptarëve nuk mund t’ua hedhësh më
Politikë 14:45 - 30 Prill, 2020

Tabaku i nxjerr “bojën” Ahmetajt/ Publikon raportin e FMN, ja si gënjeu për shifrat

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka nxjerrë zbuluar ministrin Arben Ahmetaj i cili sot në seancën plenare tha se qeveria ka dhënë ndihmë ekonomike 5.7% të PBB-së,...

Ekonomi 11:33 - 30 Prill, 2020

“Kemi shpenzuar 90.7 miliardë lekë”/ Ahmetaj: Jemi vendi i dytë në rajon për paketat financiare

Ministri i komanduar për situatën e Cpvoid-19 në Shqipëri, Arben Ahmetaj gjatë fjalës së tij në Kvend u shpreh se Shqipëria është në vendin e dytë...