Connect with Us

All posts tagged "30 qershor"

Politikë 21:18 - 16 Tetor, 2019

E refuzuan 80% e qytetarëve/ Kryemadhi sulmon ashpër Veliajn

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Aktualitet” në Fax News, ka sulmuar ashpër kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Sipas Kryemadhit, Veliaj shuplakën më...

Politikë 08:56 - 5 Gusht, 2019

Meta skeptik për 13 Tetorin/ Sulmon Bashën dhe Kryemadhin pse injoruan 30 Qershorin

Presidenti Ilir Meta, po mundohet të luajë rolin kyç mes mazhorancës dhe Opozitës, ndonëse tashmë konsiderohet si lideri i opozitës edhe pse jo në mënyrë zyrtare....

Aktualitet 10:55 - 4 Korrik, 2019

Kriza politike/ Noka: Shmangëm gjakderdhjen me 30 qershor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, deklaroi në “Ditari” në A2 CNN se opozita shqiptare shmangu gjakderdhjen në 30 qershor. “Shmangëm gjakderdhjen dhe kjo është meritë...

Aktualitet 18:24 - 28 Qershor, 2019

“Zgjedhjet me 30 qershor”/ Zyrtari i lartë amerikan nxjerr blof Ilir Metën

Zv.ndihmës sekretari Amerikan i Shtetit, Mathew Palmer, i pyetur rreth zgjedhjeve të 30 qershorit në Shqipëri gjatë një interviste për “Zërin e Amerikës” theksoi se ato...

Aktualitet 16:17 - 28 Qershor, 2019

Ambasada britanike “godet” Metën/ 30 qershori data e zgjedhjeve

Ambasada britanike, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se qytetarët kanë të drejtë të votojnë në mënyrë të qetë dhe të marrin pjesë në votime...

Aktualitet 13:30 - 28 Qershor, 2019

“Rama mendon vetëm për pushtet”/ Manjani: Shpresoj te mençuria e popullit

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, shkruan se kemi përballë një betejë për rivendosjen e rendit kushtetues pasi Partia Socialiste e ka “shkërmoqur” atë çdo ditë e...

Aktualitet 12:34 - 28 Qershor, 2019

“Edhe unë nuk votoj”/Mehdi Malkaj: Kjo betejë duhet fituar

Aktori i njohur i teatrit dhe kinemasë, Mehdi Malkaj ka deklaruar se nuk do të votojë në këto zgjedhje lokale të 30 qershorit. Malkaj ka kërkuar...

Aktualitet 20:50 - 27 Qershor, 2019

Tërhiqet Basha/ Zbulohet plani i opozitës për 30 Qershorin

Kur jemi vetëm tre ditë përpara datës 30 Qershor për të cilët opozita ishte shprehur se nuk do të lejonte zhvillimin e tyre burime për CNA.al...

Aktualitet 18:21 - 27 Qershor, 2019

Vendimi i Metës/ Balla zbulon çfarë do të ndodhë pas 30 Qershorit

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka komentuar vendimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta për dekretimin e 13 Tetorit si data e re...

Aktualitet 18:20 - 24 Qershor, 2019

Xhelal Mziu i vendosur/ “Në Kamëz nuk do të ketë zgjedhje me 30 Qershor”

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, nëpërmjet një letre i ka kthyer përgjigje KQZ-së duke i bërë me dije se zgjedhjet e 30 Qershorit nuk...

zbulon nga i vijne informacionet
Aktualitet 19:43 - 18 Qershor, 2019

Çfarë do të ndodhë me 30 Qershor?/ Artan Hoxha bën paralajmërimin e frikshëm

Gazetari investigativ i kronikës së zezë, Artan Hoxha, nga studioja e lajmeve në “Report Tv” komentoi situatën e tensionuar politike në vend. Sipas Hoxhës, përplasjet që...

Aktualitet 22:12 - 16 Qershor, 2019

“Me 30 Qershor do të bësh zgjedhjet e Noc Rrokut”/ Balliu dhëmb për dhëmb me Ramën

Ish deputeti i listës Basha, Klevis Balliu në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një video nga takimi i kryeministrit Edi Rama në qytetin e...

30 qershor nuk ka zgjedhje
Aktualitet 21:26 - 16 Qershor, 2019

Qëndrimi i prerë i Ilir Metës/ “Me 30 Qershor nuk do të ketë zgjedhje”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë për televizionin “Al Jazzera” ka folur rreth vendimit të tij për shfuqizimin e Dekretit të zgjedhjeve të 30...

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian
Aktualitet 16:47 - 16 Qershor, 2019

A do të ketë zgjedhje me 30 Qershor?/ Përgjigjet Avokat Goxhaj

Avokat Altin Goxhaj, komentoi situatën politike në vend dhe rreth zgjedhjeve të 30 Qershorit. Avokat Goxhaj nga studio e lajmeve në “Fax News” u shpreh se...

Aktualitet 12:27 - 16 Qershor, 2019

Rama: Punët u ngatërruan/ “Më 30 Qershor, zgjedhje politike”

Kryeminnistri Edi Rama ka vijuar fushatën elektorale në Maliq. Sipas tij në këto zgjedhje punët u ngatërruan për shkak të kundërshtarëve politik, prandaj këto zgjedhje kanë...

basha konference
Aktualitet 17:30 - 10 Qershor, 2019

Basha vijon të njëjtin ritual/ “Nuk do të lejojmë zgjedhjet me 30 Qershor”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nëpërmjet një deklarate për shtyp i ka dalë në mbrojtje presidentit të Republikës Ilir Meta. Sipas Bashës, vendimi i Metës...

Aktualitet 23:38 - 8 Qershor, 2019

Rama dhëmb për dhëmb me Metën/ “Zgjedhjet do të bëhen me 30 Qershor”

Kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale ka reaguar sërisht pas vendimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta për shfuqizimin e dekretit të zgjedhjeve....

Aktualitet 20:28 - 8 Qershor, 2019

Meta anuloi vendimin për zgjedhjet/ PS nuk tërhiqet nga 30 Qershori

Pas kryeministrit Edi Rama, për shfuqizimin e 30 Qershorit, ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të PS –së Taulant Balla. Sipas tij një gjë e...

Aktualitet 19:59 - 30 Maj, 2019

Lista e plotë/ Ja ku renditet PS dhe BD në fletën e votimit për zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së sotme ka vendosur renditjen përfundimtare të partive në fletën e votimit. Në fletën e votimit janë dy koalicione por...

Aktualitet 22:44 - 23 Maj, 2019

Zgjedhjet e 30 Qershorit/ Berisha: Rrezikohet përplasja civile

Ish kryeministri Sali Berisha, pas insistimit të gazetarëve se çfarë do të ndodhë me 30 Qershor, deklaroi nga studioja e emisionit “Opinion” se rrezikohet përplasja civile....

kryeministri edi rama dhe ish-kryeministri sali berisha ne kuvend
Aktualitet 21:35 - 23 Maj, 2019

Berisha paralajmëron Ramën/ “Mos u fut në vrimën e miut në 30 Qershor”

Kryeministri Edi Rama një javë më parë nga studio e emisionit “Opinion” deklaroi se nëse mbyllet emisioni i Fevziut aq mund të ndryshojë data e zgjedhjeve...

Gajat : Basha flet me fakte
Aktualitet 16:48 - 20 Maj, 2019

Zgjedhjet e 30 Qershorit/ Gjata: Konflikti do të jetë kryefjalë

Sekretari i Çështjeve Ligjore të PD-së, Çlirim Gjata, foli rreth pengimit të zgjedhjeve të 30 Qershorit nga opozita. Sipas Gjatës, konflikti do të jetë kryefjalë përsa...

Gajat : Basha flet me fakte
Aktualitet 20:55 - 6 Maj, 2019

Bllokimi i zgjedhjeve të 30 Qershorit/ Çlirim Gjata zbulon skenarin e opozitës

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata i pyetur rreth mundësisë për tu ulur në bisedime me Ramën është treguar i prerë në përgjigjen...