Connect with Us

All posts tagged "10 vjet"

mbi 10 vite me partnerin hap syte
Aktualitet 22:20 - 2 Mars, 2019

Nëse keni mbi dhjetë vite me partnerin ju këshillojmë të “hapni sytë”

Tradhëtia nuk ka gjini. Si burrat dhe gratë, kanë shumë mundësi për të rënë pre e tundimit. Por në cilën pikë partnerët e tradhëtojnë njëti-tjetrin? Sipas...

Aktualitet 18:34 - 23 Janar, 2019

Pastrimi i parave/ Politikanët 10 vjet nën vëzhgim

Raporti i Moneyval për Shqipërinë, lidhur me masat ndaj parandalimit të pastrimit të parave, tërhiqte vëmendjen në një sërë aspektesh për qeverinë shqiptare. Në vlerësimin në...

Politikë 22:25 - 17 Shkurt, 2018

Foto/ Meta dhe ish-presidenti kroat, Mesiç bëjnë shqiponjën

Teksa ndodhet në Kosovë, për 10-vjetorin e pavarësisë, presidenti Ilir Meta është takuar edhe me ish-presidentin kroat, Stipe Mesiç. Në një foto të publikuar në rrjetet...

Kosova & Rajoni 16:11 - 17 Shkurt, 2018

DW: Kosova 10 vjet e pavarur, jo shumё pёr tё festuar

Kosova feston 10 vjet pavarёsi: Por problemet nuk janё pakёsuar. Vendi ka nevojё pёr reforma. Impulset pёr to duhet tё vijnё nga brenda dhe nga jashtё...

Aktualitet 15:05 - 21 Shtator, 2016

Mbetjet/ Banorët: 10 vjet që helmohemi nga plehrat

Era e rëndë e plehrave në fshatit Rreth Tapi në Urën vajgurore i prek të gjithë banorët e tij. Dhjetra banorë të këtij fshati me 2500...