Connect with Us

All posts tagged "Adriatik Llalla"

rudina
Politikë 21:06 - 14 Tetor, 2019

Kush është përfshirë në “luftën” për të rrëzuar Rudina Hajdarin?

Sot në mesditë përmes një njoftimi në rrjetet sociale ish-nënkryetari i Bashkisë së Kamzës, Korab Lita ka njoftuar se ka marrë drejtimin e grupit parlamentar demokrat....

Uncategorized 19:07 - 1 Tetor, 2019

Krimet e Rënda shtyjnë për herë të tretë hetimet për Adriatik Llallën

Prokuroria për Krime të Rënda ka zgjatur me dy muaj hetimet ndaj ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla. Mësohet se shkak për zgjatjen e hetimeve është mbërritja e letërporosive....

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla
Lajm i Rekomanduar 14:21 - 3 Shtator, 2019

Prokurori i “listës së zezë”/ Si e mbrojti Llalla nga Rama, të arsimuarin e plepave

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka njoftuar se me datë 4 Shtator do të zhvillojë seancën dëgjimore për prokurorin Hysni Vata. Ky i fundit do të...

Vetingu 13:43 - 27 Gusht, 2019

Nga paratë e martesës tek apartamenti në Tiranë/ Si ka ndryshuar në vite pasuria e gjyqtarit të Llallës

Gjyqtarët e Krimeve të Rënda do të jenë pjesë Gjykatës së Posaçme Antikorrupsion. Për pasojë ata konsiderohen edhe si prioritet për Komisionin e Vettingut. CNA.al ka...

Vetingu 14:27 - 7 Gusht, 2019

Bashkëshortin në listën e zezë ia mbrojti Llalla/ Zbardhet pasuria e gjyqtares Gentiana Muça

Procesi i Vettingut pritet të rinisë në shtator. Shorti me emrat që do të kalojnë në rivlerësim është hedhur më herët. CNA.al, po vijon me pasuritë...

Aktualitet 13:19 - 3 Korrik, 2019

“Krimet e Rënda rrëzojnë Llallën”/ Hetimet zgjaten me tre muaj

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot, zgjatjen e hetimeve me 3 për ish Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Me këtë vendim, është rrëzuar kërkesa...

Aktualitet 11:18 - 29 Prill, 2019

Partia Socialiste me kandidat për Kryeprokuror/ I kundërpërgjigjet Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit

Shqipëria zyrtarisht është pa Prokuror të Përgjithshëm. KLP ka hapur garën e e cila përfundon me 30 Prill 2019. I pari që ka kandiduar për postin...

Aktualitet 11:38 - 27 Prill, 2019

Tentativa për të marrë Prokurorinë e Përgjithshme/ Llalla me kandidat për kryeprokuror

Prokurorja e Apelit, Fatjona Memçaj, ka aplikuar dje pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë, për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Ndryshe nga kandidatët që kanë aplikuar...

Aktualitet 16:25 - 22 Prill, 2019

Prokurori u kërcënua nga karteli i drogës/ Llalla e shkarkoi nga detyra

Falë procesit të Vettingut, kanë dalë në dritë shumë abuzime të kryera nga prokurorë dhe gjyqtarë. Pasuri e pajustifikuar apo lidhje me persona të inkriminuar iu...

Aktualitet 17:46 - 18 Prill, 2019

Pas sherrit me Arta Markun/ “Krahu i djathtë” i Llallës nuk gjen paqe

Prokurororja e Përgjithshme e përkohshme e nisi punën me spastrimin e organit të akuzës nga “klani” i paraardhësit të saj Adriatik Llalla. Një nga largimet e...