Connect with Us

All posts tagged "21 janari"

Çfarë mendoni për 21 janarin dhe Gërdecin?/ Topalli: Kam qenë kundër dhunës së institucioneve
Politikë 22:13 - 23 Shkurt, 2021

Çfarë mendoni për 21 janarin dhe Gërdecin?/ Topalli: Kam qenë kundër dhunës së institucioneve

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, është pyetur në “Open” lidhur me qendrimin e saj për ngjarjen që kanë lënë shenjë në vendin tonë, si...

Zgjedhjet e 25 prillit/  Berisha “zbërthen” taktikën e Ramës për hartimin e listave
Aktualitet 00:38 - 26 Janar, 2021

21 Janari/ Prendi: Kishte informacione për atentat ndaj kryeministrit

Ish-komandat i Gradës së Republikës së Shqipërisë, Ndrea Prendi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me protestën e 21 janarit, ku mbetën të vrarë 4...

Aktualitet 00:28 - 26 Janar, 2021

Ish-komandanti i Gardës: Në 21 janar na qëlluan nga maja e Piramidës

Ish-komandanti i Gardës së Republikës Ndrea Prendi theksoi sonte në emisionin Opinion se Garda u qëllua me armë nga ana e Piramidës në 21 janar 2011....

Aktualitet 23:55 - 25 Janar, 2021

E ndërroi tytën e pistoletës në 21 janar? Flet ish-komandati i Gradës

Ndrea Prendi, ish-komandat i Gradës së Republikës së Shqipërisë, ka folur në emisionin “Opinion” për vrasjet e ndodhur në protestën e 21 janarit 2011. Prendi thotë...

Aktualitet 23:31 - 25 Janar, 2021

Ndrea Prendi flet për herë të parë për 21-Janarin: Plumbat janë rikoshetë

Ish-Komandanti i Gardës Ndrea Prendi ka folur për herë të parë lidhur me protestën e 21-Janarit të vitit 2011, ku mbetën të vrarë 4 persona. 10-vjet...

Nga Artan Hoxha/ Një përgjigje e detyruar dhe historia e kasetës së 21 janarit, për të cilën Bolino gënjeu dje paturpësisht!
Aktualitet 17:43 - 23 Janar, 2021

Nga Artan Hoxha/ Një përgjigje e detyruar dhe historia e kasetës së 21 janarit, për të cilën Bolino gënjeu dje paturpësisht!

Kisha vendosur të mos merresha më me të, sepse më kishte futur aq miq, botues, biznesmenë, politikanë që të heshtja (ti e di Bollino që une...

Artan Hoxha thirrje SPAK/ Të hetohen vetëvrasjet e pacientëve në spitalet Covid
Politikë 17:38 - 23 Janar, 2021

Bolino si ‘Gjeneral Gramafoni’/ Artan Hoxha e ‘nxjerr zbuluar’, si manipuloi të vërtetën e videos së 21 janarit

Gazetati investigativ, Artan Hoxha ka nxjerrë zbuluar botuesin Karlo Bolino ku në një rrëfim të gjatë, tregon se si tentoi të manipulojë të vërtetat e 21...

Droga e sekuestruar siguron 84 mandate/ Çfarë paralajmëron Artan Hoxha
Politikë 12:23 - 23 Janar, 2021

Artan Hoxha “masakron” Karlo Bolinon/ Shton e fshin emra sipas konjukturës

Gazetari Artan Hoxha ka “masakruar” botuesin Karlo Bolino lidhur me rrëfimin e ish presidentit Bamir Topi, për 21 janarin 2011 dhe fshirjen e emrit të gazetarit....

Qeveria u dha titullin “Dëshmorët e Atdheut” viktimave të 21 janarit/ Frashëri: Skandal, akt i paprecedentë
Aktualitet 18:02 - 22 Janar, 2021

Qeveria u dha titullin “Dëshmorët e Atdheut” viktimave të 21 janarit/ Frashëri: Skandal, akt i paprecedentë

Themeluesi i shoqërisë civile Kastriot Frashëri ka reaguar ashpër ndaj vendimit të qeverisë shqiptarëe që iu dha titullin “Dëshmorët e Atdheut” katër protestuesve që u vranë...

Droga e sekuestruar siguron 84 mandate/ Çfarë paralajmëron Artan Hoxha
Kronika 23:07 - 21 Janar, 2021

Dosja e 21 Janarit/ Artan Hoxha: Është kërkuar të hetohet nga SPAK

Një ditë para 10 vjetorit të 21 Janarit 2011, ku mbetën të vrarë katër protestues në Bulevard, policia e Tiranës ka kërkuar hapjen e hetimeve. CNA.al mësoi...

Deklara e fortë e deputetit të PS/ Isha afër Ziver Veizit, e pash kush e vrau
Aktualitet 22:42 - 21 Janar, 2021

Deklarata e fortë e deputetit të PS/ Isha afër Ziver Veizit, e pash kush e vrau

Deputeti socialist Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë në RTV Ora, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në 21...

Vaksinimi i personaliteteve/ Bushati: Rama kërkon të largojë vëmendjen nga problemi real
Politikë 22:36 - 21 Janar, 2021

“Viktimat i kanë përdhosur”/ Andi Bushati akuza të forta PS: Gardistin e grupit të zjarrit e bëtë kryetar bashkie!

Analisti Andi Bushati ka ngritur akuza të forta sonte në “Open”, ku po diskutohet për ngjarjen e 21 janarit. Ai ka akuzuar PS-në se ka graduar...

Incidenti në Elbasan mes simpatizantëve PS-PD/ Balla: Nuk shkohet në festë me flamuj partie
Politikë 22:18 - 21 Janar, 2021

“Rrënjët e kësaj qeverie janë në imoralitet”/ Taulant Balla përplaset me analistët

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka debatuar ashpër sonte në “Open” me analistët Andi Bushati dhe Agron Gjekmarkaj, teksa flitej për ngjarjen...

“Mandati i tretë i Ramës është në burg”/ Berisha: Ka fshehur 200 milionë euro në offshore
Politikë 21:33 - 21 Janar, 2021

“Rama të dënohet për grusht shteti”/ Berisha i bindur: Ngjarja e 21 janarit do zbardhet

Ish kryeministri Sali Berisha shprehu bindjen se ngjarja e 21 janarit 2011 do të zbardhet dhe përgjegjësit do të shkojnë para drejtësisë. Në një intervistë për...

Nga Artan Hoxha/ Një përgjigje e detyruar dhe historia e kasetës së 21 janarit, për të cilën Bolino gënjeu dje paturpësisht!
Kronika 21:25 - 21 Janar, 2021

‘Hetimi është i sabotuar”/ Artan Hoxha zbulon detaje të reja për ngjarjen e 21 Janarit

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga rihapja e hetimeve për ngjarjen e 21 Janarit. Në një intervistë për Fax neës Hoxha tha se...

Politikë 21:08 - 21 Janar, 2021

Vrasja e katër protestuesve në 21 janar/ Rrëfehet Berisha, tregon si ndodhi ngjarja

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme për ngjarjen e 21 janarit 2011, ku mbetën të vrarë katër qytetarë, të cilët të thirrur nga...

Sot 10 vite nga 21 Janari/ Meta hesht, çfarë deklaronte dy ditë pas vrasjes në Bulevard
Politikë 20:11 - 21 Janar, 2021

Sot 10 vite nga 21 Janari/ Meta hesht, çfarë deklaronte dy ditë pas vrasjes në Bulevard

Sot u bënë plot 10 vite nga ngjarja që ka lënë shenjë në historinë e Shqipërisë, pasi në protestën e 21 janarit të vitit 2011, në...

ku çalon kërkesa e Policisë për hapjen e dosjes së “21 Janarit”
Kronika 17:23 - 21 Janar, 2021

Ku çalon kërkesa e Policisë për hapjen e dosjes së “21 Janarit”

Për katër vrasjet e ndodhur më 21 janar 2011 në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” institucionet e drejtësisë kanë arritur të zbulojnë autorët për vetëm dy viktimave....

“E shisnin me 100 mijë euro kg”/ Artan Hoxha “zbërthen” grupin e kokainës
Kronika 15:38 - 21 Janar, 2021

Dhjetë vite nga ’21 janari’/ Hoxha: Gjaku i viktimave tregoi fytyrat e vërteta të politikanëve

Gazetari Artan Hoxha thotë se katër viktimat e 21 janarit shërbyen për të treguar cilat janë fytyrat e vërteta të Saliut, Ilirit, Lulit dhe Edit. Sipas...

Sokol Balla zbulon faktet e panjohura të “21 Janarit”/ Rrëfen telefonatën me Topin dhe mesazhin për Ramën
Aktualitet 13:31 - 21 Janar, 2021

Sokol Balla zbulon faktet e panjohura të “21 Janarit”/ Rrëfen telefonatën me Topin dhe mesazhin për Ramën

Gazetari i njohur shqiptar, Sokol Balla, ka botuar në 10-vjetorin e “21 Janarit” librin e tij “Dëshmia e puçit”, një libër kushtuar ngjarjeve tragjike në Bulevardin...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull për intelektualët
Politikë 13:28 - 21 Janar, 2021

Viktimat e 21 janarit “Dëshmorë të Atdheut”/ Nikoll Lesi: Rama po i rivret, po i përdor për fushatë

Gazetari Nikoll Lesi ka kujtuar ngjarjen e 21 janarit 2011 ndërsa thekson se kryeministri Edi Rama u kujtua tani tre muaj para zgjedhjeve që katër viktimat,...

Ngjarja e 21 janarit/ Veliaj: Drejtësia e re të nderqë atë që nuk e bëri drejtësia e vjetër
Aktualitet 13:17 - 21 Janar, 2021

Ngjarja e 21 janarit/ Veliaj vendos lule në Bulevard dhe kërkon drejtësi

Dhjetë vite më parë, 4 protestues të pafajshëm, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika do të humbisnin jetën nga plagët e marra nga...

Çështja e detit me Greqinë/ Bushati tregon çfarë duhet të bëjnë dy vendet
Politikë 12:58 - 21 Janar, 2021

21 janari/ Bushati: Një dekadë drejtësi e munguar, na duhen magjistratë me integritet

Ish ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka kujtuar ngjarjene 21 janarit të vitit 2011. Bushati thotë se edhe pse ka kaluar një dekadë, drejtësia...