Connect with Us

All posts tagged "8 marsi"

Sociale 13:34 - 8 Mars, 2020

Gjesti i veçantë i policëve në Vlorë/ Shpërndajnë lule dhe kartolina për gratë

Efektivet e policisë së Vlorës me rastin e 8 Marsit, kanë bërë një gjest mjaft të bukur për gratë e qytetit. Policët kanë shpërndarë lule për...

Sociale 09:55 - 8 Mars, 2020

“Fuqizimi i vajzave dhe grave i bën sfidat më lehta”/ Mesazhi i Metës për 8 Marsin

Presidenti Ilir Meta ka publikuar mesazhin e tij për festën e 8 Marsit teksa uron gratë shqiptare. Ai shprehet se sot Shqipëria do të bëhet një...

kryetari i parlamentit kritik ndaj institucioneve
Lajme 09:35 - 8 Mars, 2020

110 vjet nga festimi i Ditës së Grave/ Ruçi: Jemi më lart se BE për qeverisjen

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Grave. Ruçi thotë se megjithë përpjekjet shekullore të njerëzimit, gratë dhe vajzat janë ende të diferencuara...

Sociale 09:08 - 8 Mars, 2020

Si lindi 8 marsi, Dita Ndërkombëtare e Gruas

Sot është 8 Marsi, Dita Ndërkombëtare e Gruas. Një legjendë shumë e famshme tregon se Festa e Gruas është vendosur si datë në vitin 1908, në...

Aktualitet 20:54 - 8 Mars, 2019

Video/ Gra dhe vajza të huaja urojnë gratë shqiptare në gjuhën shqipe

Me rastin e festës së gruas më 8 Mars, Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Londër ka realizuar një video shumë të veçantë. Gra dhe vajza...

Aktualitet 15:15 - 8 Mars, 2019

“Hollandezi fluturues” kujtohet për gratë shqiptare/ Mesazhi që dërgon

Sikurse bën pothuajse gjithmonë, kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, edhe këtë fundjavë nuk kishte si të mos fluturonte drejt Hollandës, për t’u çlodhur nga...

Aktualitet 13:47 - 8 Mars, 2019

Vasili tallet me Ramën/ Kërceu prifti nga belaja

Ish-kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Rama, në lidhje me videon që ky i fundit publikoi në rrjetet...

Majlinda Bregu, Sekretare e Pergjithshme e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal
Aktualitet 12:48 - 8 Mars, 2019

Video-Majlinda Bregu mesazh për 8 Marsin/  Vetëm dëgjojini gratë …

Ish-ministrja e Integrimit, aktualisht Sekretare e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka drejtuar në mesazh me rastin e 8 Marsit. Bregu thekson se çelësi për...

Aktualitet 12:16 - 8 Mars, 2019

Ne, në Tirana Bank sot festojmë me forcën e gruas!

Në 8 Mars çdokush prej nesh nuk mund të mos ketë në fokus Ditën Ndërkombëtare të Gruas dhe ne në Tirana Bank çdo vit e konsiderojmë...

Kryesore Show Biz 10:40 - 8 Mars, 2019

“Më mungon mamushja ime!”/Këngëtarja shqiptare kujton nënën e ndjerë në ditën e gruas

Irma Libohova ka bërë një urim të veçantë sot me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas. Përmes një videoje të publikuar në Instagram, ajo ka uruar...

Aktualitet 09:37 - 8 Mars, 2019

Ruçi uron 8 Marsin/ Përulem para grave e vajzave shqiptare

Me rastin e 8 Marsit, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi uron të gjithë femrat. Kryeparlamentari Ruçi, në urimin e tij, shprehet se fuqizimi i femrave sjell...

Rama-takim-me-studentet-tek-konviktet-e-Mjekesise-
Aktualitet 09:26 - 8 Mars, 2019

Rama uron 8 Marsin me një foto/ “Masakrohet” nga qytetarët 

Kryeministri Edi Rama në përshëndetjen e tij të mëngjesit, sot ka zgjedhur të urojë festën e 8 marsit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i...

Politikë 15:40 - 8 Mars, 2018

8 Marsi/ Manastirliu: Rritje page për mjekët dhe infermierët

“Jeni shembuj frymëzimi sepse ja dilni që çdo ditë të shpëtoni jetë dhe ky është  më  i larti i misioneve!” Liridona Cani është infermiere në qendrën...

Kryesore 14:58 - 8 Mars, 2018

Mos bëj si zëri i grave dhe i të varfërve Lul se bëhesh edhe më i përbuzshëm!

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, kryetari i PD, Lulzim Basha ka zgjedhur të të kthejë vëmendjen nga gratë që janë pa përkrahje, pa mundësi...

Kryesore Show Biz 13:42 - 8 Mars, 2017

Blero uron nënën: Të dëshiroj shëndet, siç lutesh ti për mua

Një foto së bashku me mamanë dhe një urim për të ishte ajo çfarë ka përcjellë edhe Blero. “Urime 8 marsi NENA ime e dashur ❤...

Kryesore Show Biz 12:38 - 8 Mars, 2017

FOTO/ Erik Fullani uron për 8 mars: Gëzuar none, e bukra e dheut

Erik Fullani është një personazh që krijon një furtunë të vërtetë në rrjetet sociale. Jeta e tij mondane nuk para i shpëton syrit të ndjekësve, të...

Kryesore Show Biz 12:25 - 8 Mars, 2017

VIDEO/ Bes Kallaku nuk ri urtë. Shikoni çfarë i ka bërë gjyshes

Tashmë dihet se aktori i humorit Bes Kallaku ka një dobësi për gjyshen e tij, por përmes një postimi të radhës ai tregon se çfarë rengu...

Life Style 11:30 - 8 Mars, 2017

Historia e festës së gruas, 8 marsi

Një legjendë shumë e famshme tregon se Festa e Gruas është vendosur si datë në vitin 1908, në kujtim të 129 punëtoreve të vdekura në zjarrin...

Aktualitet 11:01 - 8 Mars, 2017

Një ditë pa gratë/ Ja si do të ishte!

Kur të shkoni në zyrë këtë të mërkurë, hidhini sytë përreth. Vini re diçka ndryshe? Mungon dikush? Ka shumë mundësi se do të shikoni më pak...

Opinione 17:21 - 8 Mars, 2015

Komenti i studentit për “8 Marsin”

Po qëndroj në Shqipëri në një kohë shumë të rrezikshme. Këtu çdo dit plas diçka, çdo dit vriten njerëzit… Ka liri, apo është liri e tepërt?...

Uncategorized 11:39 - 8 Mars, 2015

Koment/Dita Ndërkombëtare e Gruas

Dita Ndërkombëtare e Gruas – relike e kohëve të shkuara? Sarah Hofmann nuk është e këtij mendimi. Kjo ditë duhet për t’u angazhuar për kuotën e...

Kosova & Rajoni 10:30 - 8 Mars, 2015

Mustafa:Gratë e Kosovës, heroina në ballë të jetës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa përmes një postimi në Facebook, sot ka uruar të gjitha gratë për Festën e Gruas – 8 marsin. Ai i ka...

Aktualitet 09:31 - 8 Mars, 2015

Festohet 8 Marsi, dita Ndërkombëtare e Gruas

Në Shqipëri, si në të gjithë botën festohet sot 8 Marsi, dita Ndërkombëtare e Gruas. Kjo ditë në vendin tonë e ka humbur kuptimin e një...