Connect with Us

All posts tagged "16 shkurt"

Aktualitet 22:26 - 15 Shkurt, 2019

Protesta e nesërme/ Artan Hoxha flet për organizimin e policisë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Java”, në RTSH, ka zbuluar detaje të reja lidhur me organizimin e policisë, në kuadër të protestës së...

ERTV
Aktualitet 21:30 - 15 Shkurt, 2019

Beteja mediatike/ Kush do të fitojë ERTV e Ramës, apo media e “kazanit”                                                     

Protesta e nesërme do të zbresë në sheshin e betejës forcat e bashkuara politike të opozitës, të cilat janë angazhuar se me muskujt e tyre do...

Aktualitet 19:30 - 14 Shkurt, 2019

Protesta e 16 shkurtit/ OSBE thirrje për tubime paqësore

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është shprehur se shpreson që protesta e 16 shkurtit të mos kalojë në dhunë. Në një njoftim për mediat, OSBE shprehet...

PD ultimatum Ramës/ Prano hapjen 100% të listave dhe tërhiq amendamentin për koalicionet!
Aktualitet 18:49 - 14 Shkurt, 2019

Protesta e 16 Shkurtit/ PD i përgjigjet Policisë së Shtetit

Partia Demokratike në një deklaratë për mediat ka thënë se policia e shtetit po mundohet të pengojë protestën e opozitës. PD-ja bën me dije se ka...

kryetaret e opozites, monika kryemadhi dhe lulzim basha
Aktualitet 17:45 - 14 Shkurt, 2019

Protesta/ Ambasada britanike paralajmëron opozitën

Protesta e 16 Shkurtit ka fituar jo vetëm vëmendjen kombëtare por edhe atë të ndërkombëtarëve. Ditën e sotme me anë të një postimi në rrjetet sociale...

mustafaj kunder bashes
Aktualitet 17:25 - 14 Shkurt, 2019

Dhunë në protestë/ Mustafaj komenton reagimin e Ambasadës amerikane

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj ka thënë se në protestën e 16 Shkurtit nuk do të ketë dhunë. Nga studio e rubrikës “Opinion”, në TV...

tabaku shuplake rames
Aktualitet 16:08 - 14 Shkurt, 2019

Protesta e 16 Shkurtit/ Tabaku zbardh skenarin

Deputetja e Partisë Demokratike njëkohësisht nënkryetare e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka thënë sot se nuk dihet se çfarë mund të ndodhë në protestën e...

“Për të ardhur keq”/ Ambasada e SHBA mesazh opozitës dhe mazhorancës për ndryshimet kushtetuese
Aktualitet 15:28 - 14 Shkurt, 2019

Protesta e 16 shkurtit/ Thirrja e fortë e SHBA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që me 16 shkurt të bëjnë protestë të paqtë dhe...

Nenkryetari i PD, Edi Paloka
Aktualitet 12:31 - 14 Shkurt, 2019

“S’keni parë asgjë akoma”/ Paloka bën paralajmërimin e fortë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka thënë sot se kryeministri Edi Rama nuk ka parë asgjë akoma. Këto deklarata deputeti i PD-së i bëri, pasi...

berisha sqaron
Aktualitet 20:43 - 13 Shkurt, 2019

Protesta/ Berisha zbulon çdo ndodh më 16 Shkurt

Ish kryeministri Sali Berisha ka thënë sot se në protestën e 16 Shkurtit nuk do të flasin liderët e opozitës, por vetë qytetarët. Këtë deklaratë Berisha...

Aktualitet 19:41 - 13 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës/ Zbulohet ku do shkojë Rama më 16 shkurt

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka vënë bast se ditën e protestës së opozitës, më 16 Shkurt, kryeministri Edi Rama do të udhëtojë jashtë Shqipërisë....

Aktualitet 19:29 - 12 Shkurt, 2019

Profecia e Nikoll Lesit për protestën e 16 Shkurtit

Protesta e opozitës e cila do të mbahet këtë të shtunë ëshët bërë kryefjala e diskutimeve. Botuesi i gazetës “Koha Jonë” Nikoll Lesi shkruan se opozita...

Nga Andi Bushati/ Kë do të kthejë PD në parlament?
Aktualitet 18:17 - 12 Shkurt, 2019

Nga Andi Bushati/ Dy hije dyshimi mbi protestën e 16 shkurtit

Dy hije të forta dyshimi qëndrojnë mbi kryet e opozitës për protestën e 16 shkurtit. E para, ka të bëjë me seriozitetin dhe vendosmërinë e Lulzim...

Aktualitet 16:18 - 12 Shkurt, 2019

Thirrja e policisë për qytetarët/ Reagon LSI-ja

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari ka dalë në një deklaratë për mediat në emër të LSI-së. Ai ka thënë sot se policia nuk...

Aktualitet 14:58 - 12 Shkurt, 2019

Protesta e 16 shkurtit/ Policia paralajmëron qytetarët

Policia u ka bërë thirrje të gjitha partive politike që do të marrin pjesë në protestën e 16 shkurtit që të mos nxisin dhunë apo veprime...

bardhi: Shqiptaret mblidhen me 16 Mars
Aktualitet 11:49 - 12 Shkurt, 2019

Deklarata e fortë e Bardhit/ “Më 16 Shkurt vendosin qytetarët”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, garantoi qytetarët se siguria e tyre nuk do të cënohet gjatë protestës së 16 Shkurtit para kryeministrisë. “PD...

analisti fatos lubonja ne emision
Aktualitet 17:24 - 11 Shkurt, 2019

Protesta e 16 Shkurtit/ Lubonja: E ngjashme me 21 Janarin

Analisti Fatos Lubonja foli rreth protestës së 16 Shkurtit të paralajmëruar nga opozit. Ai nuk përjashtoi mundësinë e një proteste të dhunshme. Sipas tij nga mënyra...

Aktualitet 21:35 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e 16 Shkurtit/ Shehi zbulon planin e opozitës

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka folur rreth protestës së 16 Shkurtit të paralajmëruar nga opozita. Sipas tij plani i tyre është të rrëzojnë kryeministrin Edi...

Aktualitet 17:31 - 8 Shkurt, 2019

Protesta e 16 shkurtit/ Spartak Ngjela nxjerr zbuluar opozitën

Avokati Spartak Ngjela ka thënë sot se protesta e opozitës nuk ka një qëllim Nga studio e rubrikës “Opinion” në News 24, ai tha po bën...

besnik mustafaj ish minister i jashtem
Aktualitet 17:22 - 7 Shkurt, 2019

Grusht shteti me 16 Shkurt?/ Besnik Mustafaj flet troç

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj ka folur rreth protestës së opozitës me 16 Shkurt. Sipas tij opozita nuk mund të bëjë grusht shteti. “Ne jemi në...

Aktualitet 16:33 - 7 Shkurt, 2019

Protesta e 16 Shkurtit/ Aleati i Bashës zbardh detajet

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka foli rreth protestës së 16 Shkurtit të paralajmëruar nga opozita. Ndoka ndër të tjera  u shpreh se nuk bëhet fjalë...

basha ne kuvend
Aktualitet 10:44 - 7 Shkurt, 2019

Nuk ndalet Basha/ “Qeveri tranzitore ose shqiptarët marrin frerët me 16 shkurt”

Kreu i PD –së Lulzim Basha, në foltoren e Kuvendit ka thënë se vendi po përballet çdo ditë me ngjarje të rënda. Sipas tij vendi është...

kreu i lzhk dashamir shehi ne emision
Aktualitet 20:33 - 4 Shkurt, 2019

Dashamir Shehi: Nuk protestojmë për të rrëzuar Edin dhe sjellë Lulin

Deputeti i opozitës, Dashamir Shehi, i ftuar në emisionin “Byro” në TV ABC News, ka treguar konkretisht çfarë do të bëhet në protestën e 16 Shkurtit...