Connect with Us

All posts tagged "afat"

Çfarë ndodh nëse nuk i pranoni kushtet e reja të WhatsApp brenda 15 Majit?
Teknologji 14:29 - 22 Shkurt, 2021

Çfarë ndodh nëse nuk i pranoni kushtet e reja të WhatsApp brenda 15 Majit?

WhatsApp po planifikon të fshijë llogaritë e përdoruesve të cilët nuk pranojnë kushtet e tij të reja të diskutueshme të privatësisë. Shërbimi i bisedës në pronësi...

Greqia shtyn masat kufizuese/ Mbetet i mbyllur kufiri me Shqipërinë
Aktualitet 09:06 - 9 Shkurt, 2021

Situata nga Covid/ Shtyhet afati i bllokimit të kalimit në doganën e Kapshticës

Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi përballimin e situatës së krijuar për shkak të pandemisë COVID-19, kanë njoftuar...

Basha premtoi 10 mijë euro për frymë/ Mima: Program pa afat, synojmë ta bëjmë në 2030
Politikë 21:04 - 28 Janar, 2021

Basha premtoi 10 mijë euro për frymë/ Mima: Program pa afat, synojmë ta bëjmë në 2030

Hartuesi i programit të PD-së, Florion Mima, ka folur mbrëmjen e sotme për planin ekonomik të prezantuar sot nga opozita e Lulzim Bashës. Mima tregoi se...

Aktualitet 09:20 - 13 Janar, 2021

Tuneli i Llogarasë/ MIE lehtëson kushtet dhe shtyn afatin e tenderit

Ministria e Infrastruturës dhe Energjisë (MIE) që parashikonte dorëzimin e ofertave për ndërtimin e tunelit të Llogorasë datën 12 shkurt e ka shtyrë këtë afat në...

Biznesi kërkesë administratës/ Shtyni afatin e fiskalizimit për dy grupet e mbetura
Aktualitet 22:21 - 5 Janar, 2021

Biznesi kërkesë administratës/ Shtyni afatin e fiskalizimit për dy grupet e mbetura

Nga 1 janari 7600 biznese të cilat kanë marrëdhënie financiare me institucionet publike kanë nisur të aplikojnë faturën elektronike përmes një softweri të posaçëm, dhe jo...

Aktualitet 10:45 - 4 Janar, 2021

Ju ka kaluar afati i kolaudimit të mjetit?/ Zbardhet vendimi i qeverisë

Shtyhet me tre muaj vlefshmëria e kolaudimit të mjeteve. Blendi Gonxhe, drejtor i DPSHTRR i ka qetësuar të gjithë ata që u ka kaluar afati i...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes 2 vendeve
Politikë 20:23 - 13 Tetor, 2020

Një ditë para përfundimit të afatit/ Meta thirrje juristëve: Kandidoni për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese

Presidenti Ilir Meta ka bërë një thirrje për plotësimin e vendit vakant gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese, për shkak të përfundimit para kohe të mandatit të një...

SHBA e vendosur për të luftuar korrupsionin/ Mos u shpërqëndroni nga propaganda
Politikë 15:05 - 28 Shtator, 2020

Aplikimet për hetuesit specialë të BKH/ Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka rikujtuar se aplikimet për hetuesit specialë të BKH-së janë të hapura edhe për një ditë. Në njoftimin e ambasadës thuhet se...

Ministria e Punëve të Jashtme
Sociale 11:57 - 18 Gusht, 2020

Lajm i mirë për shqiptarët/ Greqia do të njohë pasaportat e skaduara deri në fund të vitit

Ministria e Punëve të Jashtme të shtetit grek ka marrë sot një vendim lidhur me pasaportat e skaduara të shtetasve shqiptarë. Mësohet se shqiptarëve do tu...

Ekonomi 16:57 - 28 Prill, 2020

Nuk keni përfituar nga paketa financiare 1?/ Nesër afati i fundit për t’u ankuar

Nëser është afati i fundit për t’u ankuar për të gjithë bizneset që u është refuzuar ndihma prej 26 mijë lekësh nga paketa financiare 1. Drejtoria...

Sociale 17:49 - 19 Prill, 2020

Falja e gjobave/ Zbadhen afatet e kthimit mbrapsht të parave

Dy ditë më parë kryeministri Edi Rama njoftoi se janë falur të gjitha gjobat e vendosura deri tani nga policia për këmbësorët dhe shoferët që shkelen...

Ekonomi 21:01 - 17 Prill, 2020

Nesër mbyllen aplikimet për “pagën minimale”/ Kur nisin për paketën e dytë

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi këtë të premte se afati i fundit për të aplikuar lidhur me “pagën minimale” është dita e shtunë 18 prill....

Kronika 11:19 - 14 Prill, 2020

Arrestimi i vëllezërve Çala/ Shtyhet afati i paraburgimit për autorët e grabitjes në Rinas

Zgjatet afati i paraburgimit për nëntë të arrestuarit për ngjarjne 10 prillit në Rinas ku u vodhën 4.6 milionë euro. Vendimi i mor sot për shkak...

Sociale 14:34 - 8 Prill, 2020

“Aman derman lexojeni”/ Rama sqarim për ID që janë jashtë afatit

Kryeministri Edi Rama ka bërë një sqarim për të gjithë ata që pyesin për kartat e identitetit që janë jashtë afatit. Rama thekson se ID konsiderohen...

Sociale 19:11 - 31 Mars, 2020

Rama reagon pas Ambasadës greke/ “Shqiptarët nuk do penalizohen për shkeljen e afatit, qëndroni atje”

Pas Ambasadës greke edhe kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me akuzat se shqiptarët janë gjobitur nga dogana greke për shkak se koronavirusi i ka bllokuar...

Bota 09:15 - 30 Mars, 2020

Trump zgjat deri më 30 prill afatin e udhëzimeve për distancim social

Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth 2500, me rreth 140 mijë të...

Politikë 17:59 - 6 Mars, 2020

Emërimi i anëtarëve të Kushtetueses/ Venecia afat palëve deri më 20 mars

Mësohet se data 13 mars është fati për autoritetet që të dorëzojnë komentet e tyre përfundimtare për çështjen e emërimit të anëtarëve në Gjykatën Kushtetuese. Para...

Aktualitet 14:47 - 21 Prill, 2019

Hapja e Negociatave/ Shqipëria ka afat deri me 9 Maj të përmbushë kushtet

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, shpesherë është shprehur i bindur në një përgjigje pozitive nga Komisioni Evropian për çeljen e negociatave. Sipas Ballës,...

Aktualitet 10:40 - 21 Prill, 2019

Kujdes/Produktet kozmetike kanë afat skadence, zbuloni sa herë duhet t’i ndryshoni

Produktet kozmetike mund t’ju shkaktojnë probleme me lëkurën nëse shkelni atë që njihet si “afati i skadencës”. Secila prej tyre ka një afat të caktuar përdorimi:...

balliu paralajmeron ramen
Aktualitet 18:44 - 10 Shkurt, 2019

Çuni i Fahriut i lë 5 ditë afat Ramës

Banorët e Astirit zhvilluan protestën e tyre për të 99-tën ditë radhazi. Ata nuk kanë hequr dorë prej kërkesave të tyre për anulimin e projektit dhe...

Aktualitet 16:41 - 20 Dhjetor, 2018

INUK paraljmëron banorët e Bregut të Lumit/ Ky është afati për lirimin e banesave

Ndërsa te zona e Bregut i Lumit është duke u zhvilluar protesta kundra projektit të Unazës së Madhe, INUK paralajmëron banorët që të lirojnë shtëpitë, pasi...

Aktualitet 17:23 - 19 Nentor, 2017

Rama paralajmëron biznesin: Deri në janar keni kohë të vetërregulloheni

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar mbrëmjen e sotme “Komunikimin Javor”, është shprehur se qeveria e tij ka rritur konkurrencën e ndershme, dhe mban në fokus biznesin...

Aktualitet 16:32 - 2 Gusht, 2016

Basha i përgjigjet Kryeministrit/Shqiptarët kanë marrë vendimin, Shqipëria më mirë pa Edi Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me deklaratën e bërë në rrjetet sociale nga Kryeministri Edi Rama. Basha thekson se mandati para...

Me shume postime