Connect with Us

All posts tagged "Adriatik Llalla"

‘Fundosën’ personin që mbronte vjedhjen e tij/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta: Çfarë e pret Ilir Metën
Politikë 21:09 - 5 Dhjetor, 2020

‘Fundosën’ personin që mbronte vjedhjen e tij/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta: Çfarë e pret Ilir Metën

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK njoftoi të enjten se gjykata kishte vendosur sekuestrimin e pronave të ish-prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla...

I akuzuar për disa vepra penale/ SPAK i kërkon GJKKO sekuestrimin e pasurisë së Adriatik Llallës
Aktualitet 16:53 - 3 Dhjetor, 2020

I akuzuar për disa vepra penale/ SPAK i kërkon GJKKO sekuestrimin e pasurisë së Adriatik Llallës

Struktura e Posaçme Antikorrupsion i ka kërkuar GJKKO sekuestrimin e pasurisë për ish kryeprokurorin Adriatik Llalla, i cili akuzohet për disa vepra penale. SPAK kërkon sekuestrimin...

I akuzuar për disa vepra penale/ SPAK i kërkon GJKKO sekuestrimin e pasurisë së Adriatik Llallës
Vetingu 13:32 - 25 Nentor, 2020

Llalla tentoi ta “shkundte”/ Prokurori prej një viti nën hetim nga Vettingu

Në paranverën e vitit 2016, Prokurori i Përgjithshëm në atë akohë Adriatik Llalla firmosi disa ndryshme për drejtues prokurorish, duke ndryshuar tërësisht fytyrën e organit të...

Politikë 13:56 - 24 Nentor, 2020

Ilir Meta shet Adriatik Llallën, por si del e keqja me Donald Lu

Ilir Meta dukshëm është shfaqur më shumë se i shqetësuar në intervistën për ABC News, në lidhje me zhvillimet e fundit që po ndodhin edhe si...

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Denoncim 14:32 - 21 Nentor, 2020

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë

Pandëshkueshmëria zyrtarëve apo të politikanëve dhe të familjarëve të tyre është një kryeçështje e raporteve të ndërkombëtarëve në vlerësimet për Shqipërinë. Rekordet për dosjet e korrupsionit,...

SPAK çon në gjyq Adriatik Llallën/ Gjykata i heq sekuestron
Sociale 11:34 - 13 Nentor, 2020

Një tjetër “VIP” për kurim special/ Adriatik Llalla infektohet me Covid dhe niset drejt Turisë

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla është nisur për kurim të specializuar drejt Turqisë pasi prej ditësh kurohej në spitalet e vendit pasi ishte infektuar më koronavirus....

Prokuroria e Tiranes
Vetingu 11:07 - 4 Tetor, 2020

10 000 euro motrës, 7 000 euro prindërve/ Zbardhet pasuria e prokurorit Arben Allajbeu

Me 15 Maj 2020, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, miratoi raportin për analizimin e aftësive profesionale të prokurorit të Prokurorisë së Shkallës së Parë, Tiranë, Arben...

Çuditë e drejtësisë/ Gjyqtari me kompani HEC-esh dhe shtëpi me paratë e vjehrrit
Vetingu 12:05 - 29 Shtator, 2020

Konsulenti i Soros-it në Gjykatën e Tiranës/ Si u pasurua Julian Haxhiu?

Vetingu, ka hedhur dritë mbi skandalet në sistemin e drejtësisë. Fjalët dhe akuzat që thuheshin nën zë kanë rezultuar të vërteta, pasi jo pak gjyqtarë dhe...

Vijon saga e mashtrimeve të Ilda Kërkapit/ I mori 2250 € burrit të parukieres, do e fuste shofer në Prokurori
Politikë 21:18 - 16 Shtator, 2020

Vijon saga e mashtrimeve të Ilda Kërkapit/ I mori 2250 € burrit të parukieres, do e fuste shofer në Prokurori

Nuk ka të ndalur saga e mashtrimeve financiare, të kryera nga Ilda Kërkapi, e afërmja e ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Kërkapi një studente ekonomiku, që...

Vetingu 13:25 - 1 Maj, 2020

Faktet dhe propaganda/ Zonja ambasadore e SHBA, SPAK është “mbreti lakuriq”

Dje ambasada e SHBA në Tiranë, nëpërmjet një reagimi ku flitej edhe në emrin tuaj zonja ambasadore Kim, shqiptarëve iu tha se do të mbështesnin SPAK-un....

I akuzuar për disa vepra penale/ SPAK i kërkon GJKKO sekuestrimin e pasurisë së Adriatik Llallës
Lajme 10:24 - 4 Mars, 2020

Hetimet për Adriatik Llallën/ Prokuroria e Posaçme i komunikon akuzën

Prokuroria e Posaçme i ka komunikuar akuzën ish-prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Sipas News 24, Llalla akuzohet për mosdeklarim të të hollave në kufi. Bëhet fjalë...

Vetingu 12:46 - 11 Janar, 2020

Ina Rama e “hodhi” në rrugë/ Prokurori i varfër drejt Vettingut

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ende nuk ka nisur me seancat dëgjimore me gjyqtarë dhe prokurorë për këtë vit, ndonëse ka listuar dhjetra gjyqtarë e prokurorë...

Lajme 08:35 - 2 Janar, 2020

Tre zyrtarët që u shpallën non grata/ Pse u dogjën Llalla, Doshi dhe Dako

Deputeti socialist ,Tom Doshi, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla dhe ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako janë tre zyrtarët e shpallur “Non Grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

Politikë 10:31 - 6 Dhjetor, 2019

Pritshmëritë e Olsian Çelës/ “Shkopi magjik” i një kryeprokurori

Kështu ndodh gjithmonë në Shqipëri, zgjedhja e një kryeprokurori të ri sjell shpresa të mëdha. A thua do bëjë hatanë, me shpatë në dorë do luftojë...

Vetingu 10:15 - 9 Nentor, 2019

“Shitet prokurori i Adriatik Llallës”?/ Dështimet e njëpasnjëshme të Gjergji Takos

Vettingu po vijon, por edhe skandalet në gjykata dhe prokurori nuk kanë të ndaluar. Prokuroria e Tiranës, së fundmi ka prodhuar skandalin e radhës me anë...

Politikë 20:02 - 4 Nentor, 2019

Vëllai i deputetit Lita i paguan lobimin Adriatik Llallës në SHBA

Ish prokuri përgjithshëm Adriatik Llalla është një prej tre zyrtarëve të lartë shqiptarë, të cilëve sekretari amerikan i shtetit, publikisht i ka komunikuar vendimin për mos...

Vetingu 10:48 - 31 Tetor, 2019

“I përjetshmi” i Prokurorisë së Përgjithshme/ Me tre apartamente dhe mijëra dollarë shpenzime

Vettingu po nxjerr në dritë jo vetëm skandale, por edhe  çudira. Në këtë vend që quhet Shqipëri dhe ku jetojmë të gjithë ne, për prokurorët dhe...

rudina
Politikë 21:06 - 14 Tetor, 2019

Kush është përfshirë në “luftën” për të rrëzuar Rudina Hajdarin?

Sot në mesditë përmes një njoftimi në rrjetet sociale ish-nënkryetari i Bashkisë së Kamzës, Korab Lita ka njoftuar se ka marrë drejtimin e grupit parlamentar demokrat....

Uncategorized 19:07 - 1 Tetor, 2019

Krimet e Rënda shtyjnë për herë të tretë hetimet për Adriatik Llallën

Prokuroria për Krime të Rënda ka zgjatur me dy muaj hetimet ndaj ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla. Mësohet se shkak për zgjatjen e hetimeve është mbërritja e letërporosive....

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla
Lajm i Rekomanduar 14:21 - 3 Shtator, 2019

Prokurori i “listës së zezë”/ Si e mbrojti Llalla nga Rama, të arsimuarin e plepave

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka njoftuar se me datë 4 Shtator do të zhvillojë seancën dëgjimore për prokurorin Hysni Vata. Ky i fundit do të...

Vetingu 13:43 - 27 Gusht, 2019

Nga paratë e martesës tek apartamenti në Tiranë/ Si ka ndryshuar në vite pasuria e gjyqtarit të Llallës

Gjyqtarët e Krimeve të Rënda do të jenë pjesë Gjykatës së Posaçme Antikorrupsion. Për pasojë ata konsiderohen edhe si prioritet për Komisionin e Vettingut. CNA.al ka...

Vetingu 14:27 - 7 Gusht, 2019

Bashkëshortin në listën e zezë ia mbrojti Llalla/ Zbardhet pasuria e gjyqtares Gentiana Muça

Procesi i Vettingut pritet të rinisë në shtator. Shorti me emrat që do të kalojnë në rivlerësim është hedhur më herët. CNA.al, po vijon me pasuritë...

Aktualitet 13:19 - 3 Korrik, 2019

“Krimet e Rënda rrëzojnë Llallën”/ Hetimet zgjaten me tre muaj

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot, zgjatjen e hetimeve me 3 për ish Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Me këtë vendim, është rrëzuar kërkesa...