Connect with Us

All posts tagged "agron xhafaj"

pse nuk i verifikohet pasuria
Politikë 17:59 - 7 Mars, 2020

Rrëfehet Fatmir Xhafaj/ E vërteta e dorëheqjes sime si ministër i Brendshëm dhe akuzat ndaj vëllait

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka folur për çështjen “Babale”, ku akuzohet si i përfshirë vëllai i tij Agron Xhafaj. Xhafaj kërkoi që opozita t’i gjejë...

Politikë 12:48 - 6 Janar, 2020

Skema e manipulimit të “Babales”/ Zbardhet roli i Salianjit me 200 mijë euro

Gjykata e Shkallës së Parë, në Tiranë, ka dënuar pak ditë më parë, me 1 vit burg ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji për çështjen “Babalja”. Gjithashtu,...

Politikë 15:28 - 17 Dhjetor, 2019

“Montime sipas urdhrit të Ramës”/ Salianji: Si u manipuluan përgjimet

Ish deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, në një deklaratë për mediat ka bërë publike të gjitha regjistrimet në lidhje me çështjen e shumëdiskutuar “Babale”. Salianji...

albert veliu i njohur si babalja
Aktualitet 16:52 - 19 Janar, 2019

“Babalja”/ Krimet e Rënda pezullojnë hetimet

Prokuroria për Krime të Rënda ka pezulluar dosjen e çështjes “Babalja”. Përfshirjen e Agron Xhafës, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafës në në rrjet të...

policia zbardh ngjarjen
Aktualitet 21:33 - 22 Tetor, 2018

Goditja e bandave kriminale/ Zbulohet kush është “koka” drejtuese e tyre

I ftuar pasditen e sotme në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel, ish-kryeministri Sali Berisha është duke folur për operacionin e fundjavës. Berisha ka...

albert veliu i njohur si babalja
Aktualitet 22:28 - 15 Tetor, 2018

Trazoi politikën shqiptare/ Veliu tregon pse ndihet i tradhëtuar nga Partia Demokratike

Albert Veliu, njeriu kryesor në audiopërgjimin Babale, ka dhënë mbrëmjen e sotme një intervistë për emisionin “Open”. Ai është shprehur se iniciativa ishte e tija, pasi...

Aktualitet 22:00 - 15 Tetor, 2018

Rrëfehet Babalja/ “Alizoti më ka kërkuar 200 euro”

Personazhi kryesor i audio-përgjimit Babale, Albert Veliu, ka rrëfyer marrëdhënien e tij me Fredi Alizotin, personin që dyshohet se ka interpretuar zërin e Agron Xhafaj, vëllait...

Aktualitet 12:06 - 10 Tetor, 2018

Pse dhe ku fshihen provat për të fundosur Fatmir Xhafën?!

Partia Demokratike filloi në fund të pranverës dhe fillim të verës së këtij viti një denoncim intensiv për ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Gjithçka kishte të...

salianji per kallzim te rreme
Aktualitet 22:29 - 8 Tetor, 2018

Përgjimet e nxorën zbuluar/ Salianji i bën rezistencë Prokurorisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji i ftuar në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel është shprehur se nuk ka frikë nga arrestimi, pasi...

Aktualitet 20:40 - 8 Tetor, 2018

Zbardhet aktekspertimi i “Babales”/ Bien poshtë pretendimet e opozitës

Regjistrimet në audio-përgjimin e çështjes “Babale” nuk janë origjinale, pasi ka prerje, mbivendosje, montazhe dhe ndërhyrje. Ky është përfundimi në të cilin ka dalë ekspertiza e laboratorit...

Aktualitet 20:46 - 6 Tetor, 2018

Ervin Babalet e Lulzim Bashës

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për “Babalen”, e quajtur Albert Veliu dhe mikun e tij të ngushtë Fredi Alizoti, të cilët rreth 5 muaj më...

Aktualitet 21:17 - 24 Shtator, 2018

Audio-përgjimi i “Babales”/ Artan Hoxha zbulon ujdinë mes palëve politike

Gazetari Artan Hoxha gjatë intervistës në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv ka folur edhe për audio-përgjimin, ku pretendohet se vëllai i ministrit Fatmir...

Aktualitet 18:01 - 31 Korrik, 2018

Vëllai i Ministrit Xhafaj në burg/ Zbulohet kush i menaxhon bizneset e tij

Gazetari Basir Çollaku ka hedhur dritë mbi bizneset  e vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Agron Xhafaj, aktualisht ndodhet në vuajtje të dënimit në Itali,...

Aktualitet 11:00 - 29 Korrik, 2018

Fakte skandaloze/ Zbardhet lidhja e Ardian Dvoranit me vëllain e Xhafajt

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri në një deklaratë për mediat ka ‘sulmuar’ gjykatësin e Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani duke e quajtur atë simbol të...

arta marku bujar sheshi
Aktualitet 21:19 - 26 Korrik, 2018

Lubonja flet pa dorashka/ Arta Marku në mbrojtje të vëllait të Xhafajt

Analisti Fatos Lubonja është ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Studio e Hapur” në News24. Në komentin e tij Lubonja është fokusuar tek reforma në drejtësi...

Aktualitet 14:01 - 6 Korrik, 2018

Agron Xhafaj jashtë hekurave/ Vëllai i Ministrit të Brendshëm në liri?

Në fillim të muajit Maj, Partia Demokratike  denoncoi mosekstradimin e vëllait të Fatmir Xhafës, Agroni, i cili ishte i dënuar në Itali nga gjykata e Kasacionit...

Aktualitet 20:10 - 2 Korrik, 2018

Audio-përgjimi i vëllait të Xhafajt/ LSI sulmon Ramën dhe kryeprokuroren

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar pas raportimeve mediatike se audio-përgjimi për vëllain e ministrit të Brendshëm nuk është...

Aktualitet 17:42 - 15 Qershor, 2018

Akuzat ndaj ministrit të Brendshëm/ Rama fajëson Italinë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me portalin austriak Profil.at, ku ka folur rreth vendimit që pritet të marrë Komisioni Europian për hapjen e negociatave...

Aktualitet 16:43 - 11 Qershor, 2018

Skandali “Xhafaj”/  Italia dorëzon provën e fortë tek Krimet e Rënda

Kanë mjaftuar 16 ditë,bashkë me fundjavat që ekspertët italian të laboratorit të kriminalistikës në Romë të mbyllin dilemat nëse në audi0-përgjimin e supozuar Xhafaj-Babale, zërat janë...

Aktualitet 21:22 - 7 Qershor, 2018

Deklarata e fortë i Bashës/ Si ndërhyri Fatmir Xhafaj në Itali për të mbrojtur vëllain trafikant

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka vijuar me sulmet ndaj Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, vëllai i të cilit është i dënuar në Itali për...

Aktualitet 15:49 - 1 Qershor, 2018

Denoncimi/ Kryeministri nën urdhrat e Agron Xhafajt

Nënkryetari i Parlamentit si përfaqësues i opozitës, njëherësh nënkryetar i Partisë Demokratike Edi Paloka, ka reaguar pas postimit të bërë nga kryeministri Rama lidhur me lajmit...

Aktualitet 18:57 - 29 Maj, 2018

“Dolën të vdekur nga paraburgimi”/ Deputeti i PD ironi me Xhafën: Nuk kishin “vëllain e duhur”

Deputeti i PD-së Ervin Salinjani ka reaguar pas dy ngjarjeve të rënda që ndodhën në pak ditë, vdekja e Enea Ftojit në komisariatin e Korçës dhe...

Aktualitet 22:45 - 28 Maj, 2018

Deputeti tregon fatin e audio-përgjimit/ Përse Agron Xhafaj u vetëdorzua tek drejtësia italiane

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji i ftuar në “Tonight” , tregoi se kur opozita siguroi audio-përgjimin me vëllain e Ministrit të Brendshëm, duke shtuar se...