Connect with Us

All posts tagged "a"

Lajme 14:02 - 8 Mars, 2020

Foto-T’i mësojmë Ilir Metës “A-në” e madhe të dorës

Presidenti Ilir Meta ka filluar të shafqet prej disa kohësh si një sovranist dhe një njeri që e do shumë Atdheun. Ai po tenton të luajë...

Politikë 21:47 - 24 Tetor, 2019

Trondit Kreshnik Spahiu/ “Tre bandat politike punojnë kundër SHBA”

Ambasada amerikane me anë të faqes së saj zyrtare ka kujtuar edhe një herë emrat e politikanëve shqiptar dhe familjarëve të tyre të cilëve u është...

Politikë 12:14 - 17 Gusht, 2019

Tragjedia me dy të vdekur në Tiranë/ LSI zbulon përgjegjësit

Ish-kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ashpër në lidhje me tragjedinë e një dite më parë, ku dy punonjës...

Kryesore 17:48 - 8 Gusht, 2019

Shkodranët letër ambasadave/ “Se duam Valdrin Pjetrin !”

Qindra qytetarët shkodranë janë ngritur kundër kryebashkiakut të majtë të dalë nga votimet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri. Ata kanë nënshkruar nje letër të cilën ia...

Aktualitet 12:26 - 6 Maj, 2019

Paralajmërimi i Nikoll Lesit/ Rama do të japë dorëheqjen, çfarë i tha Ballës dhe Ruçit

Gazetari Nikoll Lesi, pas paralajmërimit të disa ditëve më parë, ku tha se me 11 maj do të digjet vendi nga Basha dhe Kryemadhi, sot ka...

Aktualitet 12:11 - 26 Prill, 2019

Kryemadhi kërcënon me jetë Ramën?/ Shqiptarët dinë të qëllojnë në shenjë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka ashpërsuar tonet sot në drejtim të kryeministrit Rama. Gjatë fjalës së saj në komitetin drejtues të LRI-së,...

Aktualitet 10:39 - 4 Shkurt, 2019

Albin Kurti mbështet protestën e studentëve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti ka udhëtuar ditën e sotme nga Kosova për në Tiranë, për të mbështetur studentët e pedagogët që kanë nisur grevën...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 15:55 - 2 Janar, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Shqiptarët dhe planet A, B, C, D për BE-në

Plani A! Me mburrje, zyrtarët në Tiranë (druaj dhe në Prishtinë) mëse njëherë dhe gjithmonë publikisht kanë kumtur se Shqipëria, (Kosova) ndryshe nga ndonjë vend tjetër...

Aktualitet 18:38 - 4 Nentor, 2018

Ngjarja e Bularatit/ Avokati tregon gabimin që bëri Rama, në reagimin e tij

Avokati Altin Goxhaj ka  folur në lidhje me vrasjen 35-vjeçarit Kostantinos Kaçifas nga forcat RENEA në Bularat të Gjirokastrës. Në një intervistë në studion e lajmeve...

Aktualitet 14:45 - 22 Tetor, 2018

Akuzat e forta/ Rama i përgjigjet “dhëmb për dhëmbë”  Bashës

Kryemisnitri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se arrestimet e djeshme janë “peshq të vegjël” dhe se prokuroria po tenton...

Aktualitet 20:23 - 28 Gusht, 2018

“Nga trafikant e ka bërë kryeinspektor”/ Rama del zbuluar

Ish-kryeminsitri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale shkruan se kryeminsitri Edi Rama ka emëruar kryeinspektor mjedisi trafikantin e njohur, Bledar Mane. Më tej Berisha...

Politikë 16:15 - 19 Mars, 2018

Përzgjedhja e infermierëve/ Shehu pyetje publike Ramës: Nga e keni importuar këtë model?

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu i ka drejtuar një pyetje kryeministrit Edi Rama, në lidhje me procesin e përzgjedhjes së infermierëve. Në  një postim në...

Aktualitet 14:19 - 8 Dhjetor, 2017

Zgjedhja e Kryeprokurorit/ Basha humb toruan, shfaqet me dy qëndrime

Brenda një dite, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dalë me dy qëndrime sa i përket zgjedhjet së Kryeprokurorit të shtetit. Nuk është rasti i...

Life Style 23:00 - 1 Janar, 2017

Jeni me grup gjaku A?

Do surprizoheni nga faktet që ndikojnë në shëndet dhe karakter! Do habiteni, sa fakte interesante ka pikërisht për personat që kanë grupin e gjakut A. Sipas,...

Aktualitet 19:22 - 28 Nentor, 2016

Festa e pavarësisë/ Kokëdhima paralajmëron revolta: Shqiptarët do çohen kundër kastës që po i shkatërron

Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhmima, i cili ka nisur një lëvizje politike brenda PS, ka uruar shqiptarët për festën e pavarësisë. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...