Connect with Us

All posts tagged "aeroporti"

Sociale 17:14 - 21 Mars, 2020

Situata nga koronavirusi/ Aeroporti “Nënë Tereza” bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Aeroporti “Nënë Tereza” ka njoftuar të gjithë qytetarët se duke filluar nga data 23 mars 2020 do të ndërpriten të gjitha fluturimeve, përveç kompanisë “Air Albania”,...

Kosova & Rajoni 17:59 - 8 Mars, 2020

Koronavirusi/ Aeroporti i Prishtinës pezullon fluturimet nga Italia veriore

Autoritetet në Kosovë anuluan të dielën të gjitha fluturimet për në zonat e prekura nga koronavirusi në Itali. Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku tha se vendimi...

Ekonomi 17:51 - 17 Janar, 2020

Aeroporti i Vlorës mundësi e madhe jo vetëm për zhvillimin e transportit ajror, por edhe atë rajonal

*Inxhinier Altin Vrapi   – Kam shkruar dhe më parë për mundësitë që krijohen me zhvillimin e projektit për Aeroportin e Vlorës. Në këtë shkrim do...

Opinione 14:40 - 21 Dhjetor, 2019

Formula e dyshimtë që do të përzgjedhë fituesin e Aeroportit

Nga Klodian Tomorri * Ka një episod në telekomedinë Gjuetia e Fundit, ku Koço Devole në rolin e Sillos, merr në telefon Lidhjen e Shkrimtarëve. Enver...

Opinione 19:37 - 20 Dhjetor, 2019

Nga Klodian Tomorri/ Një koncesion bie, mijëra ngrihen

Plot 140 milione euro do t’i garantoje qeveria koncesionarit privat qe do te ndertoje aeroportin e Vlores. Keto jane vetem per 10 vitet e pare te...

Lajm i Rekomanduar 10:29 - 1 Shtator, 2019

“Shqiptarët jetojnë me 200 mijë lekë në muaj”/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën

Kryeministri Edi Rama vijon ritualin e tij të përditshëm, duke përshëndetur çdo mëngjes ndjekësit në rrjetet sociale, me foto apo video, ku propagandon punët e mëdha...

Aktualitet 19:56 - 21 Prill, 2019

Garë ndërkombëtare për aeroportin e Vlorës/ Qeveria dështon me turqit

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë do të shpallë së shpejti një garë ndërkombëtare për të dhënë me koncesion ndërtimin dhe operimin e Aeroportit të Vlorës. Televizioni...

Grabitja në Rinas
Aktualitet 22:58 - 11 Prill, 2019

“U grabitën 15 thasë me para”/ Gazetarja: Të përfshirë punonjës të policisë dhe Aeroportit

Gazetarja Doriana Bezat, në një lidhje direkte në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24 ka zbardhur detaje nga grabitja e ndodhur në aeroportin e Rinasit. Sipas...

Aktualitet 19:25 - 11 Prill, 2019

Fakte të panjohura rreth aeroportit/ Bledi Mane: Rinasi me brekë llamarine

Nga Bledi Mane-Public Enemy – 15 fakte interesante që nuk i dini për aeroportin tonë- Pa bukë e pa kafe mund të na lini këto ditë...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 11:51 - 11 Prill, 2019

Redaksionale/ Fajin nuk e ka qeveria, fajin e ka populli

Një ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur dy ditë më parë, ku siguaria kombëtare është cënuar. Një nga zonat që do të duhej të konsiderohej nga...

rama kompania
Aktualitet 18:06 - 10 Prill, 2019

Siguria e aeroportit/ Rama sulmon kompaninë dhe kritikët e Policisë

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për grabitjen e 10 milion eurove, ditën së djeshme në Aeroportin “Nënë Tereza”. Rama ka...

Aktualitet 14:00 - 20 Mars, 2019

Hapet rruga për Aeroportin e Kukësit/ Miratohet kontrata e konçesionit

Qeveria ka miratuar kontratën e koncesionit për ndërtimin e Aeroportit të Kukësit. Lajmi është bërë i ditur, nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e...

Emigrimet nga kosova shifrat
Aktualitet 20:33 - 16 Janar, 2019

Të dëbuarit nga Franca dhe Gjermania mbrrijnë në Rinas

Njëqind azilkërkues shqiptarë janë riatdhesuar nga Franca dhe Gjermania  në aeroportin “Nënë Tereza”. Rovena Voda, zëvendës ministrja e Brendshme, ka bërë apel nga Rinasi për të...

Aktualitet 13:17 - 11 Janar, 2019

Aeroporti i Kukësit jepet me koncesion/ Investimi 8 milion euro, kush është fituesi

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur fituesin për garën e dhënies me koncesion/PPP të Aeroportit të Kukësit. Bashkimi i Përkohshëm i Shoqërive “Global Technical Mechanichs”...

Aktualitet 10:06 - 1 Nentor, 2018

Zbulohet skandali/ Si mashtroi Rama për Aeroportin e Kukësit

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryeministrin Rama së gënjeu publikisht dje në lidhje me Aeroportin e Kukësit. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkaruan se ai...

Aktualitet 16:21 - 31 Tetor, 2018

Mbledhja e Qeverisë në Kukës/ Rama prezanton projektet, vë theksin tek aeroporti

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së qeverisë në Kukës, bëri publike projektet  për këtë qytet. Gjatë fjalës së tij, Rama e vuri theksin tek ndërtimi i...

Aktualitet 20:15 - 3 Korrik, 2018

Aeroporti i Rinasit rrjep shqiptarët e varfër

Ka mjaftuar një firëm e hedhur në vitin 2004, nga ish kryeministri i asaj kohe, Fatos Nano, që aeroporti i vetëm i vendit, me popullsinë më...

Aktualitet 14:53 - 1 Maj, 2018

Shtohen 10 destinacione të reja/ Ja linjat ku mund të fluturoni nga “Nënë Tereza”

Ne prag te sezonit te ri turistik, Autoriteti i Aviacionit Civil ka miratuar kerkesat per 10 destinacione te reja dhe 3 te tjera me dyfishim kapaciteti....

Aktualitet 15:13 - 10 Prill, 2017

Po nisej për në Itali/ Vdes në Aeroportin Nënë Tereza një person

Një 56-vjeçar ka ndërruar jetë në aeroportin “Nënë Tereza”. Lajmi është bërë më dije nga Policia, ndërkohë thuhet se personi ka vdekur për shkak të një...

Aktualitet 18:19 - 30 Qershor, 2016

Ja pse grabitësit e aeroportit jane të lidhur me Edi Ramën dhe Sajmir Tahirin!!! Faktet!

Nga Altin Goxhaj VETEM NJE GRUP I CMENDUR MUND TE REALIZONTE NJE PLAN TE VJETER GRABITJEJE ME NDRYSHIMIN 24 ORESH PERKATES TE PARAMETRAVE TE SIGURISE!!! Vjedhja...

Aktualitet 21:33 - 28 Qershor, 2016

Turqi/ Shpërthime dhe të shtëna me armë në aeroportin e Stambollit

Dy shpërthime dhe të shtëna me armë raportohen të kenë ndodhur vetëm para pak minutash në  aeroportin më të madh të Turqisë. Mediat raportojnë se në...

Aktualitet 18:17 - 15 Qershor, 2016

Konkurrenca miraton shitjen e Rinasit, blerësi offshore me xhiro zero lekë

Autoriteti i Konkurrencës ka miratuar shitjen e Tirana International Airport tek Keen Dynamics Limited. Sipas informacionit të dhënë nga Autoriteti,  blerësi kinez, i regjistruar në Ishujt...

Aktualitet 20:06 - 21 Maj, 2016

Harasani: Pse u shty koncesioni i Rinasit kur Kukësi nuk është gati?

Ish-deputeti socialist Andis Harasani ka ngritur pyetjen se pse është shtyrë koncesioni i Aeroportit të Rinasit për sa kohë Aeroporti i Kukësit ende nuk është gati. Përmes...