Connect with Us

All posts tagged "agron duka"

Agron Duka i penduar/ “Futja në listat e PD-së na ka penalizuar partinë”
Politikë 21:22 - 7 Korrik, 2020

Agron Duka i penduar/ “Futja në listat e PD-së na ka penalizuar partinë”

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionit “Në fokus”, në TvT, tha se do të garojë në zgjedhjet e...

“Do të bëj koalicion me PS-në”/ Agron Duka mohon deklaratën: Më nxorrën nga konteksti
Politikë 15:27 - 1 Korrik, 2020

Ndryshimi i sistemit zgjedhor/ Duka tregon zgjidhjen që do të kënaqte aleatët e opozitës

Ndryshimi i sistemit zgjedhor në Shqipëri është çështja më “e nxehtë” dhe e diskutuar së fundmi. Ndërkohë në datë 30 korrik parlamenti pritet të vendosë për...

“Do të bëj koalicion me PS-në”/ Agron Duka mohon deklaratën: Më nxorrën nga konteksti
Politikë 21:51 - 24 Qershor, 2020

“Do të bëj koalicion me PS-në”/ Agron Duka mohon deklaratën: Më nxorrën nga konteksti

Kreu i PAA-së Agron Duka, i qenë prezent dy ditë më parë në një studio televizive, nuk e përjashtoi mundëisnë për një koalicion me PS-në. Kjo ...

Rama tenton “t’i vjedhë” aletatët Bashës / I bën ofertë Dukës për të kaluar në qeveri
Politikë 23:23 - 23 Qershor, 2020

Rama tenton “t’i vjedhë” aleatët Bashës / I bën ofertë Dukës për të kaluar në qeveri

Kryeministri Edi Rama i ka bërë ofertë aleatit të Lulzim Bashës Agron Dukës, i cili është edhe kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, për të kaluar në...

Agron Duka i penduar/ Futja në listat e PD-së na ka penalizuar
Politikë 19:13 - 22 Qershor, 2020

“Prostitucioni nuk bëhet vetëm, do partner”/ Agron Duka “paralajmëron” koalicion me PS-në

Kreu i PAA-së Agron Duka, ka qene i ftuar pasditen e sotme në Report Tv, ku ka folur për situatën politike. Duke u ndalur tek koalicionet...

“Do të bëj koalicion me PS-në”/ Agron Duka mohon deklaratën: Më nxorrën nga konteksti
Politikë 22:51 - 17 Qershor, 2020

Agron Duka flet për marrëdhëniet me Ramën/ Tregon nëse do rikthehet Fatos Nano në politikë

Kreu i PAA-së Agron Duka, foli mbrëmjen e sotme për marrëdhëniet me kryeministrin Edi Rama, për të cilin tha se si politikan nuk janë të afërta,...

“Reforma Zgjedhore ende larg”/ Duka: Marrëveshja u arrit përmes presionit ndërkombëtar
Politikë 22:24 - 17 Qershor, 2020

“Punë e madhe po s’u futa në Parlament”/ Duka: Politikanët e vjetër të ikin në shtëpi, e kanë radhën të rinjtë

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, pretendon se opozita e bashkuar është më e fortë se mazhoranca dhe se do t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme...

Politikë 16:15 - 16 Qershor, 2020

“Me Ramën nuk e mbaj mend kur kam folur”/ Paskal Milo tregon se me kë do lidhte koalicion

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka folur mesditën e sotme lidhur me situatën politike në vend dhe Reformën Zgjedhore. Milo tregoi se për politikë nuk...

Agron Duka i penduar/ Futja në listat e PD-së na ka penalizuar
Politikë 17:25 - 11 Qershor, 2020

Zgjedhjet/ Agron Duka merr vendimin e papritur: S’do të hyj në listat e PD

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një intervistë për ABC neës, pasditen e sotme  konfirmoi se në zgjedhjet e ardhshme do të garojë nën...

Agron Duka i penduar/ Futja në listat e PD-së na ka penalizuar
Politikë 20:58 - 1 Qershor, 2020

Kërkesat e opozitës për Zgjedhoren/ Duka: Janë mbushur kutitë e votimit me emigrantë e të vdekur

Kreu i partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një intervistë për Ora news ku ka folur për Reformën Zgjedhore, u shpreh se opozita ka propozuar që...

Politikë 15:25 - 11 Maj, 2020

Legalizimi i kanabisit/ Agron Duka këshillon Ramën: Mund të ketë pasoja negative!

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka komentuar propozimin e kryeministrit Edi Rama për legalizimin e kanabisit për përdorim mjekësor. Duka këshilloi Ramën që para...

Agron Duka i penduar/ “Futja në listat e PD-së na ka penalizuar partinë”
Politikë 19:14 - 14 Prill, 2020

Ndahet nga jeta nëna e Agron Dukës/ Kreu i PAA-së mesazh për miqtë dhe të afërmit

Kryetari i PAA-së Agron Duka ka humbur ditën e sotme nënën e tij Vajdie Duka. Lajmin e ka bërë me dije vetë aleati i Lulzim Bashës...

Politikë 18:02 - 6 Prill, 2020

Bllokimi i shqiptarëve në kufi/ Duka ultimatum Ramës: Ke detyrimin të ngresh traun

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka kritikuar ashpër kryeministrin Rama për qëndrimin e tij ndaj shqiptarëve të bllokuar në kufi. Duka shprehet se pamjet...

Politikë 16:30 - 30 Mars, 2020

Situata nga koronavirusi/ Rama “harron” fermerët

Ish-ministri i Bujqësisë, njëkohësisht kryetar i PA-së Agron Duka, duke komentuar situatën nga koronavirusi, tha se qeveria e ka lënë jashtë vëmendjes bujqësinë. Sipas tij, në...

Politikë 20:15 - 7 Mars, 2020

Propozimi i papritur i Agron Dukës/ Kërkon rikthimin e të larguarve të Bashës

Kryetari i PAA dhe aleati i PD Agron Duka deklaroi se propozimet për Reformën Zgjedhore të prezantuara një ditë më parë nga kryedemokrati, Lulzim Basha, nuk...

Agron Duka i penduar/ “Futja në listat e PD-së na ka penalizuar partinë”
Politikë 19:08 - 7 Mars, 2020

Do kalojë Arta Dade në opozitë?/ Agron Duka zbulon detaje nga takimi

Kryetari i PAA, njëkohësisht aleati i Lulzim Bashës, Agron Duka takoi disa ditë më parë socialisten Arta Dade, duke ngritur aludimet se kjo e fundit do...

Politikë 13:37 - 10 Shkurt, 2020

A ka opozitë përtej Bashës dhe Monës?!

Disa ditë më parë Dashamir Shehi, kreu i LZHK-së tha në një qendrim të tijin publik se opozita duhej zgjeruar më tej, pra duhej zgjeruar me...

Politikë 22:51 - 23 Janar, 2020

Arben Malaj bashkohet me PAA-në e Dukës

Ish ministri i Financave, Arben Malaj është bashkuar me Partinë Agrare Ambientaliste të Agron Dukës. Malaj është fotografuar krah kreut të PAA dhe pjesëtarëve të tjerë...

Politikë 16:26 - 20 Janar, 2020

Duka i gatshëm të shkojë në zgjedhje edhe me Ramën/ “Mund të hyjmë edhe me këtë sistem”

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka ka shprehur gatishmërinë për të hyrë në zgjedhje edhe me kryeministrin Edi Rama. Duka deklaron se dëshiron që kjo...

“Do të bëj koalicion me PS-në”/ Agron Duka mohon deklaratën: Më nxorrën nga konteksti
Politikë 17:51 - 29 Dhjetor, 2019

Shitblerja e votave/ Ironizon Duka: Mazhoranca kapet përherë me “zog” në dorë

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka ka reaguar pas përgjimeve të publikuara në media, ku përflitet se moderatorja Dajana Shabani i ka dhënë 20 mijë...

“Do të bëj koalicion me PS-në”/ Agron Duka mohon deklaratën: Më nxorrën nga konteksti
Politikë 17:32 - 19 Dhjetor, 2019

“Nuk ka më kohë për llafe”, Agron Duka pas ngritjes së SPAK: Shqiptarët e etur për drejtësi

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka reaguar pas ngritjes së SPAK. Duke e komentuar këtë akt të mezipritur nga shqiptarër, Duka shprehet se shumica...

duka
Politikë 16:31 - 11 Dhjetor, 2019

“Ligji anti-shpifje”/ Duka: Kokëfortësi gomareske, për të ekzekutuar median e lirë

Kryetari i Partisë Agrare Ambintaliste, Agron Duka, ka reaguar përmes një shënimi në rrjetet social, lidhur me projektligjin për mediat onlinë dhe largimin nga detyra të...

Sociale 15:10 - 4 Dhjetor, 2019

Nisma e sipërmarrësit shqiptar në Zvicër/ Sjell kontenierë banimi për të prekurit nga tërmeti

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka bërë të ditur nismën e një sipërmarrësi shqiptarë, që jeton në zvicër, për t’iu ardhur në ndihmë banorëve...