Connect with Us

Super Liga

Sport 14:38 - 22 Shtator, 2021

“Bërryla dhe shkelma”/ Zhan Viktor: Partizani na sakatoi

Zhan Viktor, një nga lojtarët më të mirë në fushë për Skënderbeun në barazimin 1-1 kundër Partizanit ka analizuar takimin e fundit në kampionat ndaj kryeqytetasve...

Sport 11:25 - 22 Shtator, 2021

VIDEO/ I mjaftojnë 41 minuta në fushë, ish-sulmuesi i Kukësit shpëton skuadrën nga humbja

Patrick Friday Eze e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri. Ish-sulmuesi i Kukësit u largua gjatë merkatos së verës nga kampionati shqiptar...

Sport 19:59 - 21 Shtator, 2021

Komisioni i Disiplinës bën kërdinë, e pëson gjysma e Superiores

SuperKomisoni i Disiplinës ka bërë publike vendimet e marra për javën e dytë të Kategorisë Superiore ku bie në sy dënimi i Teutës për mosrespektimin e...

Sport 15:58 - 21 Shtator, 2021

Gabimet e arbitrave edhe me VAR, ja deklarata e Lorenc Jeminit

Ish-gjyqtari i FIFA, Lorenc Jemini, është i mendimit se VAR-i dhe gjyqtari Laver Alla, kanë gabuar rëndë në sfidën mes Tiranës dhe Egnatias. Sipas tij, goli...

Sport 15:16 - 21 Shtator, 2021

Merr formë shtëpia e re e Partizanit, presidenti Gaz Demi sheh nga afër punimet

Drejtuesit e Partizanit duket se e kanë ndarë mendjen përfundimisht për ta mbyllur fazën kryesore të punimeve në kompleksin e ri, i cili po ndërtohet në...

Sport 11:45 - 21 Shtator, 2021

“Rama ka qejf të dali mbi trajnerët, do t’i japi peshë drejtorit me emrin e tij“, ironia e Sinematit: Partizani fitoi Kupën Nënë Tereza

Gëzim Sinemati ka komentuar gjendjen e Partizanit në këtë fillim sezoni. Në studion e “Procesit Sportiv“, gazetari shqiptar ka ironizuar të kuqtë për mënyrën se si...

Sport 09:47 - 21 Shtator, 2021

Penalltia e çuditshme në Korçë, Mara: Nuk e pengova lojtarin e Partizanit

Skënderbeu barazoi në ndeshjen e parë në shtëpi përballë Partizanit, e cila ishte e veçantë për mesfushorin Uerdi Mara. Në mungesë të Vangjel Zguros për shkak...

Sport 08:05 - 21 Shtator, 2021

Babai nuk e aktivizonte te Vllaznia, djali i Brdaric gjen ekip të ri

Tim Brdaric ishte një nga afrimet e Vllaznisë, me trajnerin Thomas Brdaric që zgjodhi ta merrte djalin e tij në Shqipëri. Për të shuar çdo dyshim...

Sport 13:45 - 20 Shtator, 2021

Ndryshon axhenda e Superiores, ja kur luhen sfidat e javës së tretë

Ka ndryshuar sërish axhenda e javës së tretë edicionit të ri futbollistik 2021/2022 e Kategorisë Superiore. Java e tretë e Kategorisë Superiore do të luhet në...

Sport 10:37 - 20 Shtator, 2021

Gurishta: Brdaric është trajneri më i mirë në Shqipëri

Erdenis Gurishta ishte i ftuar në një lidhje direkte me emisionin “Skaner“ në “MCN TV“, ku ka folur rreth duelit me Teutën si dhe synimet e...