Connect with Us

All posts tagged "ademi"

Këshilli Bashkiak i ngre padi Voltana Ademi/ Zbulohet arsyeja
Politikë 09:05 - 26 Shtator, 2020

Këshilli Bashkiak i ngre padi Voltana Ademi/ Zbulohet arsyeja

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ndodhet e karantinuar në shtëpi pasi është e infektuar me COVID-19. Nga ana tjetër, Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka...

Voltana Ademi publikon fotot/ Kryeministër klloun, asnjë mashtrim nuk të shpëton nga ndëshkimi i popullit
Aktualitet 10:55 - 22 Shtator, 2020

Voltana Ademi preket nga Covid-19

Kryebashkiakia në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi është prekur nga Covid-19. Mësohet se Ademi pas disa simptomave ka bërë tamponin, i cili ka rezultuar pozitiv. Gjithashtu...

Humbi betejën me Covid-19/ Voltana Ademi fjalë të ndjera për kirurgen shkodrane
Sociale 21:31 - 5 Shtator, 2020

Humbi betejën me Covid-19/ Voltana Ademi fjalë të ndjera për kirurgen shkodrane

Është përcjellë sot për në banesën e fundit kirurgia e njohur shkodrane Zyliha Kraja e cila u nda nga jeta pas infektimit me Covid-19. Fjalë të...

Politikë 12:49 - 12 Maj, 2020

Voltana Ademi thirrje Ministrisë së Bujqësisë/ Të mbrohet ekonomia nga “grenxa e zezë”

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka drejtuar një thirrje ministrisë së Bujqësisë, që të mbrojë ekonominë pyjore të zonës. Në kërkesën...

Politikë 17:26 - 14 Prill, 2020

Shpërthimi i Covid-19 në Shkodër/ Ademi: Është neglizhuar gjurmimi i rasteve, masat nuk janë ato që reklamohen

Kryebashkiakja  në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, në një lidhje me “ABC neës” ka folur për shpërthimin e pandemisë në këtë qytet. Ademi tha se është...

Voltana Ademi reagon pas padisë/ “Kam zbatuar detyrën me korrektësi”
Sociale 22:44 - 10 Prill, 2020

“E kam verifikuar vetë”/ Ademi tregon arsyet pse Shkodra u kthye në vatër të Covid-19

Kryebashkiakja në detyrë e Shkodrës Voltana Ademi ka folur për situatën aktuale në këtë qytet si pasojë e përhajes së koronavirusit. Sipas Ademit kontrolli në këtë...

Politikë 14:48 - 19 Mars, 2020

Basha “ultimatum” Ramës/ Nuk ka më kohë, shqyrto propozimet e Voltana Ademit

Kreu i Partisë Demkratike, Lulzim Basha, vlerëson propozimet e kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, për të përjashtuar me 3 muaj nga detyrimet vendore taksapaguesit, në këto...

Politikë 14:40 - 19 Mars, 2020

Ademi thirrje qeverisë/ Të shpallë gjendjen e emergjencës, do i paraqes Ramës faturën financiare  

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, thotë se janë 6 mijë familje në nevojë të cilave u duhet dhënë mbështetje sociale, veçanërisht me...

Politikë 12:44 - 11 Mars, 2020

Nis dezinfektimi i ambjenteve publike të hapura në Shkodër

Paralelisht me dezinfektimin e institucioneve publike, shkollave, kopshteve, çerdheve, qendrave në territorin e Bashkisë Shkodër, ka nisur puna edhe për dezinfektimin e rrugëve e shesheve ku...

Politikë 14:37 - 16 Shkurt, 2020

Tritol makinës së administratorit të Vllaznisë/ Voltana Ademi mesazh të fortë Ramës dhe Lleshajt

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas lëndës shpërthyese që u vendos sot poshtë makinës së administratorit të Vllaznisë, Suad Lici....

Rruga e re e Velipojës/ Rama thumbon Voltana Ademin: Hëngra prej saj baltën ekstra të sharjeve
Politikë 13:20 - 24 Dhjetor, 2019

“I çmendur, përdor fatkeqësitë për propagandë”/ Voltana Ademi i përgjigjet Ramës

Kryebashkja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili tha sot se “Shkodra ka një kryetare që nuk...

Politikë 11:46 - 13 Dhjetor, 2019

Voltana Ademi kërkon një dhjetor të dytë/ Sot Shqipëria ka nevojë për të gjithë shqiptarët

Kryebashkiakja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi ndërsa ishte e pranishme në një aktivitet në përkujtim të 13 dhjetori i 1990, është shprehur se sot Shqipëria...

Rama e thumboi/ Voltana Ademi akuza qeverisë: Jemi 7 vite me vonesë, s’na ka dhënë dëmshpërblimet
Politikë 13:31 - 21 Gusht, 2019

Voltana Ademi nuk heq dorë nga Shkodra/ Bllokimi i fondeve, i paprecedentë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar menjëherë pasi Ministria e Financave dhe Ekonomisë hodhi poshtë pretendimet e saj për bllokimin e...

Politikë 12:28 - 21 Gusht, 2019

Bllokoi fondet për Bashkinë e Shkodrës?/ Ministria e Financave përgënjeshtron Ademin

Ministria e Financave ka reaguar në lidhje me një deklaratë për mediat, ku prtendohej se Dega e Thesarit të Shtetit në Shkodër ka penguar funksionimin e...

Politikë 13:09 - 19 Gusht, 2019

Voltana Ademi tregon “dhëmbët”/ Unë do jem kryetare e Bashkisë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vijon të mos tërhiqet. Në një prononcim për mediat, pas konstituimit të Këshillit Bashkiak të Shkodrës, Ademi...

Rama e thumboi/ Voltana Ademi akuza qeverisë: Jemi 7 vite me vonesë, s’na ka dhënë dëmshpërblimet
Politikë 12:55 - 19 Gusht, 2019

Nuk dorëzohet Voltana Ademi/ Pret në zyrë Gazment Bardhin

Mes tensionesh dhe protestave është bërë sot konstituimi i Këshillit Bashkiak të Shkodrës, bastioni i fundit i demokratëve që tashmë do të qeveriset nga PS, e...

Lajm i Rekomanduar 14:02 - 16 Gusht, 2019

Kriza politike e ka emrin Ilir Meta, apo ai është zgjidhja e saj?!

Vendi po hyn në një fazë të re të krizës politike, pas gati gjashtë muajsh nga djegia e mandateve të deputetëve të opozitës, në 16 shkurt...

“Do të kisha vdekur”/ Artan Fuga bën thirrjen e fortë: E  kuptoni o njerëz?
Politikë 08:48 - 16 Gusht, 2019

Artan Fuga zbulon detajet/ Ja çfarë do të ndodhë pas ikjes së Valdrin Pjetrit

Akademiku i njohur Artan Fug aka reaguar pas vendimit të Valdrin Pjetrit, për t’u tërhequr nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës. Në një postim...

Politikë 14:06 - 6 Gusht, 2019

Takimi i Borchardt me Ademin/ Kryebashkiakja zbardh detaje

Kryebashkiakja ende në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, ka publikuar në faqen zyrtare të Bashkisë dhe në rrjetet sociale detaje mbi takimin që zhvilloi sot me...

Aktualitet 16:03 - 18 Korrik, 2019

“30 qershori antikushtetues”/ PD bën lëvizjen e radhës

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës Voltana Ademi, ka ankimuar sot në Gjykatë zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Në cilësinë e kryetares së Shoqatëss së Bashkive të...

Aktualitet 10:24 - 17 Korrik, 2019

Basha gënjeu kryebashkiakët e opozitës/ Ngelen të gjithë me “gisht në gojë”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditët e fundit ka zhvilluar takime, kryesisht me bashkitë, ku PD-ja ka qënë drejtuese në katër vitet e kaluara, por...

Aktualitet 13:10 - 9 Korrik, 2019

“Jemi në 2019, jo në 1913”/ Ambasadori austriak i përgjigjet Voltana Ademit

Një ditë më parë, kryebashkiakja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, kërkoi kërkoi komision ndërkombëtar si në vitin 1913 për të liruar Shkodrën. Por, pas kësaj...

Aktualitet 12:30 - 30 Qershor, 2019

U procedua penalisht/ Voltana Ademi “fajëson” Metën

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka reaguar pas njoftimit se është proceduar penalisht, pas incidenteve...