Connect with Us

All posts tagged "40 vjec"

krimi i organizuar
Aktualitet 10:59 - 20 Korrik, 2019

Vodhi dy varëse floriri/ Arrestohet në flagrancë 40-vjeçari

Policia ka arrestuar në flagrancë një hajdut në fier pasi akuzohet se ka vjedhur dy varëse floriri. Varëset janë sekuestruar ndërsa policia ka zbardhur edhe 8...

Life Style 14:40 - 12 Prill, 2019

Çfarë duhet të bëni para se të mbushni 40 vjeç? Ja çfarë thotë dermatologia

1.Bëni kontrolle të lëkurës nga koka te këmbët Jo vetëm që duhet të kujdeseni për shkëlqimin e lëkurës, por edhe për shëndetin e saj. Duhet të...

Kryesore Show Biz 13:53 - 20 Mars, 2019

Njihuni me 17 meshkujt VIP shqiptarë mbi 40 vjeç që akoma çmendin vajzat e reja

Personazhet e njohur meshkuj të televizionit vijnë në qendër të vëmendjes së portaleve të showbizit. Një pjesë e tyre i kanë kaluar të 40-tat, megjithatë ata...

ndryshimet qe vijne me moshen
Aktualitet 12:03 - 7 Mars, 2019

Nga 20 deri në 40-vjeç/ Si ishim dhe si do të jemi

Nga 20 në 30 vjeç Kjo është periudha kohore kur shumica e njerëzve ndihen të rinj, plot energji dhe rrallë mendojnë për plakjen. Por edhe në...

Life Style 12:10 - 28 Nentor, 2018

Meshkuj, vëmendje! Ushqimet që duhet të hani pas moshës 40 vjeç

Mirëmbajtja e masës muskulare pas moshës 40 vjeç kërkon punë dhe ushqimet e duhura, sidomos ato të pasura me energji. Formula e ndërtimit të një trupi...

Aktualitet 10:49 - 24 Nentor, 2018

Fëmijë pas moshës 40 vjeç? Ja çfarë duhet të dini

Mosha e njerëzve që vendosin të martohen është rritur, njëlloj si mosha e femrave që duan të bëjnë fëmijë. Mirëpo gjithnjë e më shumë ato duan...

Kryesore Show Biz 23:20 - 28 Prill, 2018

Foto/ Femrat që kanë kaluar të 40-tat, por duken ende si 20 vjeç

40-ta është 20-ta e re, kjo vërtetohet edhe nga disa personazhet të famshme të shoëbiz-it botëror. Duke filluar nga Mel B deri te Liz Hurley, këto...

Femra 13:30 - 13 Janar, 2017

Veshjet ideale për ju pasi të mbushni 40 vjec

Mosha nuk është asgjë tjetër përpos një numër… përveç disa gjërave që ndoshta nuk mund t’i vishni në moshë më të shtyer për shkak të proporcioneve...

Aktualitet 09:02 - 10 Korrik, 2016

Himarë/Vetëhidhet në humnerë, humb jetën 40 vjecari

Një 40 vjecar është vetëhedhur në humnerën e Qeparoit në Himarë duke i dhënë fund jetës. Burime policore bëjnë me dije se viktima Lorenc Dhimuci, rreth 40...