Connect with Us

All posts tagged "8 mars"

Politikë 18:32 - 8 Mars, 2020

8 marsi e gjen Metën në Kosovë/ Presidenti i dhuron lule Atifete Jahjagës

Presidenti Ilir Meta ka takuar ditën e sotme ish presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga. Meta ka publikuar pamje nga takimi, ku shihet se i ka dhuruar...

Politikë 17:55 - 8 Mars, 2020

“Ndryshimi nis me gratë!”/ Demokratët dhurojnë mijëra lule për 8 mars

Anëtarët e Lidhjes Demokratike së Gruas në Shqipëri kanë shpërndarë lule në disa qytete të Shqipërisë për femrat me rastin e 8 marsit. Partia Demokratike ka...

Politikë 15:53 - 8 Mars, 2020

Krah bashkëshortes/ Sali Berisha mesazh urimi për 8 mars

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një mesazh urimi për të gjitha femrat në këtë 8 mars. Ish-lideri i demokratëve ka publikuar në rrjetet sociale një foto...

Sociale 14:43 - 8 Mars, 2020

Foto-8 marsi/ Gratë në Tiranë marshojnë me pankarta në duar

Një grup vajzash dhe grash në Tiranë kanë bërë një marshim në Kuadër të Ditës Ndërkombëtare të grave. Ato e kanë nisur marshimin me parrulla në...

Sociale 11:12 - 8 Mars, 2020

Bushati ndalet tek gratë dhe vajzat e harruara/ Mesazhi i fortë i ish ministrit

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, në mesazhin e tij për 8 Marsin u ndal tek gratë dhe vajzat e harruara të cilave sipas tij, nuk...

Sociale 09:42 - 8 Mars, 2020

Basha publikon foton e vajzave/ Urimi i tyre për festën e 8 Marsit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka publikuar foton e vajzave të tij teksa shkruajnë urimin për nënën e tyre. Vajzat e Bashës kanë zgjedhur një letër...

Sociale 08:01 - 8 Mars, 2020

Horoskopi ditor, 8 mars 2020

DASHI21. mars – 20. prill Me bekimin e Neptunit jeta juaj në çift ka për të qenë e jashtëzakonshme sot. Nuk do keni aspak probleme apo...

Kryesore Show Biz 10:25 - 9 Mars, 2019

8 Marsi/Ja si e uruan VIP-at shqiptarë me postimet e tyre

Dita e djeshme ishte Dita Ndërkombetare e Gruas dhe të gjithe kanë uruar mamatë, gjyshet ose motrat nëpërmjet postimeve dhe kanë treguar dhuratat që kanë bërë. Por...

sara ditelindje
Aktualitet 20:45 - 8 Mars, 2019

Sara Hoxha bën dedikimin e veçantë për 8 Mars:”Ti je një super grua”

Trashëgimtarja e Top Channel ka publikuar sot një foto nga dasma e saj me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas. Nëna e Sarës, zonja Vjollca shfaqet...

ide dhuratash per shen valentin
Life Style 11:40 - 8 Mars, 2019

Si mund ta bëni mamanë tuaj të lumtur sot?

1. Organizo një ditë jashtë vetëm për të! Organizo një piknik, çoje në kinema dhe mbylleni me një darkë.Kalojeni gjithë ditën bashkë.   2. Gatuajini ushqimin...

8 marsi ofendimet qe marrin grate
Aktualitet 20:40 - 7 Mars, 2019

Në vigjilje të 8 Marsit/ Ofendimet më të zakonshme që marrin gratë

Histerike Fjala histerike sot përdoret për të përshkruar dhe për të ofenduar një grua e cila reagon pak më  vrullshëm në situata të caktuara. Shpesh ato...

byzykyket ne teg
Aktualitet 17:34 - 7 Mars, 2019

Byzylyku “Women Power” për 8 Mars, kupona dhuratë nga Women’secret në TEG

Mijëra gra dhe vajza ende po luftojnë për të drejtat themelore që ne të gjitha meritojmë. Falë organizatave që mbështesin të drejtat e grave, ne jemi...

Kryesore Show Biz 14:52 - 8 Mars, 2017

FOTO/ Një urim special nga mbesa e Noizyt për 8 marsin

Nuk janë të paktat rastet kur Noizy poston foto me familjarët e tij, por e radhës është një dashuri e veçantë. Ai ka zgjedhur tre buqeta...

Kryesore Show Biz 13:55 - 8 Mars, 2017

Robert Berisha bën publike dashurinë për të ëmën

Robert Berisha nuk i kursen fotot e komplimentat për Norën dhe vajzën e tij të vogël, por këtë herë ai është ndalur tek mamaja e tij....

Aktualitet 12:48 - 8 Mars, 2017

Meta uron gratë me rastin e 8 marsit

Një mëngjes ndryshe me vajzat dhe gratë e LSI, në zyrën e Ministres së Integrimit, Klajda Gjosha. Kështu zgjodhi ta nisë ditën në këtë 8 mars,...

Kryesore Show Biz 11:58 - 8 Mars, 2017

FOTOT/ Ledion Liço uron 8 marsin nga Dubai

Tashmë është bërë me dije edhe përmes fotove se Ledion Liço dhe Sara Hoxha janë me pushime në Dubai, por ai nuk ka haruar 8 marsin....

Aktualitet 08:27 - 8 Mars, 2017

Shtypi i ditës, 8 mars

Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e mërkurë 8 mars 2017. Pasqyra e lajmeve kryesore të ndodhura gjatë ditës së djeshme. Koha...

Politikë 21:13 - 8 Mars, 2016

Mesila Doda: Mjaft i përdoret gratë në 8 Mars për të bërë politikë!

Deputetja dhe Kryetarja e Aleancës së Grave Deputete, Mesila Doda është shprehur e revoltuar lidhur me përdorimin e grave për të bërë politikë edhe në Ditën...

Politikë 19:04 - 8 Mars, 2016

Berisha uron 8 Marsin

Ish-Kryeministri Sali Berisha përmes një mesazhi në rrjetin social Facebook ka uruar të gjitha femrat me rastin e 8 Marsit. Në urimin e tij, Berisha shprehet se te...

Politikë 18:36 - 8 Mars, 2016

Topalli me gratë dhe vajzat shkodrane në 8 Mars/ Të protestojmë për të drejtat e mohuara!

Ish-Kryetarja e Parlamentit, njëherësh deputetja demokrate Jozefina Topalli ka qenë sot e pranishme në një aktivitet të Lidhjes Demokratike të Gruas në Shkodër, ku së bashku...

Aktualitet 18:22 - 8 Mars, 2016

Gulf uron femrat me karburant falas

Gulf Albania ka uruar shoferet femra me rastin e 8 Marsit, duke iu dhuruar karburant falas. Qindra femra kanë marrë dhuratë 10 litra naftë, lule dhe...

Foto Dite 10:54 - 8 Mars, 2015

Një foto e rrallë për 8 Mars, pesë vajzat shqiptare që thurrin

Kokulura, të ndrojtura, me një buzagaz të fshehur, ato thurin çorape. Një fotografi e jashtëzakonshme, që na kthen në kohëra të harruara. Na sjell ndërmend gjyshet...