Connect with Us

All posts tagged "afera korruptive"

Politikë 13:40 - 10 Gusht, 2019

“Gënjeshtrat propagandistike të Ramës”/ Tabaku “shigjeton” Kryeministrin

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se kryemisnitri Edi Rama bën propaganda nëpërmjet gënjeshtrës. Sipas Tabakut, Rama ka...

Politikë 11:15 - 8 Gusht, 2019

Aferat korruptive me koncensionet e rrugëve/ Basha nxjerr videon

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se kryeministri Edi Rama po vjedh paratë e shqiptarëve me pretekstin se po bën rrugë dhe po ndërton infrastrukturën....

Ekonomi 12:42 - 6 Gusht, 2019

Fijet e fshehta pas tenderit të faturave elektronike/ Klodian Tomorri zbardh skandalin

Nga Klodian Tomorri “Croatian job”, fijet e fshehta pas tenderit 15 mln euro AKSHI-tNë 21 shtator të vitit të kaluar Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit...

Aktualitet 11:39 - 21 Tetor, 2018

Fshehja e aferave korruptive/ Dyshja Rama-Veliaj dalin zbuluar

Partia Demokratike denoncoi disa javë më parë ndërtimin e qiellgërvishtësve brenda Parkut të Liqenit, nga dyshja Rama-Veliaj. Në një deklaratë për mediat, kreu i Departamentit të...

Aktualitet 21:41 - 14 Tetor, 2018

Reforma kundër bixhozit/ Zbulohet qëllimi i Ramës

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se reforma për të ndaluar bixhozin, është afera më e madhe korruptive që ka ndodhur ndonjëherë...