Connect with Us

All posts tagged "ABC News"

Sociale 14:49 - 6 Shtator, 2019

Shitet televizioni ABC News/ Kush qëndon pas shtetases greke e deklaruar si blerëse?

Mediat dy ditët e fundit kanë raportuar privatizimin dhe ndryshimin e pronësisë së televizionit ABC News, nga një kompani me pronaren greke Efthymia Gkouma. Pra ABC...

Aktualitet 17:40 - 8 Mars, 2018

Çfarë po ndodh me Partinë Demokratike?/ Ridvan Bode flet tek ABC News

Ish-ministri i Financave gjatë qeverisjes Berisha, njëherësh ish-Sekretar i Përgjithshëm i PD, Ridvan Bode, do të jetë i pranishëm mbrëmjen e sotme në orën 20:00 në...

Aktualitet 21:30 - 19 Shtator, 2017

Topalli: Basha shiti zgjedhjet/ Lista e Lulit zgjodhi Ruçin

Ish-deputetja e PD-së Jozefina Topalli ka sulmuar ashpër kreun e kësaj partie Lulzim Basha sa i përket zgjedhjeve të 25 qershorit si dhe asaj që e...

Showbizz 20:00 - 19 Shtator, 2017

Prezantuesja e njohur braktis moderimin e lajmeve/ Ja ku do e shohim në vijim

Juli Xhokaxhi është një nga gazetaret dhe moderatoret më me përvojë në televizionet shqiptare. Prej vitesh ajo moderon lajmet në televizionin ABC News. Por duket se...

Aktualitet 20:21 - 18 Shtator, 2017

Taulant Balla/ Nuk i paragjykoj kërkesat e Bashës

Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur për Reformën Zgjedhore të ndërmarrë nga dy forcat e mëdha politike në vendin tonë. Ndër...

Aktualitet 16:11 - 28 Mars, 2015

ABC News falsifikoi dokumentin e komisarit Lamaj

Televizioni ABC News ka falsifikuar dokumentin e komisarit Lamaj. Bëhet fjalë për dokumentin që komisar Dritan Lamaj i ka dërguar Interpolit, ku kërkonte informacion për Arben dhe...