Connect with Us

All posts tagged "agresivitet"

Aktualitet 19:09 - 10 Qershor, 2019

A ka më kauzë për të justifikuar agresivitetin politik?

Nga Mentor Kikia -(Ose, a vijnë zgjedhjet e lira vetem duke sulmuar Vangjush Dakon, apo duke hartuar strategjine e shkaterrimit te sistemit?) Lufta politike ka hyrë...

Life Style 14:00 - 8 Qershor, 2015

Tipat e agresivitetit

Tipat e agresivitetit janë irritues, instrumentale, legjitime/ilegjitime dhe tipi i dhunës. Tipi irritues ka të bëjë me rastet kur ai nxitet nga zemërimi dhe stresi, p.sh.,...