Connect with Us

All posts tagged "adi krasta"

Aktualitet 12:20 - 17 Maj, 2020

Akuzat e Adi Krastës: Mafja pagoi, të marrët s’duhet të kenë pushtet

Gazetari dhe moderatori Adi Krasta, reagon për shëmbjen e Teeatrit Kombëtar duke theksuar se Shqipërisë sot i duhet një Lidhje e re e Prizrenit, kjo sepse...

Lajme 21:51 - 21 Prill, 2020

Adi Krasta në një tjetër televizion/ Zbulohet ekrani ku do ta ndjekim

Gazetari i njohur dhe moderatori Adi Krasta bëri bujë me largimin nga televizioni News 24 disa muaj më parë. Në media u aludua se largimin e...

Lajme 12:31 - 8 Mars, 2020

Meta duartroket monologun e Adi Krastës/ I fuqishëm dhe brilant

Presidenti Ilir Meta ka përgëzuar gazetarin Adi Krasta për monologun e mbajtur në mbështetje të kauzës së mbrojtjes së Teatrit Kombëtar. Meta shprehet se Adrian Krasta...

Kultura 21:47 - 7 Mars, 2020

Adi Krasta iu bashkohet artistëve/ “Qeveri e Bashki duan të plaçkisin tokën e kompleksit “Skënderbej” për kulla”

Gazetari Adi Krasta u është bashkuar mbrëmjen e sotme artistëve, ku po mban një monolog në skenën e Teatrit Kombëtar. I pozicionuar qartazi kundër prishjes së...

Lajme 19:24 - 1 Mars, 2020

Një natë kushtuar çështjes për prishjen e Teatrit Kombëtar/ Adi Krasta “ngjitet” në skenë

Çështjes së Teatrit Kombëtar i është bashkuar edhe gazetari i njohur Adi Krasta. Me anë të një postimi në rjetet sociale, Krasta bën me dije se...

Politikë 22:31 - 27 Janar, 2020

“Politikanët janë të përkohshëm”/ Krasta thirrje të fortë për qytetarët

Gazetari dhe moderatori Adi Krasta ka komentuar situatën aktuale për marëdhëniet mes politikës së Shqipërisë dhe të Kosovës, për të cilën thotë se nuk e ka...

Kultura 19:50 - 16 Janar, 2020

Ndarja nga jeta e Xhevdet Ferrit/ Adi Krasta i pikëlluar: Një largim sa i parakohshëm aq i padrejtë

Gazetari Adi Krasta ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri. “Xhode Feri, aktor, mik, baba, bashkëshort…një largim sa...

Politikë 14:38 - 22 Dhjetor, 2019

“Njerëzit që nuk njohin historinë bëjnë gafa”/ Adi Krasta “shuplakë” Ramës

Gazetari Adi Krasta ka publikuar një koment në faqen e tij në rrjetet sociale, pas vetëpërjashtimit të Kosovës në Mini-Shengenin Ballkanik dhe deklaratave të kryeminstrit Rama...

Politikë 10:57 - 14 Dhjetor, 2019

Video-Adi Krasta rikthehet në një tjetër ekran/ Monologu brilant që i “theu turinjtë” pushtetit

Pas një shkëputje disa mujore, moderatori dhe gazetari i njohur, Adi Krasta është rikthyer në ekran, në një tjetër televizion, edhe pse jo në Tiranë, por...

Lajme 22:44 - 13 Dhjetor, 2019

Pas ikjes nga News 24, ja në cilin ekran do të shfaqet Adi Krasta

Moderatori Adi Krasta është shfaqur mbrëmjen e sotme në një tjetër ekran pas largimit nga televizioni “News 24” ku i hoqën hapësirën televizive. Krasta i është...

Politikë 21:37 - 28 Gusht, 2019

Reagimet/ Ylli Rakipi: Emisionin ma mbylli Rama, kisha dhe një vit kontratë. Irfan Hysenbelliu: S’guxon njeri të më bëjë presion mua

Në prag të nisjes së sezonit të ri televiziv, lajmet për mbylljen e njëkohshme të emisioneve “Të paekspozuarit” i Ylli Rakipit dhe “Krasta/A Show” i Adi...

Lajm i Rekomanduar 13:48 - 28 Gusht, 2019

Kur Ylli Rakipi më përzuri nga ekrani/ Gazetari rrëfen historinë e padëgjuar

Ditët e fundit në media ka bërë shumë bujë largimi i dy emsioneve, përkatësisht “Të paekspozuarit” e Yllli Rakipit dhe “A show” i Adi Krastës, nga...

Opinione 21:08 - 27 Gusht, 2019

Nga Mero Baze/ Mëshirë për pronarët, lotë krokodili për gazetarët?

Duket se emisioni i Ylli Rakipit dhe Adi Krastës nuk do jetë më në ekranin e News 24, por në një ekran tjetër. Vendimi për të...

Lajm i Rekomanduar 11:36 - 27 Gusht, 2019

Krasta, dëshmia e kontrollit të medias nga droga dhe korrupsioni

Irfan Hysenbelliuu, pronari plot borxhe i News 24, dy ditë më parë doli më vendim ekstrem. Mbylli dy emisionet më të ndjekura, dy dritaret me më...

gazetarja klodiana lala
Aktualitet 22:01 - 4 Shkurt, 2019

Klodiana Lala këshillon Edi Ramën

Gazetarja Klodiana Lala, më anë të një lidhje direkte për emisionin “A Show”, në TV News 24, ka folur për çështjen e hetimit ndaj saj si...

kercenohet pedagogia Iliriana Kuçana
Aktualitet 13:21 - 29 Janar, 2019

Rrëfimi rrënqethës/ Rama pickoi një ministre sa i dolën lotët

Aktivistja e Shoqërisë Civile, Sevim Arbana, ishte e ftuar në programin “A shoë” të Adi Krastës për të komentuar momentet pikante të politikës gjatë javës që...

Aktualitet 15:31 - 26 Dhjetor, 2018

Nga Adi Krasta/ Madhëria i pafuqishëm i keqinformuar! Pse nuk e lë fronin?

Shpeshherë, në romanet që kanë pasur në qendër jetën dhe sjelljen e mbretërve  të Francës, është folur për atë që quhet ‘harrimi institucional i madhërisë’. Është...

Aktualitet 17:37 - 25 Dhjetor, 2018

“Si na ndodhën ca gjëra dhe ndikuan”/ Adi Krasta rrëfen se si Sali Berisha e bëri gazetar

Mbrëmjen e djeshme ish-kryeministri Sali Berisha ishte ftuar në emisionin “A Show”, të Adi Krastës në News24. Por si rrallë herë Krasta ka folur për fillimet...

Aktualitet 22:41 - 17 Dhjetor, 2018

Tupja e thotë copë/ Rama s’del para studentëve, ka frikë mos del nga vetvetja

Profesori Edmond Tupja i ftuar në emisionin “A Show” me Adi Krastën në News24, ka komentuar procedimin penal ndaj tij për pjesëmarrjen në protestën e studentëve...

Aktualitet 22:00 - 10 Nentor, 2018

Adi Krasta feston 22- vjetorin e martesës dhe dedikimi i tij është kaq romantik!

Adi Krasta është një nga ikonat e ekranit shqiptar, i cili që në fillimet e tij ka bërë për vete të gjithë shqiptarët. Mirëpo krahas jetës...

Aktualitet 10:24 - 4 Nentor, 2018

Adi Krasta zbulon detaje nga emisioni i ri: ‘Këtij publiku në këtë kaos t’i propozojmë diçka tjetër’

Programi i ri ku do ta shohim Adi Krastën, quhet “A në News 24” dhe siç vetë moderatori ka treguar pak javë më parë, aty njerëzit...

Aktualitet 18:30 - 3 Nentor, 2018

“Shpifje, shpifje”/ Krasta nxjerr bllof Ramën

Gazetari dhe moderatori Adi Krasta i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” më Nisida Tufën në News24, ka komentuar shkurt sjelljen e kryeministrit Edi Rama...

Aktualitet 17:59 - 3 Nentor, 2018

Dorëheqja e Xhafaj/ Adi Krasta jep alarmin

Gazetari Adi Krasta ka folur për dorëheqjen e Fatmir Xhafës nga posti i ministrit të Brendshëm. Në një intervistë në emisionin “Kjo Javë” në News 24...