Connect with Us

All posts tagged "adoleshent"

Kronika 14:00 - 6 Janar, 2021

Bënte namin me vjedhje/ Arrestohet 17 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 17-vjeçar, i dyshuar si autor i 4 vjedhjeve të ndodhura në qarkun e Tiranës. Në pranga edhe 3 shtetas të tjerë, për vepra të...

Gjendet i pajetë në kamion 45-vjeçari pranë Doganës së Vorës/ Dyshimet e para
Kronika 20:32 - 2 Janar, 2021

Gjendet i plagosur një adoleshent/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një adoleshent është gjetur i plagosur mbrëmjen e sotme në Vlorë. I riu rreth të 15-ave është pikasur nga patrulla e policisë, e cila ka njoftuar...

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina përplas për vdekje 14 vjeçarin
Kronika 18:22 - 2 Gusht, 2020

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina përplas për vdekje 14 vjeçarin

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në kryeqytet ku një makinë ka përplasur për vdekje një 14-vjeçar që po udhëtonte me biçikletë në...

Bota 22:03 - 27 Dhjetor, 2019

Reshje të fuqishme shiu në Izrael/ Dy persona humbën jetën

Dy persona kanë humbur jetën në Izrael për shkak të stuhive të forta të shiut. Zonat veriore të Izraelit janë goditur nga stuhi të fuqishme shiu,...

Kronika 18:07 - 27 Tetor, 2019

U gjet i varur në kasolle/ Flasin fqinjët e 16 vjeçarit: I ati ishte me kemp, donte të linte shkollën dhe të emigronte

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshtin Verri të Fierit ku një 16 vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur....

Kronika 15:14 - 14 Tetor, 2019

Aksident tragjik në SHBA/ Humb jetën adoleshenti shqiptar

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një adoleshenti shqiptar dhe shoqes së tij në New Jersey. Sipas mediave të huaja, futbollisti i Kolegjit ‘Pearl River’...

Kuriozitete 17:02 - 25 Maj, 2019

“Pije dhe marrëdhënie intime”/ Adoleshentët shthuren në fundin e shkollës

Për adoleshentët norvegjezë përfundimi i shkollës është një lloj feste ndaj dhe shoqërohet me 3 javë shthurje totale. Gjithçka bëhet në këtë festë, duke filluar nga...

Kuriozitete 12:40 - 22 Prill, 2019

“Fotoja u bë virale”/Adoleshenti i cili u bë meme më e përdorur në internet rrëfen prapaskenat

“Kur mundohesh të mbash një po*** në prani të një vajze të lezetshme të klasës”, kjo është thënia e një fotoje e cila pak muaj pas...

Kuriozitete 12:25 - 22 Prill, 2019

Adoleshenti kthehet në biznesmen/Mënyra se si fiton para pa punuar do t’ju lërë pa fjalë

Edward Ricketts një 16-vjeçar nga Walthamstow, Londra Lindore u kthye në një biznesmen pasi mësoi se si të kthente £160 në £61,000.Adoleshenti i fitoi paratë e...

Life Style 15:53 - 11 Shkurt, 2019

Adoleshenti zbuloi problemin e Apple, ja shpërblimi i kompanisë

Një adoleshent i ShBA, i cili zbuloi një të metë të sigurisë në sistemin video-thirrës FaceTime të Apple ka marrë një dhuratë nga kompania. Apple nuk...

Aktualitet 20:55 - 19 Nentor, 2018

Plumb në kokë adoleshentit/ 15-vjeçari transportohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Peqin, pak minuta më parë pasi një adoleshent është plagosur me plumb në kokë. Nga të dhënat e para...

Aktualitet 15:53 - 15 Tetor, 2018

76 ditë rreth botës/18 vjeçari vendos rekordin

Një adoleshent në Luiziana fluturoi përmes një stuhie rërë mbi Arabinë Saudite, u mbërthye në Filipine nga tajfuni dhe vendosi tre rekorde të të rinjve në...

Kronika 21:30 - 17 Mars, 2018

U kap me lëndë narkotike në shkollë/ Referohen materialet për adoleshentin

Një adoleshenti në një shkollë të Tiranës, gjatë kontrollit iu gjet dhe sekuestruan 5 doza lëndë narkotike, kanabis sativa. Burimet policore bëjnë me dije se për...

Aktualitet 23:50 - 30 Tetor, 2017

 Fotografitë e adoleshentëve bëhen virale/ Nga heteroseksual në homoseksual

Ndryshimet seksuale i ndodhin kujdo, madje dhe një adoleshenti. Kjo mund të ndodhë qoftë fizikisht përmes zhvillimit të “aseteve” të reja gjatë pubertetit, ose thjesht duke...

Aktualitet 20:45 - 8 Korrik, 2017

Jeta holandeze e Lulzim Bashës

Jozefina Topallli më në fund  e vetme guxoi të fliste për njolla të errta në jetën e Lulëzim Bashës, para katapultimit të tij në majat e...

Aktualitet 10:35 - 22 Nentor, 2016

VIDEO – Tërmeti në Japoni/ Adoleshenti filmon meteorin e djegur

Gjatë tërmetit 7,4 ballë që tronditi Japoninë mëngjesin e sotëm, një djalosh 16-vjeçar, i njohur si Asuka, ka regjistruar me telefonin e tij një tjetër gjë...

Sociale 16:50 - 15 Gusht, 2015

Dënimi me punë në komunitet. Historia e 19-vjeçarit që nuk shkon në muze si vizitor

600 shtetas ndodhen aktualisht të dënuar nga gjykata me punë me interes publik. 19-vjeçari Andrea Memollari e pa Muzeun Kombëtar për herë të parë jo si...

Kronika 07:52 - 21 Korrik, 2015

Berat/ Mbyten dy të rinj në lumin Osum

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e së hënës në Berat, ku dy të rinj 17-vjeçarë janë mbytur në ujërat e Lumit Osum. Ngjarja ka...

Bota 13:41 - 12 Mars, 2015

Australi/ISIS pretendon vrasjen e adoleshentit

Qeveria australiane po kërkon prova për të konfirmuar raportet se një adoleshent australian ka ndërmarrë një sulm kamikaz në emër të ISIS në Irak. “Mund të...

Art 18:00 - 3 Mars, 2015

Dhoma gjumi kreative për cdo adoleshent

Krijimi i një hapësirë për një të adoleshent për të shkuar për të fjetur ,studiuar , dhe për të ndejtur  mund të jetë një zgjidhje paksa...