Connect with Us

All posts tagged "25 prill"

Veprimtaritë e Ramës në fushatë/ A është gati KQZ ta monitorojë?
Aktualitet 11:12 - 23 Nentor, 2020

Veprimtaritë e Ramës në fushatë/ A është gati KQZ ta monitorojë?

Sipas Kodit Zgjedhor: Institucionet publike, qendrore dhe vendore, si dhe agjencitë dhe/ose ndërmarrjet shtetërore, janë të detyruara të raportojnë në KQZ të gjitha veprimtaritë me karakter...

Aktualitet 14:50 - 18 Nentor, 2020

“O sot o kurrë”/ Meta thirrje të rinjëve për referendum

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot në Presidencë një grup të rinjsh, të diplomuar me rezultate maksimale, në Shqipëri dhe universitete prestigjoze të botës, para të...

Zgjedhjet tek dera, KQZ-ja e re me orë te vjetër
Aktualitet 14:41 - 16 Nentor, 2020

Zgjedhjet tek dera, KQZ-ja e re me orë te vjetër

Tashmë organet e reja te KQZ-se jane ngritur. Amendimet e Kodit Zgjedhor, jane ezauruar. Epoka perpara dhe pas ndryshimeve Kushtetuese eshte permbyllur dhe tashme qe prej...

Politikë 17:07 - 13 Nentor, 2020

Bardhi i përgjigjet ashpër Ramës/ Socialistët nuk janë dele, ke sjellë një çetë hajdutësh

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale i është përgjigjur deklaratave të Ramës ku nga Fieri ftoi demokratët të...

Aktualitet 15:03 - 11 Nentor, 2020

Paloka bën paralajmërimin e “frikshëm”/ Pas 25 prillit të gjithë do jenë pas hekurave

Nënkryetari i Partisë Demikratike, Edi Paloka është bërë pjesë e debatit për vetëvrasjet e pacientëve me koronavirus në spitalet covid. Përmëes një statusi në rrjetin social,...

“Askush nuk ta tapi për partitë politike”/ Bregu mbështet lëvizjen e Topallit: Një alternativë e re për të zgjedhur
Aktualitet 16:24 - 9 Nentor, 2020

“Askush nuk ka tapi për partitë politike”/ Bregu krah Topallit: Një alternativë e re për të zgjedhur

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu teksa foli gjerë e gjatë mbi pritshmëritë për Samitin e Sofjes që nis ditën e martë,...

“25 prilli do jetë dita e referendumit”/ Ferdinand Xhaferraj: Për 7 vjet Rama ka braktisur qytetarët
Aktualitet 15:01 - 9 Nentor, 2020

“25 prilli do jetë dita e referendumit”/ Ferdinand Xhaferraj: Për 7 vjet Rama ka braktisur qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike dega Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka qenë ditën e sotme në zonën e ish Kënetës në Durrës ku ka dëgjuar nga afër problematikën...

“Mos u tremb deri në 25 prill”/ Maliqi-Ramës: Makthi që të ndjek ngado do jetë fundi jot
Aktualitet 16:13 - 8 Nentor, 2020

“Mos u tremb deri në 25 prill”/ Maliqi-Ramës: Makthi që të ndjek ngado do jetë fundi jot

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi gjen kohë për “të uruar” kryeministrin Edi Rama me rastin e 8 nëntorit, ditëlindje së Partisë Komuniste të Shqipërisë. Përmes një...

PAA takim me fermerët në Korçë/ Duka prezanton 5 prioritetet e programit qeverisës
Aktualitet 10:29 - 8 Nentor, 2020

PAA takim me strukturat në Korçë/ Duka prezanton 5 prioritetet e programit qeverisës

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në qytetin e Korçës. Përmes një deklarate të shpërndarë për media,...

Ndalimi i mbledhjeve partiake dhe tubimeve/ Mediu-Ramës: Po shkon drejt një marrëzie totale
Aktualitet 13:15 - 7 Nentor, 2020

“Rama po pengon integrimin e vendit në BE”/ Mediu bën gafën me datën e zgjedhjeve

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu zhvilloi sot një takim me strukturat në Kamëz. Në fjalën e tij, Mediu vuri në dukje se fatin tonë e...

“Në 25 prill qytetarët do ia çjerrin maskën Ramës”/ Kryemadhi thirrj socialistëve: Bashkohuni me ne
Aktualitet 13:08 - 7 Nentor, 2020

“Në 25 prill qytetarët do ia çjerrin maskën Ramës”/ Kryemadhi thirrj socialistëve: Bashkohuni me ne

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për situatën e vështirë që po kalon vendi, duke u bërë thirrje socialistëve që ta braktisin...

“Rama po ia jep milionat mafias dhe plehrave”/ Basha i përgjigjet akuzave të kryeministrit
Aktualitet 14:09 - 6 Nentor, 2020

“Po shkojmë drejt përkeqësimit”/ Basha: Rama është përgjegjësi kryesor situatën e krijuar

Kreu demokrat Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me pensionistët në njësinë bashkiake nr.4 në Tiranë. Kryedemokrati u ka kërkuar pensionistëve që të...

Shtyhet seanca gjyqësore për banorët e Unazës së Re/ Balliu: Rama do marr dënimin e merituar në 25 prill
Aktualitet 13:27 - 4 Nentor, 2020

Shtyhet seanca gjyqësore për banorët e Unazës së Re/ Balliu: Rama do marrë dënimin e merituar në 25 prill

Gjykata e Tiranës ka vendosur të shtyjë për javën e ardhshme seancën gjyqësore ndaj banorëve të Unazës së Re, ku mes të akuzuarve është edhe ish-deputeti...

Braçe i prerë: Mbyllja është akti që vë nën kontroll virus, zgjidh tani!
Politikë 20:38 - 2 Nentor, 2020

Basha ngatërron datën e zgjedhjeve/ Ironizon Braçe: Ooooooo Lyl, gjumë të ëmbël

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, është tallur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas gafës për datën e zgjedhjeve, që tha se ishin në 25 qershor në...

“Kjo është çështje për jetë a vdekje”/ Meta ngre tonet: Ose ka Shqipëri me shqiptarë, ose…
Politikë 15:50 - 2 Nentor, 2020

Meta thirrje të ashpra/ Në 25 prill Shqipëria do hyjë ose në Europë ose në gropë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish me tone të ashpra dhe ka bërë thirrje të forta për qytetarët. Në një postim në rrjetet sociale, Meta deklaron...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Berisha: Duhet të zbatohet, ka ndikimi pozitive
Politikë 13:30 - 2 Nentor, 2020

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ku do të kandidojë Berisha? Përgjigjet ish-kryeministri

Ish kryeministri Sali Berisha vijon të mbajë “sekret” qarkun ku ai do të kandidojë si deputet për zgjedhjet e 25 prillit. I pyetur nga gazetarja e...

“Në 25 prill qytetarët do ia çjerrin maskën Ramës”/ Kryemadhi thirrj socialistëve: Bashkohuni me ne
Aktualitet 12:21 - 1 Nentor, 2020

“Të rinjtë do e dënojnë Ramën në 25 prill”/ Kryemadhi takim me të rinjtë në Durrës

Kryetarja e LSI  akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka betonizuar të gjithë qytetin e Durrësit dhe se sipas saj realiteti në vend duhet të ndryshojë. Nga...

Kryemadhi nga Fieri/ Ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim, edhe pleqtë drejt largimit
Aktualitet 12:14 - 31 Tetor, 2020

“Ke ardhur në pushtet me kompromise”/ Kryemadhi i përgjigjet Ramës: 25 prilli do jetë fundi i mbretërimit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi iu përgjigj kryeministrit Edi Rama, i cili e sulmoi ashpër sot në Kukës. Gjatë një takimi me strukturat...

Aktualitet 12:09 - 30 Tetor, 2020

“Në 25 prill do votohet referendumi”, Meta thirrje të fortë qytetarëve

Presidenti Ilir Meta u shpreh i bindur se në datën 25 prill shqiptarët do të firmosin referendum për ndryshimin e Kushtetutës së Shqipërisë, për një Shqipëri...

Politikë 14:01 - 27 Tetor, 2020

Varhelyi i tërhoqi vëmendjen për ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Rama zbulon bisedat me të

Kryeministri Edi Rama ka folur për reagimin e BE që të mirëpresin opinionin e Komisionit të Venecias në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Rama zbuloi...

“Luftë doni, luftë do të ketë!”/ Patozi sqaron deklaratat: PD e ka fushatën me ne
Politikë 16:58 - 21 Tetor, 2020

LDSH zyrtarisht parti politike/ Patozi uron Murrizin: Më 25 prill do nisë rënia e kryetarokracisë

Ditën e sotme, deputeti Myslim Murrizi, tregoi se më 19 tetor regjistroi zyrtarisht në gjykatën e rrethit gjyqësor Tiranë si parti politike Lëvizjen Demokratike Shqiptare. Koordinatori...

Akuzat për inceneratorët/ Rama i përgjigjet Bashës: Do të vazhdojmë të ndërtojmë
Politikë 08:16 - 18 Tetor, 2020

Lista e kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit/ Rama ftesë qytetarëve: Aplikoni online, ja si të bëheni deputetë të PS!

Kryeministri Edi Rama ka bërë një njoftim të rëndësishëm mëngjesin e sotëm në lidhje me listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste. Përmes një video...

“Po luan politikisht”!/ Meta i përgjigjet Gjekmarkajt: Askush s’mund të thotë se…
Politikë 22:01 - 6 Tetor, 2020

Metën nuk e mbajnë nervat/ Më 25 prill do bëhet referendum, shqiptarët do vijnë me not nga Greqia e Italia

Presidentin Ilir Meta nuk e kanë mbajtur nervat, teksa ishte duke folur për ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe marrëveshjen e 5 qershorit. Meta tha se në...