Connect with Us

All posts tagged "agron tufa"

Braktisi Presidencën/ Çela vë Metën para përgjësisë: Ka kryer krim, e pret dënim i rëndë
Politikë 18:04 - 17 Mars, 2021

Fushatë me dekorata/ Gazetari ironizon Metën

Presidenti Ilir Meta, i cili ka nisur fuqishëm fushatë për LSI, nuk ndalet duke shpërndarë dekorata, në mënyrë që të fitojë sa më shumë vota. Ndërkohë...

Ish funksionari i lartë i komunizmit pjesë e PD/ Reagon Tufa: Tmerr
Aktualitet 16:27 - 27 Janar, 2021

Ish funksionari i lartë i komunizmit pjesë e PD/ Reagon Tufa: Tmerr

Ish kryetari i gjykatës së rrethit Dibër Qazim Gjonaj, mësohet se është zgjedhur pjesë e strukturave drejtuese në Partinë Demokratike. Lidhur me këtë ka reaguar edhe...

Lajme 11:16 - 18 Tetor, 2020

Agron Tufa publikon dokumentin/ Spartak Braho jepte dënime dhe kundër ligjeve të kohës

Ish-kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa ka publikuar një dokument, sipas të cilit, deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho...

Akuzat e rënda: Agron Tufa ka marrë një shtëpi nga Fahri Balliu, për të mos i botuar dosjet
Politikë 10:14 - 15 Tetor, 2020

Akuzat e rënda: Agron Tufa ka marrë një shtëpi nga Fahri Balliu, për të mos i botuar dosjet

Gazetari Ilirjan Blloshmi ka ngritur akuza të forta ndaj ish-drejtort të Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa. Blloshmi thotë se Fahri Balliu i...

Tufa nxjerr të dhëna të tjera për shkrimtarin Jorgaqi/ Si u martua me agjenten me nofkën "Artistja"
Politikë 14:10 - 30 Shtator, 2020

Tufa nxjerr të dhëna të tjera për shkrimtarin Jorgaqi/ Si u martua me agjenten me nofkën “Artistja”

Ish-drejtori i ISKK-së, Agron Tufa ka vijuar sërish me akuzat ndaj shkrimtarit Nasho Jorgaqi, ndërsa ka publikuar një dokument ku sipas të cilit Sigurimi i Shtetit...

Akuzat e rënda: Agron Tufa ka marrë një shtëpi nga Fahri Balliu, për të mos i botuar dosjet
Politikë 15:00 - 27 Shtator, 2020

Agron Tufa publikon dokumentin/ Shkrimtari i njohur, spiuni i Sigurimit të Shtetit me pseudonimin “Dragoi”

Ish-drejtor i Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa, ka publikuar një dokument me të cilin akuzon shkrimtarin Nasho Jorgaqi, si bashkëpunëtor të Sigurimit...

Agron Tufa mesazh Bashës nga azili/ Nuk bëhet partia me çunakë pa përvojë e pa bindje
Opinione 10:47 - 26 Gusht, 2020

Agron Tufa mesazh Bashës nga azili/ Nuk bëhet partia me çunakë pa përvojë e pa bindje

Nga Agron Tufa * Mesazhi im personal e botëkuptimor për Opozitën Nga debatet e lëndimet e ditëve te fundit rreth dublimit të kauzave popullore te se...

Dosjet Camaj-Koliqi/ Tufa: Autoriteti i Dosjeve shkeli ligjin kur i dha dokumentet Auron Tares
Denoncim 19:20 - 11 Korrik, 2020

Dosjet Camaj-Koliqi/ Tufa: Autoriteti i Dosjeve shkeli ligjin kur i dha dokumentet Auron Tares

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, ende aktiv me debatet që nxisin dosjet e sigurimit, ka sulmuar direkt apo...

Tufa nxjerr të dhëna të tjera për shkrimtarin Jorgaqi/ Si u martua me agjenten me nofkën "Artistja"
Opinione 19:46 - 7 Korrik, 2020

Nga Agron Tufa/ Gërmo Tare, gërmo!

Dosjen e plotë të Martin Camajt, të cilën Autoriteti i Dosjeve ia dorëzoi Auron Tares, dihej që ai do ta shfrytëzonte selektivisht. Ai që ia ka...

“Europa është me ne”/ Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit publikon përgjigjen nga PE  
Opinione 12:18 - 18 Maj, 2020

Nga Agron Tufa/ Ra Teatri, por jo akti i pashembullt i rezistencës së artistëve

Teatri i shembur nga barbarët, më saktë, vendi ku ishte godina, do të kujtohet pandaraz me Rezistencën shembullore 27-mujore të Artistëve. Pati gjithmonë një grusht intelektualësh...

Opinione 10:57 - 1 Mars, 2020

Henri Çili, trofeu i lakmuar i Drejtësisë enveriste SPAK & KLP

Nga Agron Tufa Organet e Reja te Drejtësisë së Reformuar Enveriste (me Veting), prokurorët azganë, ish hetuesë të kohës së komunizmit – Arben Kraja, B. Sheshi,...

Akuzat e rënda: Agron Tufa ka marrë një shtëpi nga Fahri Balliu, për të mos i botuar dosjet
Politikë 20:40 - 18 Janar, 2020

Manovra dhe akrobaci për të varrosur të shkuarën/ Agron Tufa i nxjerr të palarat ish sigurimsit

Ish-kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa, përmes një reagimi të gjatë në rrjetet sociale, akuzon një prej drejtuesve të...

Akuzat e rënda: Agron Tufa ka marrë një shtëpi nga Fahri Balliu, për të mos i botuar dosjet
Lajme 17:04 - 17 Janar, 2020

“Do t’i zbraz pikë-pikë të vërtetat e tmerrshme”/ Agron Tufa paralajmëron ish-sigurimsin

Ish-kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa, ka shënjestruar një tjetër zyrtar të lartë. Bëhet fjalë për Drejtorin e Kërkimeve...

Akuzat e rënda: Agron Tufa ka marrë një shtëpi nga Fahri Balliu, për të mos i botuar dosjet
Politikë 22:01 - 11 Janar, 2020

Gjykata i heq emrin e ish-kryeministrit një rruge në Ballsh/ Reagon Agron Tufa

Gjykata e Vlorës i ka hequr emrin e ish-kryeministrit rrugës ‘Mehmet Shehu’, në Mallakastër. Ky vendimi nga gjykata erdhi pas denoncimit të dy vëllezërve Osman dhe...

Politikë 19:18 - 10 Janar, 2020

Agron Tufa pyetje publike për anëtarin e KLP/  “A ke njohje me zyrtarin e Policisë së Shtetit? Premtimi për çështjen ‘Venusi'”

Agron Tufa, ish-kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, nga ekzili politik, i drejtohet me një pyetje publike anëtarit të KLP, Bujar...

Politikë 23:30 - 7 Janar, 2020

Sulmet ndaj Tufës dhe Lubonjës/ Meta: Presion ndaj intelektualëve kritikë

Presidenti Ilir Meta i cilësoi shqetësuese krimet ndaj kritikëve të qeverisë, duke iu referuar konkretisht analistit Fatos Lubonja, të cilit i goditën me gurë automjetin për...

Politikë 16:54 - 7 Janar, 2020

“O lumëmadh që na shet moral”/ Agron Tufa thumbon Spartak Brahon

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, ka replikuar sërish me deputetin e Partisë Socialiste Spartak Braho. Me anë të...

Akuzat e rënda: Agron Tufa ka marrë një shtëpi nga Fahri Balliu, për të mos i botuar dosjet
Politikë 14:51 - 5 Janar, 2020

“U përballa me qentë e diktaturës”/ Agron Tufa mesazh Ramës: Nuk të ka mbetur gjë tjetër

Ish kreu i ISKK, Agron Tufa i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama i cili në në emisionin “Java” tha se kudo ka njerëz të çmendur,...

Lajme 21:46 - 4 Janar, 2020

Agron Tufa “gozhdon” Bujar Sheshin/ A ke ndjerë pendesë për personat që ke torturuar?

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa ka ngritur disa pyetje për anëtarin e KLP, Bujar Sheshi. Tufa thotë se...

Politikë 09:56 - 28 Dhjetor, 2019

Tranzicioni i tejzgjatur dhe “hijet” e diktaturës që vijojnë të na përndjekin

Për rreth 50 vite shqiptarët vuajtën një ndër diktaturat më të egra në Europë, nën regjimin e ish-diktatorit Enver Hoxha. Por, edhe edhe pse regjimi komunist...

Politikë 22:43 - 27 Dhjetor, 2019

Braho dënonte politikisht minorenë/ Tufa publikon dokumentet

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, i cili para pak kohësh ka kallëzuar Deputetin e Partisë Socialiste Spartak Braho...

Denoncim 16:44 - 26 Dhjetor, 2019

“Po më kërcënojnë sërish”/ Agron Tufa mesazh të fortë Gjykatës

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, nga azili në Zvicër, ka bërë sërish një denoncim të fortë. Nëpërmejt një...

Lajme 12:22 - 24 Dhjetor, 2019

Kallëzimi për Brahon dhe Tarifakun/ Gjykata rrëzon akuzat e Tufës

Gjykata ka marrë sot vendimin mbi kallëzimin në Prokurori që ka bërë ish Kreu i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa,...