Connect with Us

All posts tagged "\"

Lajme 22:57 - 20 Mars, 2020

“O Luli të kam xhan mos u mërzit”/ Basha i ankohet live Çanit: Më çave timpanin e veshit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka pasur një lidhje direkte në emisionin “Zonë e lirë” ku ka folur lidhur me situatën në vendin tonë për shkak...

Lajme 21:51 - 20 Mars, 2020

Berisha ngre alarmin/ Radhët e dyqaneve zëvendësojnë rrezikun e kafeneve dhe restoranteve

Ish kryeministri Sali Berisha ngre shqetësimin për radhët që krijohen nëpër dyqane nga njerëzit të cilët dynden për të blerë gjatë fashave të orareve që ka...

Lajme 20:12 - 20 Mars, 2020

“Mos i lini fëmijët ta shohin”/ Rama publikon videon nga spitali në Itali dhe jep mesazhin e fortë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga një spital i Italisë ku numri i pacientëve të shtruar nga koronavirusi është shmë i madh. Situata duket...

Sociale 14:43 - 8 Mars, 2020

Foto-8 marsi/ Gratë në Tiranë marshojnë me pankarta në duar

Një grup vajzash dhe grash në Tiranë kanë bërë një marshim në Kuadër të Ditës Ndërkombëtare të grave. Ato e kanë nisur marshimin me parrulla në...

Lajme 16:35 - 7 Shkurt, 2020

Ish Avokatja e Shtetit emërohet gjyqtare në Gjykatën e Tiranës

Ish Avokatja e Shtetit, Alma Hicka emërohet gjyqtare në Gjykatën e Tiranës. Mësohet se vendimi për emërimin e Hickës u mor në mbledhjen e djeshme të...

Kronika 20:55 - 30 Janar, 2020

“Mjeshtër” i arratisjeve nga burgu/ Kush është “pronari’ i kokainës” që porositi pengmarrjen e Jan Prengës

Dritan Gramoz Rexhepi ose Lulzim Murataj dyshohet së në bashkëpunim me M. B, G. D dhe K. G., ai porositi pengmarrjen dhe vrasjen e Jak Prengës....

Politikë 15:16 - 21 Janar, 2020

“E përdhunuan dhe e prostituan shtetin”/ Avokati tregon pse Rilindasit nuk festuan 100 vjetorin e Kongresit të Lushnjes

Avokati Altin Goxhaj ka treguar arsyet pse Rilindasit nuk festuan sot 100 vjetorin e Kongresit të Lushnjes. Sipas Goxhajt, sot 100 Vjetori i Kongresit të Lushnjës...

Lajme 13:53 - 20 Janar, 2020

U përfshi nga flakët 2 javë më parë/ Asnjë dorë për lyerjen e njësisë bashkiake në Tiranë

Rreth dy javë më parë njësia bashkiake numër 9 në Tiranë, u përsfshi nga flakët e zjarrit. Por, edhe pse kanë kaluar kaq ditë nuk është...

Kronika 13:17 - 17 Janar, 2020

I vrau mizorisht gruan”/ Bashkëshorti i Enkeledës kërkon varje në litar për vëllain

Ka folur për herë tëparë bashkëshorti i Enkeleda Çapokut e cila u vra nga kunati i saj në mënyrë makabre në Paskuqam. “Dënim me vdekje dhe...

Bota 15:37 - 30 Dhjetor, 2019

Grabitje dhe të shtëna armësh pranë ‘Checkpoint Charlie’ në Berlin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berlin pranë ‘Checkpoint Charlie’. Sipas mediave gjermane, një person ka kryer një grabitje në ‘Starbucks’ dhe në rrugë janë...

Politikë 18:26 - 25 Dhjetor, 2019

Rama justifikohet për tradhtinë ndaj Kosovës/ I del në mbrojtje edhe “vëllaut të tij serb”

U deshën disa ditë që kryeministri Edi Rama të justifikojë tradhëtinë e tij ndaj Kosovës. Kanë kaluar katër ditë, dhe vetëm sot, Rama ka vendosur të...

Politikë 19:03 - 15 Dhjetor, 2019

Bashës me të rinjtë/ Kushtet e Bundestagut, udhërrëfyesi i vetëm për Shqipërinë

Kryetari i PD, Lulzim Basha u shpreh sot gjatë aktivitetit politik të organizuar nga FRPD, se beteja e çdo shqiptari për votën e lirë është jetike...

Politikë 13:42 - 13 Dhjetor, 2019

Meta bën lëvizjen e radhës/ Emëron Këshilltarin për Emergjencat Civile

Presidenti Ilir Meta ka emëruar Shemsi Prençin Këshilltar për Emergjencat Civile. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi. “Presidenti i...

Kronika 13:44 - 22 Nentor, 2019

E vranë dhe e hodhën në kanal të mbështjellë me qese/ Arrestohen dy shqiptarët e dyshuar për ngjarjen makabre

Arrestohen dy shqiptarë të dyshuar si autorët e një vrasje makabre të ndodhur në Belgjikë në maj të këtij viti. Sipas policisë belge, viktima ishte një...

Politikë 11:16 - 21 Nentor, 2019

Kriza politike/ Matthew Palmer bisedë telefonike me Presidentin Meta

I dërguari special i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Republikës Ilir Meta. Sipas News...

Politikë 11:25 - 30 Tetor, 2019

“Ne jemi shumica”/ Spiropali i përgjigjet në sekondë Bashës: Duhet të prisni, kemi shumë punë

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur menjëherë deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha, i cili tha se opozita është shumica dhe kërkon zgjedhje...

Politikë 13:50 - 16 Tetor, 2019

Ndryshime në Burgun e Reçit/ Largohet drejtori, kush e zëvendëson

Gëzim Selimi, është larguar nga drejtimi i burgut të Recit duke u zevendësuar në këtë post Dedë Zhivani. Mësohet se prezantimi i Drejtorit të ri Dedë...

Politikë 10:42 - 16 Tetor, 2019

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese/ Meta dekreton anëtarin e parë

Presidenti Ilir Meta dekreton emërimin e Besnik Muçit, si gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese Kujtojmë se KED i dërgoi presidentit 4 emra për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese....

Kronika 12:19 - 14 Tetor, 2019

Drogë dhe prostitucion në lokal/ Arrestohet pronari i dënuar më parë për vrasje

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Mbishkrimi”, për goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në lokale nate dhe...

Blog 14:14 - 1 Tetor, 2019

Pse priremi t’i mbrojmë gjithmonë të afërmit tanë, edhe kur ata kryejnë një krim?

Nëse do të shihnit një të panjohur, që futet në mes të natës në shtëpinë e dikujt, me siguri që do të njoftonit policinë. Po sikur...

Aktualitet 15:42 - 15 Nentor, 2018

7 gabimet e zakonshme të grave që dëmtojnë rëndë foshnjën

Kur mbeten shtatzëna, femrat përpiqen më së miri që të kenë stilin e jetesës dhe dietën ushqimore më të shëndetshme për foshnjat dhe veten e tyre....

Aktualitet 14:56 - 4 Nentor, 2018

Nuk dekretoi Lleshin/ Ngjela zbulon frikën më të madhe të Metës

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta për  mos ta dekretuar gjeneralin Sandër Lleshi në krye të Punëve të Brendshme, ka reaguar avokati Spartak Ngjela. Në një...

Aktualitet 15:56 - 5 Gusht, 2018

Te Juventusi në panik për fanellat e Ronaldos/ Arsyeja është epike

Që Juventusi do të kishte sukses me shitjen e fanellave të Cristiano Ronaldo pritej, por që të mbaronin kaq shpejtë jo. Aq sa në dyqan nuk...