Connect with Us

All posts tagged "administrata"

“Rama të mbajë tepsinë”/ Rudina Hajdari braktis mbledhjen e Këshillit Poltik
Politikë 19:55 - 16 Shtator, 2020

“Po ushqehen me gjoba si banda”/ Rudina Hajdari: Administrata s’duhet të jetë fole militantësh

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë një thirrje të fortë për qytetarët, teksa ka treguar historinë e falimentimit të biznesit të një qytetari të quajtur Shkëlqim. Hajdari...

Arben Malaj bën apelin e fortë/ Mesazhi për qytetarët, mos harroni këto tre veprime, do të kurseni miliarda
Politikë 18:20 - 9 Korrik, 2020

Kërkoi më shumë pushime për administratën/ Arben Malaj i del në mbrojtje Beqjës

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj gjatë fjalës së tij sot në Kuvend  propozoi që gjatë verës, qeveria të vendosë që 2 ose 3 fundjava të lerë...

Ilir Beqaj: Qeveria nuk mund të rrisë numrin e mjekëve dhe infermierëve
Politikë 14:03 - 9 Korrik, 2020

Beqaj “gjen zgjidhjen” për rimëkëmbjen e ekonomisë/ Kërkon më shumë ditë pushimi

Ish-ministri i Shëndetësisë, aktualisht deputet i PS-së, Ilir Beqaj sot ka bërë një propozim, që sipas tij ndihmon rimëkëmbjen e ekonomisë. Nga foltorja e Kuvendit, Beqaj...

PD nuk hapet, listat hapen
Politikë 11:44 - 30 Qershor, 2020

Fakti/ Lulzim Basha do ulë taksat për oligarkët

Prej disa ditësh në mënyrë të përsëritur, Luli Basha dhe njerëzit rreth tij argumentojnë me tabela dhe shifra taksën 9% që ai e ka shpallur që...

Politikë 12:31 - 12 Mars, 2020

“Nesër administrata shtetërore pushim”/ Rama njoftim të rëndësishëm për punonjësit

“Nesër administrata shtetërore do të jetë pushim”. Lajmin e bën të ditur kryeministri Edi Rama, i cili tregon se kjo është një masë e marrë për...

Politikë 13:40 - 6 Mars, 2020

“KLSH fundos propagandën e Ramës”/ Administrata shkaktoi 1.3 miliardë euro dëme

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorian Teliti, ndërsa ka komentuar raportin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, shkruan se KLSH ka “fundosur” përfundimisht propagandën e kryeministrit...

Politikë 22:24 - 28 Janar, 2020

“Administrata gjobit bizneset për tenderat”/ Shehi: Duhen shekuj të bëhemi si francezët e holandezët

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, njëkohësisht aleati i Lulzim Bashës, ka bërë deklaratën e fortë se administrata shqiptare i ka vënë gjobë biznesmenëve në këmbim të...

Tomorri publikon skandalin/ Shefat e Bankers ndanë 500 mijë USD bonuse nga paratë e garancisë sovran
Politikë 19:38 - 24 Dhjetor, 2019

Qeveria zgjati ditët e pushimeve për administratën/ Ironizon Klodian Tomorri

Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar vendimin e Këshillit të Ministrave për të zgjatur ditët e pushimeve për të gjitha institucionet e administratës shtetërore në vend. Tomorri...

Sociale 10:29 - 13 Dhjetor, 2019

Administrata e luksit në Universitete ka shpërblyer veten me 1 milion euro honorare/ SPAK të nisë hetimet

Qëndresa Qytetare publikoi sot raportin e monitorimit të 7 universiteteve publike për periudhën shkurt – tetor 2019 duke evidentuar shpenzimet për secilin universitet. Nga gjetjet e...

Politikë 08:05 - 12 Dhjetor, 2019

KSSH “ultimatum” Ramës/ Mos prek pagën e 13-të, por PPP-të dhe shpenzimet e luksit 

Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë, për të mos akorduar pagën e 13 për punonjësit e administratës, me pretendimin...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Denoncim 13:52 - 29 Tetor, 2019

Skandali/ Dy punësim në shtet për anëtarët e Rilindjes

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit Rilindja ka dypunësuar anëtarët e saj në shtet. Sipas denoncuesit, “kushërira e nenperfektit të...

Sociale 08:20 - 29 Tetor, 2019

Administrata “arratiset” jashtë për festat e nëntorit/ Fluturojnë çmimet e biletave

Festat kombëtare të 28 dhe 29 nëntorit, shumë shqiptarë, sidomos administrata, pritet t’i festojë jashtë vendit. Data 28 dhe 29 bien të enjte dhe të premte...

Politikë 14:42 - 27 Gusht, 2019

Takimi me drejtuesit e qarqeve të veriut/ Zbardhen porositë e Ramës

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me drejtuesit e qarqeve të veriut, të Partisë Socialiste. Takimi në fjalë është zhvilluar në Shëngjin...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 10:04 - 26 Korrik, 2019

Përfundon mbledhja e Ramës me drejtuesit e qarqeve/ Zbulohen porositë

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Partisë Socialiste, për Rajonin e Veriut. Ndërkohë burimet bëjnë të ditur se gjatë...

Aktualitet 10:06 - 23 Korrik, 2019

Genc Pollo kundër administratës Trump

Në kulmin e një debati politik, ku opozita vijon akuzat kundër mazhorancës socialiste në lidhje me Reformën në Drejtësi, apo edhe zgjedhjet e 30 qershorit, një...

Aktualitet 12:11 - 15 Korrik, 2019

Lajm i mirë për administratën/ Rama zbulon çfarë do të ndodhë në bashkitë e djathta

Kryeministri Edi Rama gjatë një prononcimi për mediat, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PS-së, ka treguar se çfarë do të ndodhë në bashkitë që...

Uncategorized 19:36 - 27 Qershor, 2019

Ademi urdhër administratës në Shkodër/ Të gjithë në punë për të prishur zgjedhjet

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka nxjerrë ditën e sotme një urdhër të brendshëm ku thuhet se të gjithë punonjësit e administratës do të jenë...

Aktualitet 14:53 - 26 Prill, 2019

Fake News/ Të martën administrata kthehet në punë

Ditën e sotme disa portale kanë raportuar se administrata do të bëjë 5 ditë pushim, duke filluar nga dita e nesërme. Sipas këtyre raportimeve, administrata do...

Aktualitet 12:28 - 25 Prill, 2019

Murrizi zbulon batërdinë në administratë/ Propozon ndryshime ligjore

Deputeti Myslim Murrizi nga foltorja e Kuvendit është shprehur se janë marramendëse shifrat që paguajnë taksapaguesit shqiptarë, si dëmshpërblime për punonjës të administratës, të larguar padrejtësisht...

Aktualitet 13:24 - 4 Prill, 2019

Shkarkimet e padrejta në administratë/ 102 milionë euro dëm shtetit

Ish-kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar sot largimet, sipas tij të padrejta të punonjësve nga puna. Në një deklaratë për mediat, Vasili...

Aktualitet 11:09 - 3 Prill, 2019

Bashkim Fino: Administrata zgjedhore si sfidë e shqiptarëve

Deputeti socialist Bashkim Fino, gjatë fjalës së tij në seancën plenare të ditës së sotme tha se sot duhet të flasim për proces zgjedhor të rregullt...

Aktualitet 08:19 - 2 Prill, 2019

“Në shtet me mik”/ Emërimet në administratë në kundërshtim me ligjin

Emërimet në administratë përgjatë vitit të kaluar nuk duket se kanë respektuar në të gjithë rastet kuadrin ligjor. Institucionet kanë preferuar në një pjesë të mirë...

kryeministri edi rama takim me studentet ne korce
Aktualitet 14:32 - 15 Shkurt, 2019

Rama terror administratës/ Zbulohen mesazhet

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari ka akuzuar sot kryeministrin Rama se ushtron terror ndaj administrës që të marrë pjesë nesër në antimitingun në...