Connect with Us

All posts tagged "Agaci"

Politikë 18:35 - 24 Dhjetor, 2019

Kryemadhi tregon “pengun” e Metës/ “Ka filluar ta vrasë ndërgjegjja”

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, teksa ka komentuar përplasjen institucionale mes Presidentit dhe Kuvendit, u shpreh se Metën ka filluar ta vrasë ndërgjegjja për modestinë e...

Politikë 12:36 - 28 Tetor, 2019

Kur vërsulet Qorri i Lulit

CNA.al dy ditë më parë publikoi një material në lidhje me anullimin e vizitës së Lulzim Bashës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një anullim i...

Denoncim 13:08 - 26 Tetor, 2019

Supermafiozi Engjëll Agaçi rrëmben Portin e Durrësit/ Merr nën kontroll trafikun e kokainës?  

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër pas emërimit të Pirro Vengut, si drejtori i ri i Autoritetit Portual të Durrësit. Ndërkohë që Pirro Vengu më herët...

Denoncim 14:30 - 25 Tetor, 2019

Dokumentet-Zbulohet skandali/ Rama dhe Agaçi vënë gjoba kompanisë private, për interesa mafioze

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe Engjëll Agaçi, Sekretarit të Përgjithshëm në Kryeministri. Në një postim...

Politikë 12:01 - 10 Tetor, 2019

Pazari Rama-Basha për Gjykatën Kushtetuese, kalon nga Enkelejd Alibeaj

Drejtësia e re, më shumë se një Reformë e thellë në sistemin e drejtësisë, duket se po përdoret nga politika, për pazaret e tyre, ku secila...

Politikë 13:27 - 7 Gusht, 2019

“Urë lidhëse me mafien ndërkombëtare”/ Berisha akuza të forta Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, akuzon kryeminsitrin Edi Rama dhe këshilltarin e tij, Engjëll Agçin,  për gjobën prej 140 milionë euro që shteti shqiptar mori për çështjen e...

Aktualitet 13:59 - 5 Nentor, 2018

“Luftë e ftohtë” Rama-Meta/ Çfarë ndodhi sot në kryesinë e Kuvendit

Refuzimi i dekretit të Lleshit për të drejtuar ministrinë e Brendshme, ka përplasur Presidencën me qeverinë. Presidenca ka zbardhur takimin e djeshëm mes Metës dhe Ramës,...

Aktualitet 15:15 - 22 Shtator, 2018

Kush është dashnorja e kriminelit në krye të Prokurimeve Publike/ CNA.al zbulon të tjera detaje

Jo më larg se dy ditë më parë, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi lëshoi një deklaratë të fortë, në një studio televizve. Gjatë intervistës në emisionin...