Connect with Us

All posts tagged "2019"

Kronika 14:20 - 20 Janar, 2020

Rriten aksidentet me pasojë vdekjen në 2019-n/ Humbin jetën më shumë gra

Viti 2019 ka shënuar një bilanc tragjik për sa i përket jetëve të humbura në aksidente. Ndonëse numri i tyre shënoi rënie në krahasim me një...

Bota 09:40 - 2 Janar, 2020

2019-ta në foto/ Imazhet më pikante

2019-ta ishte një vit i ngjeshur me ngjarje, jo vetëm nga Shqipëria, por nga e gjithë bota. Britania e Madhe na vjen me ngjarjet më të...

Blog 11:30 - 1 Janar, 2020

2019-a po na lë me një botë të përçarë

Nga Alessandro Pascolini “Galileo One” Gjatë vitit që po lëmë pas, kemi parë një erozion të vazhdueshëm të tolerancës së ndërsjellë midis shteteve, e cila është...

Bota 10:30 - 1 Janar, 2020

Nga Janari në Dhjetor/ 12 ngjarjet që “pushtuan” mediat botërore në 2019

Më poshtë do të rendisim disa nga ngjarjet më të bujshme të vitit 2019, të cilat patën jehonë të gjërë në pothuajse të gjitha mediat botërore....

Kronika 20:00 - 31 Dhjetor, 2019

Nga masakrimi me thikë i dy motrave deri tek ekzekutimi i dy të rinjve në Patos/ Vrasjet që tronditën 2019-ën

Që ditën e parë të viti të 2019 vendi ynë u trondit nga një vrasje e dyfishte në Mallakastër. Një numër i madh vrasjes ekzekutimesh e...

Politikë 19:33 - 30 Dhjetor, 2019

Nga protestat e opozitës, tek nisma për shkarkimin e Metës/ VOA: 2019, një vit i hidhur për Shqipërinë

2019-a la një shije të hidhur për vendin. Viti nisi me një konflikt në rritje politik që shpërtheu në prostesta shpesh të dhunshme të opozitës, e...

Opinione 18:49 - 30 Dhjetor, 2019

Nga Andi Përmeti/ Tre kulmet e 2019 dhe tre sfidat e 2020

1.Lenia e mandateve. Filloi me aksionin opozitar te lenies se mandateve dhe protestave qytetare. Protesta te konsiderueshme por te keqlexuara nga drejtuesit e tyre te cilet...

Politikë 15:14 - 30 Dhjetor, 2019

Degradimi i demokracisë është gjithnjë në rritje/ Lubonja analizon 2019, “shuplakë” politikës

Analisti Fatos Lubonja ka bërë sot një bilanc të sektorëve socio-politikë, për vitin që po lëmë pas. Në një lidhje të “Skype” me rubrikën “Opinion” në...

Kultura 18:30 - 23 Tetor, 2019

Kadare në Seul për çmimin “Pak Kyong”-ni, 2019

Shkrimtari 83-vjeçar shqiptar, Ismail Kadare, tha të mërkurën në Seul të Koresë së Jugut se ishte i lumtur që nderohej me çmimin prestigjioz “Pak Kyong”-ni për...

Aktualitet 10:10 - 19 Korrik, 2019

Horoskopi ditor 19 korrik 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni surprizat e kësaj dite për ju

Dashi Mund të planifikoni projekte të cilat mund ti vini në jetë në ditët në vijim, kur Hëna të jetë në favorin tuaj. Në dashuri do...

Aktualitet 14:53 - 3 Korrik, 2019

Miliona klikime/ Zbuloni cilat janë këngët më të klikuara në të gjithë botën për vitin 2019

Faqja më e kërkuar online “Bright Side” ka renditur një listë të hiteve më të pëlqyera dhe më të klikuara për vitin 2019. Nga Ariana Grande...

Aktualitet 09:53 - 29 Qershor, 2019

Trendet e verës 2019/ Ja çfarë duhet të vishni patjetër këtë sezon të nxehtë

Tendencat e veshjeve dhe ngjyrave kanë ndryshuar këtë verë dhe “Marie Claire” i ka zbuluar së fundmi ato që do i shihni kudo në rrugë. Më poshtë...

Aktualitet 08:09 - 27 Prill, 2019

Kapriçot e motit/ E shtuna me shi dhe luhatje temperaturash

Gjatë gjithë ditës Shqipëria do të paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta. Më të theksuara vranësirat do të jenë në ekstremet Veri dhe Jug,...

Aktualitet 13:35 - 24 Prill, 2019

Cila është gruaja më e bukur e vitit 2019? Revista e njohur shpall aktoren e famshme

Një vit më parë revista “People” shpalli “Gruan më të bukur” këngëtaren Pink dhe në 2017-n aktoren Julia Roberts. Ndërsa këtë vit, në krye të listës...

Fashion 13:53 - 22 Prill, 2019

Trendet e verës 2019/Si të vishemi për tu dukur sa më “cool”

Ka shumë gjëra që pritet të bëjnë namin këtë verë, mirëpo ne kemi përzgjedhur disa nga veshjet më “cool” që me patjetër duhet që t’i kemi...

Fashion 12:10 - 31 Mars, 2019

Të dashuruara pas fustaneve? Ja cili është trendy i 2019-ës

Siç thonë stilistë të ndryshëm, një fustan me pika nuk duhet të mungojë kurrë në gardërobë pasi hyn në listën e veshjeve që “duhet” t’i kemi!...

Aktualitet 23:37 - 25 Mars, 2019

2019-ta nuk është viti i tij! Justin Bieber akuzohet se ka shkatërruar këtë bukuri natyrore

Si të mos mjaftonin problemet e tij me shëndetin mendor, tashmë Justin Bieber akuzohet se është arsyeja që po dëmtohet kanioni në Islandë. Ai filmoi klipin...

Aktualitet 07:56 - 24 Mars, 2019

Braktisni çadrat dhe rrobat dimërore/ Më në fund pranverë!

Vala e nxehtë që ka prekur Gadishullin e Ballkanit do të ushtrojë aktivitetin e saj edhe ditën e Diel duke ifluencuar në vendin tonë dhe Kosovë...

Aktualitet 21:45 - 23 Shkurt, 2019

8 modelet e flokëve që duhet t’i provojmë gjatë 2019-s

Me gjithë modelet fantastike të flokëve që po shohim në pasarelat e Javës së Modës në Nju-Jork, ka ardhur koha që të eksperimentojmë me disa prej...

Aktualitet 08:06 - 10 Shkurt, 2019

Shtypi i ditës, 10 shkurt 2019

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 9 shkurt 2019: “Gazeta Shqiptare” hapet me titullin “Tokë me ligj...

Aktualitet 07:57 - 10 Shkurt, 2019

Parashikimi i motit/ Si pritet të jetë dita sot

Moti për sot parashikohet të jetë me diell po e ftohtë. Nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit mësohet se sot nuk priten të bien...

Aktualitet 07:53 - 10 Shkurt, 2019

Horoskopi për sot, 10 shkurt 2019

Dashi Dita e diel për këtë shenjë do të sjellë përjetime e situata të pakëndshme. Ju mund të bëni sjellje të pazakonta për t’i rënë në...

drejtori i policise ardi veliu ne nje deklarate
Aktualitet 16:33 - 9 Shkurt, 2019

Goditja e krimit të organizuar/ Ardi Veliu zbardh planet

Policia e Shtetit ka zhvilluar sot një analizë të gjithë veprimtarisë së vitit 2018. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu prezantoi këtë raport...