Connect with Us

All posts tagged "agron gjekmarkaj"

Politikë 21:07 - 2 Mars, 2020

“Rama ndjen presion e frikë”/ Gjekmarkaj: Meta e arriti misionin e tij

Analisti Agron Gjekmarkaj deklaron se presidenti Ilir Meta e arriti misionin e tij me manifestimin e sotëm. Ai shtroi pikëpyetje nëse jemi përballë një paralajmërimi për...

Politikë 21:50 - 18 Shkurt, 2020

Rama kritikon Minxhozin dhe Gjekmarkajn/ Thumbon panelin e Blendi Fevziut

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar hapur analistët Skënder Minxhozi dhe Agron Gjekmarkaj, teksa ishin duke diskutuar për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26...

Denoncim 16:11 - 15 Shkurt, 2020

Skema qeveri-koncesione-media/ Pse heshtin moralistët e antikorrupsionit, Lubonja, Bushati & co?

Në një investigim të plotë dhe një skemë të qartë, CNA.al ka treguar sesi ka funksionuar marrëdhënia qeveri-koncesionarë (Oligarkë)-media. Kjo nëpërmjet një aktiviteti inveneratorësh me qeverinë...

Politikë 19:54 - 14 Shkurt, 2020

“Qeveria vështirë se rrëzohet me revolucion”/ Gjekmarkaj i tregon opozitës hapin e radhës

“Qeveri teknike tre muaj para zgjedhjeve dhe ndryshimi i drejtorit të Policisë”. Këto janë masat që duhen marrë sipas analistit Agron Gjekmarkaj për të garantuar votën...

Politikë 21:47 - 23 Janar, 2020

“Paraja në dorë të horrave”/ Gjekmarkaj për videon e Lefter Allës: Ka degjeneruar administrimi i Shqipërisë

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar videon e kryebashkiakut të Bulqizës ku shfaqej duke thithur kokainë. Gjekmarkaj shprehet se kjo video tregon qartë se si ka degjeneruar...

Politikë 22:07 - 18 Dhjetor, 2019

“Ligji po hedh pleh në tokën e censurës”/ Gjekmarkaj zbulon pse e miratoi Rama paketën për mediat

Analisti, Agron Gjekmarkaj, deklaroi mbrëmjen e sotme se ligji që u miratua sot për mediat në Parlament, po hedh pleh në tokën e censurës dhe auto-censurë....

Opinione 20:11 - 7 Dhjetor, 2019

“Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal”!

Nga Agron Gjekmarkaj Pas fatkeqësisë natyrore si kjo që na goditi kunderpergjigja më e mirë është aktivizimi mendor ! Pse jo edhe duke lexuar pikerisht ata...

Lajme 18:38 - 5 Dhjetor, 2019

“Agron Tufa na duhet i gjallë”/ Gjekmarkaj: Na kanë mbetur horrat e zuzarët

“Agron Tufa i duhet kulturës shqiptare i gjallë, jo i vdekur”. Kështu deklaron analisti Agron Gjekmarkaj, teksa komenton lajmin e largimit të Tufës nga Shqipëria dhe...

Politikë 18:56 - 30 Tetor, 2019

Fjala e Yuri Kim në Senat/ Gjekmarkaj: SHBA do i bëjë presion qeverisë për zgjidhjen e krizës

Analisti Agron Gjenkarkaj, i ftuar në rubrikën “Opinion”, në News 24, ka komentuar deklaratat e të nominuarës për ambasadore të SHBA në Shqipëri, Yuri Kim e...

Politikë 22:36 - 28 Tetor, 2019

Agron Gjekmarkaj: Ndërkombëtarët mbajnë peng protestat e opozitës

Analisti Agron Gjekmarkaj është pjesë e emisionit “Real Story”, ku situata politike dhe ulja e toneve të aksionit opozitar është në qendër të diskutimit. Duke folur...

Opinione 20:03 - 23 Tetor, 2019

Ironia e analistit: Qeveria “shkëmb graniti”

Nga studioja e emisionit “Opinion”, në Tv “News 24”, ku ishte i ftuar, analisti Agron Gjekamarkaj, ka thenë gjithashtu se përtej situatës reale, Shqipëria aktualisht gjendet...

Politikë 23:28 - 30 Shtator, 2019

Habit Agron Gjekmarkaj/ Vlerëson dhe “instrukton” Lulzim Bashën

Analisti Agron Gjekarkaj është pjesë e emisionit “Real Story”, ku diskutohet për situatën brenda partive politike dhe votat e elektoratit. Duke folur për demokracinë brenda partive...

Uncategorized 17:33 - 25 Shtator, 2019

INTERVISTA- Agron Gjekmarkaj analizon qeverinë dhe opozitën/ Nga kabineti nën mediokër i Ramës tek gabimet dhe meritat e Bashës

Agron Gjekmarkaj, pedagog i Universitetit të TIranës, analist dhe komentator i situatës politike, në një intervistë eksluzive për City News Albania (CNA.al), i përgjigjet pyetjeve për...

Intervista 13:31 - 25 Shtator, 2019

Agron Gjekmarkaj tregon dy ministrat e suksesshëm dhe një të ndershëm të Ramës

Në një intervistë për City News Albania CNA | City News Albania City News Albania CNA , pedagogu dhe analisti Agron Gjekmarkaj, tregon edhe dy ministrat...

Intervista 12:18 - 25 Shtator, 2019

INTERVISTA/ Agron Gjekmarkaj analizon qeverinë: Nën mediokër, klluonë që nuk bëjnë më me qesh

Agron Gjekmarkaj, pedagog i Universitetit të Tiranës, analist dhe komentator i situatës politike, në një intervistë eksluzive për City News Albania (CNA.al), i përgjigjet pyetjeve për...

Opinione 20:42 - 20 Shtator, 2019

Agron Gjekmarkaj: Vendimi ndaj Tahirit vë në dyshim Reformën në Drejtësi

Analisti politik Agron Gjekmarkaj ka qenë pjesë e rubrikës “Opinion”, në TV “News 24”, ku vendimi ndaj ish- Ministrit të Brendshëm, i dhenë dje nga Gjykata...

Uncategorized 22:53 - 18 Shtator, 2019

Reforma zgjedhore/ Gjekmarkaj, ftesë Bashës të sjellë propozime konkrete

Nga ekrani i emisionit “Real Story”, analisti Agron Gjekmarkaj i ka bërë ftesë opozitës dhe Partisë Demokratike, duke i kërkuar të shpalosin propozime  thelbësore për Reformën...

Politikë 19:22 - 17 Shtator, 2019

Rrëzimi i Ramës me protesta, i pamundur/ Ja çfarë i rekomadon Gjekmarkaj opozitës

Analisti Agron Gjekmarkaj, i ftuar në rubrikën “Opinion”, në TV “News 24”, duke folur për situatën politike në Shqipëri, komentoi aksionet e opozitës lidhur me rrëzimin...

Aktualitet 16:35 - 7 Prill, 2019

Nga Agron Gjekmarkaj/ Replika për 7 Prillin

Sot është 7 Prilli, date kjo që na kujton pushtim fashist të tetëdhjetë viteve me parë! E premtja e zeze do te hapte një periudhe lufte...

Aktualitet 22:14 - 9 Mars, 2019

Nga Agron Gjekmarkaj/ Rama i trajtoi gratë e Fierit, si Tahir Baçova arushat e cirkut

Pranvera erdhi përsëri. Faleminderit o Edi Rama! E kush e besonte? Kush kishte kaq ëndrra? As më guximtari. Të paçim! Vërtet ishim të rrezikuar që të...

Aktualitet 19:58 - 5 Mars, 2019

Agron Gjekmarkaj i drejtohet Rudina Hajdarit/ Partia e babait po lufton për jetë a vdekje

I ftuar në emisionin “Real Story”, analisti Agron Gjekmarkaj tha se veprimi i Rudina Hajdarit për të mos lënë mandatin i duket një veprim jo etik....

Aktualitet 19:36 - 21 Shkurt, 2019

Agron Gjekmarkaj i drejtohet Edi Ramës: “Thirri mendjes!”

“Për hir të vendit thirri mendjes, hapi rrugën qeverisë tranzitore”,- ka thënë analisti dhe petagogu Agron Gjekmarkaj duke ju drejtuar kryeministrit Edi Rama. Ai, i ftuar...

Aktualitet 15:58 - 1 Shkurt, 2019

Skandali i përgjimeve të Dakos/ Gjekmarkaj ironizon Ramën

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar qëndrimin e ambasadorit italian në Tiranë, Alberto Cuttilo, në lidhje me protestën e studentëve. Gjekmarkaj shkruan se  Cuttilo foli qartë dhe...