Connect with Us

All posts tagged "agim xhafka"

Nga Agim Xhafka/ Korça dallohet për përdorimin e llagapëve
Opinione 13:02 - 19 Nentor, 2020

Nga Agim Xhafka/ Korça dallohet për përdorimin e llagapëve

PANDI GJIZA. Korça dallohet për përdorimin e llagapëve. Nuk gjen një njeri të vetëm pa një të tillë. Dëgjon p.sh si u gdhive o But,si je...

Nga Agim Xhafka/ Pylli në Llogara...
Kultura 16:32 - 26 Tetor, 2020

Nga Agim Xhafka/ Pylli në Llogara…

Vdiq dhe Zeman Lalaj. Atje në Vlorën e bukur. Fill ca muaj pasi mbylli sytë e shoqja. Mbeti vetëm në qytetin e tij. Fëmijët larg prej...

Rama del në mbrojtje të Carlo Bolinos/ Sulmi i Metës skandaloz, çfarë dreqin do akoma…
Satire Politike 11:33 - 18 Tetor, 2020

Satirë për të mos u humbur/ Ç’do thonë për Ramën një ditë pas 25 prillit

Nga Agim Xhafka Majko:- Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet. Braçe:- Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë....

Nga Agim Xhafka/ Mushka kulake
Kultura 20:41 - 13 Shtator, 2020

Nga Agim Xhafka/ Mushka kulake

Në fshat,nga dritarja e shkollës e shihja shpesh Xhelën me tre mushkat e kooperativës. Nga që nuk kishte rrugë makinash transporti i çdo gjëje bëhej me...

Nga Agim Xhafka/ Mushka kulake
Opinione 21:50 - 2 Korrik, 2020

Nga Agim Xhafka/ Pas 30 vjetësh të atij 2 korriku…

Ikën 30 vjet qysh atëherë kur popullata kapërceu kangjellat e ambasadave dhe u strehua në territor lirie. Nuk hyri për bukë dhe rroba. Mori rrezikun në...

Nga Agim Xhafka/ Mushka kulake
Politikë 19:25 - 14 Mars, 2020

Nga Agim Xhafka/ Mjeku im, heroi im!

Doktor Blerimit para tre muajsh i trokiti te kabineti i tij përgjegjësi i qendrës shëndetësore. -E mbushe moshën, duhet të dalësh në pension se nuk të...

Opinione 16:20 - 7 Mars, 2020

Nga Agim Xhafka/ Shkolla ime…

Kjo shkatërrirë ka qënë shkolla ku unë dhashë mësim shumë e shumë vite përpara. Sa mbarova universitetin më degdisën në malet e Gorës, mes mjerimit, varfërisë...

Kultura 18:23 - 6 Shkurt, 2020

Nga Agim Xhafka/ Qeroska

Kur ecën në bulevard “Republika” nga Valbona drejt kinema “Moravés” të gjitha rrugicat majtas ngjajnë si nepërka që u ngjiten kodrave. Janë aq të drejta e...

Opinione 13:38 - 1 Janar, 2020

Ditëlindja e babait si koncerti i Vjenës…

Nga Agim Xhafka Sot fillimi i vitit,më sjell ndër mend koncertin e Vjenës,por edhe ditëlindjen e babait. -Jam fare pa harxhe,-thoshte.-Ç’ngelet nga darka e 31 dhjetorit...

Opinione 23:19 - 9 Dhjetor, 2019

Nga Agim Xhafka/ Ardit Gjebrea dhe unë i hedhim plehrat te i njëjti kazan…

Dua të jem i qartë qysh në rreshtat e parë. Ardit Gjebrenë e simpatizoj si moderator,si këngëtar,si menaxher i atij spektakli aq popullor që transmeton Klan...

Sociale 09:58 - 18 Nentor, 2019

Agim Xhafka tregon historinë me korçarin e veçantë/ Ja pse qyteti merrte më shumë dritë e ngjyra

Gazetari Agim Xhafka, është rikthyer pas në kohë, ndërsa rrëfen një histori nga qyteti i Korçës. Historia që rrefen Xhafka ka të bëjë me një njeri...

Sociale 15:47 - 12 Gusht, 2019

“Eja, bir! Eja!”/ Gazetari i njohur bën rrëfimin prekës: U përlota dhe fshiva cepin e syrit…

Nga Agim Xhafka Dje isha në Korçë. Këmbët më çuan te shtëpia e vjetër. Ku u linda dhe ku kalova fëmijërinë dhe rininë e hershme. Zemra...

Aktualitet 17:14 - 25 Qershor, 2019

Gazetari i përvishet Erion Braçes/ “Qetësohu, byrazer!”

Nga Agim Xhafka Zv/kryeministri i Shqipërisë kërcënon shqiptarët mbarë se po penguan votimet imagjinare të 30 qershorit do të shkojnë në qeli dhe i pret një...

Aktualitet 17:51 - 31 Mars, 2019

Gazetari i përvishet LLeshajt/ Po ikin ditët si ministër duke numëruar të vrarët, o derman

Nga Agim Xhafka Nuk do shkruaja për Sandrin sot, por ja që vrasja e N-të në Shkodër më solli një ndjenjë pasigurie dhe indinjate. Ndaj,ashtu sic...

Aktualitet 21:52 - 9 Nentor, 2018

Xhelali …

Nga Agim Xhafka E thërrasin shkurt Xhela se emrin e plotë e ka Xhelal. Ka vite që rri në tortuar tek Tirana e Re, pak më...

Aktualitet 16:31 - 3 Shtator, 2018

“Letër fqinjëve sekserë”/ Gazetari tregon pse nuk e voton Veliajn

Gazetari Agim Xhafka u ka dhënë një mësim të mirë fqinjëve të tij, të cilët në favor të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kërkojnë...

Aktualitet 16:00 - 3 Prill, 2018

Dënimi është dhënë

Nga Agim Xhafka Tasimi ka tre ditë që fle para drejtorisë së policisë në Tiranë. Ja te ajo lulishtja atje. Hedh kapotën sipër e pret mëngjesin....

ish-kryeministri sali berisha dhe kryetari i partise demokratike lulzim basha
Aktualitet 20:12 - 23 Mars, 2018

Një “replikë” me Agim Xhafkën/ Partia e kunatit dhe partia e demokratëve

Gazetari me pendë të mprehtë, Agim Xhafka, sot ka publikuar në rrjetet sociale një takim të tij me ish-kryeministrin Sali Berisha. Duket i ekzaltuar përtej humorit,...

Aktualitet 17:24 - 23 Mars, 2018

Nga Agim XHAFKA/ 69 MINUTA ME BERISHËN…

Çdo njeri,në e adhuron apo jo,ka kureshtje të takojë Sali Berishën. Aq më teper një gazetar që synon të bëjë një shkrim apo një intervistë. Kur...

Aktualitet 17:47 - 26 Nentor, 2017

ERIONËT E RRUGËS DHE VELIAJ I BASHKISË…

Nga Agim Xhafka Sot u nisa drejt Korçës. Në mëngjes sapo i thashë mirëutakofshim rojes së garazhit më ze rrugën një makinë e Laçit. Bëhu pak...

Aktualitet 13:21 - 5 Nentor, 2017

Saimirin e përdhunoi një studente

Nga Agim Xhafka U mbush java që Tahiri është në hit parade të skandaleve. Siç po rri në atë maje edhe PS që po mundohet me...

Aktualitet 22:29 - 25 Tetor, 2017

Habilajt e medias

Nga Agim XHAFKA Sot i ashtuquajturi kryeministër,pjellë në maternitetin e drogës,iu hakërrye gazetarëve,që me një mikrofon në dorë rrinë e presin në shi e në diell...

Aktualitet 21:18 - 7 Tetor, 2017

Nga Agim XHAFKA/Për debatin Rama-Musabelliu dhe minjtë e vegjël, që po brrejnë buxhetin

Klajdi Musabelliu nuk më njeh, por unë e pëlqej si këngëtar. Jo më shumë per zërin e veçantë, por për stilin. Më tërheq dhe më emocionon...