Connect with Us

All posts tagged "100 vjetori"

Politikë 13:56 - 11 Shkurt, 2020

Foto/ Kryebashkiakët e Tiranës “zbresin” në sheshin “Skënderbej”

Tirana feston sot 100 vjetorin e shpalljes si kryeqytet i Shqipërisë. Në kuadër të festimeve, Bashkia e Tiranës ka vendosur pranë sheshit “Skënderbej” profilin e të...

Opinione 12:55 - 11 Shkurt, 2020

Nga Belind Këlliçi/100 vjet Tirana kryeqytet!

Do të doja shumë që qyteti ku jam lindur dhe rritur të kishte sot një festë dinjitoze për 100-vjetorin e tij. Tirana, kryeqyteti ynë, ka qenë...

Opinione 16:20 - 12 Janar, 2020

Nga Azgan Haklaj/ Kongresi i Lushnjës Epoka e Re e historisë moderne të Kombit Shqiptar

Çertifikim i Pavarësisë, prolog i qeverisjes demokratike, gurëthemel i parlamentarizmit e shtetit modern shqiptar. Refleksione me rastin e 100 vjetorit. Kemi hyrë në Jubileun e 100...

Aktualitet 23:30 - 28 Janar, 2018

Datëlindja e 100-të e James Bond/ Ja kush janë 10 vjazat ikonike të agjentit 007

James Bond feston ditëlindjen e tij të 100-të këtë vit. Agjenti 007 gjithmonë e ka mbajtur moshën e tij një mister, por pas një studimi të...

Uncategorized 16:43 - 14 Mars, 2015

100-vjetori, pulla postare me portretet e Domit e Shuteriqit

Dy skica potretesh artistike të Mahir Domit e Dhimitër Shuteriqit, të bëra nga piktori i njohur Sadik Kaceli, do të emetohen pulla postare nga posta shqiptare...