Connect with Us

All posts tagged "2 shqiptare"

Aktualitet 14:20 - 15 Maj, 2019

Sekuestrohen 7 kg kokainë dhe 150 mijë euro/ Në pranga 2 shqiptarë

Dy shqiptarë janë arrestuar sot në Bari të Italisë pasi akuzohen për kontrabandë të lënëve narkotike. Arrestimi është bërë pasi policia ka gjetur 7 kg kokainë...

Aktualitet 15:46 - 26 Prill, 2019

Kapet 1.5 ton drogë/ Në pranga dy shqiptarë

Një gomone me 1.5 ton Kamabis është kapur në brigjet italiane. Autoritetet italiane kanë vënë në pranga dy shqiptarë. Gomonia 10 metra e gjatë e pajisur...

Aktualitet 17:25 - 1 Shkurt, 2018

Karabinierët arrestojnë 2 shqiptarë dhe 2 italianë për kokainë dhe armëmbajtje pa leje

Karabinierët e Padovës në kuadër të Operacionit “Oficina Mekanike” arrestuan 2 shqiptarë dhe 2 italianë. Shqiptarët e arrestruar janë Artur Hysa 39 vjec dhe Jetmir Hallunaj...

Aktualitet 16:50 - 29 Janar, 2018

Aksidentohen për vdekje 2 emigrantë shqiptarë

Në qytezën Kastilione Dela Peskaja (Castiglione della Pescaia) humbi jetën në një aksident automobilistik emigranti shqiptar Vincenco Halili, 25 vjeç. Duke gdhirë e hëna e 29...

Aktualitet 19:50 - 30 Nentor, 2017

Itali arrestohen 3 shqiptarë me kokainë

Karabinierët e qytezës së Saltaras në Provincën e Peruxhias (Perugia) ndaluan në një postbllok një veturë Audi me 2 shqiptarë dhe një shtetas maqedonas, por shqiptar...

Aktualitet 12:39 - 18 Tetor, 2017

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali/ Arrestohen 2 shqiptarë

Gjatë një operacioni anti-drogë në Bari të Italisë, policia italiane ka arrestuar 5 persona mes të cilëve edhe dy shqiptarë. Në pranga kanë përfunduar shqiptarët Edison...

Aktualitet 17:57 - 29 Shtator, 2017

Drogë dhe armëmbajtje pa leje/ Në pranga 2 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës dhe armëmbajtje pa leje. Pas kontrollit të banesës së tyre policia gjeti 25...

Aktualitet 12:52 - 11 Tetor, 2016

Kapet një gomone me 734 kg kanabis në brigjet italiane/ Arrestohen 2 shqiptarët transportues

Policia e Shtetit dhe Guardia di Finanza në një operacion të përbashkët mes tyre kanë arritur të ndalojnë një gomone 6 metra të gjatë me 734...

Aktualitet 08:07 - 2 Gusht, 2016

Aksidenti/Makina bie në kanal, vdesin dy shqiptarë dhe dy italianë

Katër persona humbën jetën në një aksident tragjik që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotshëm në Velipojë. Një makinë tip BMV me targa AA767HF  në të...

Aktualitet 10:52 - 24 Janar, 2015

Itali/ 14 vjet burg për shqiptarët që i hodhën acid në fytyrë avokates

Gjykata e Romës ka dënuar me masën e arrestit me burg prej 14 vitesh për dy shqiptarët Rubin Ago Talaban dhe Alistin Precetaj si dhe ka...