Connect with Us

All posts tagged "administratori"

Kronika 13:35 - 11 Janar, 2020

Dhunohet para selisë së PS administratori i njësisë administrative/ Në kërkim 4 shtetas

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Njësinë Administrative Gjocaj, në Peqin, ku është administratori i kësaj njësie është dhunuar para selisë së PS. Sipas policisë është...

Sociale 12:18 - 5 Dhjetor, 2019

Tërmeti-Banorët në protestë/ “Ndërtuesi i pallatit vdiq 2 muaj më parë, s’dimë ku të drejtohemi”

Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit ka lënë në qiell të hapur qindra qytetarë, në Durrës, Tiranë, Lezhë, Krujë, Laç e shumë fshatra përrreth. Duke mos...

krimi i organizuar
Aktualitet 18:54 - 23 Korrik, 2019

Akuzohet për shpërdorim detyre/ Pranga administratorit të PS në Fier

Kryetari i Njësisë Administrative Dërmenas, Dilaver Shyti,  është arrestuar sot nga policia me akuzën për “Shpërdorim detyre”. Sipas njoftimit të policisë shtetasi D.Sh, në kundërshtim me...

Aktualitet 20:48 - 29 Mars, 2019

SKANDALI NE “Fiks Fare”/ Administratori që fundosi në borxhe ARMO-n bëhet pronar i rafinerisë

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së premtes një skandal që po ndodh me kompaninë “ARMO”. Kristof Darbord, ish-administrator në vitet 2013-2015, në kohën kur rafineria i...

Aktualitet 13:00 - 11 Janar, 2019

Administratori i UT kundër studentëve?/ Zbardhet letra drejtuar policisë

Me kërkesë të Administratorit të Universitetit të Tiranës, Skerdi Dafës policia është drejtuar drejt fakulteteve të Ekonomisë dhe atij të Juridikut, për të larguar studentët nga...

Aktualitet 21:23 - 18 Korrik, 2018

Nuk paguanin detyrimet/ Administratori i pallatit bllokon ashensorin

Një administrator pallati kishte bllokuar ashensorin prej 5 ditësh, pasi banorët nuk i paguanin detyrimet. Kjo ngjarje e pazakontë është regjistruar në qytetin e Lezhës, në...

Aktualitet 16:24 - 20 Nentor, 2017

Bordi i Administrimit të Universitetit të Durrësit shkarkon nga detyra mbështetësin e Dakos

Bordi i Administrimit të Universitetit “Aleksandër Moisu” të Durrësit, ka shkarkuar nga detyra një nga mbështetësit e kryebashkiakut Vangjush Dako. Ulpian Hoti, mbante postin e Administratorit...

Aktualitet 16:16 - 14 Tetor, 2017

Shkatërrimi i rrugëve/ Procedohet penalisht administratori i firmës

Gjatë punimeve të një Hidrocentrali në Velçan u dëmtua një segment rrugor i rrugës së vjetër “Egnatia” me gjatësi 80 m. Sipas policisë administratori i firmës...

Aktualitet 18:01 - 5 Shtator, 2017

U denoncua në emisionin “Stop”/Arrestohet administratori i një shoqërie punësimi (Emri)

Policia e Tiranës ka ndaluar sot një 34-vjeçar të akuzuar për korrupsion pasiv në sektorin privat. Arrestimi i shtetasit Miratim Mezini, banues në Tiranës, është bërë...

Aktualitet 14:31 - 17 Gusht, 2017

Zaptoi dhe shkatërroi një sipërfaqe toke/ Procedohet penalisht administratori i shoqërisë private

Administratori i një shoqërie private është proceduar penalisht, pasi akuzohet për “Shkatërrim prone” dhe “Pushtimi i tokës”. Sipas njoftimit të Policisë së Pogradecit, bëhet fjalë për...

Aktualitet 13:39 - 6 Maj, 2017

Miliona euro dëm/KLSH kallëzon administratorin e Ujësjellësit

Kontrolli i lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori administratorin e Ujësjellës-Kanalizime në Lusnjë. Nga hetimi i KLSH ka rezultuar se ai ka shkaktuar një dëm...