Connect with Us

Premier Liga

Premier Liga 17:25 - 20 Shtator, 2021

VIDEO/ Pogba sfidon tifozin, Carrick ndërhyn për të qetësuar situatën

Një gol në minutën e 89′ dhe një penallti e humbur në të 95-ën, i ka dhënë tre pikët Manchester United në transfertën ndaj West Ham-it,...

Premier Liga 12:16 - 20 Shtator, 2021

De Gea, më në fund një penallti e pritur… pas 5 vitesh

Rikthimi i De Geas, heroit të ditës në sfidën me West Hamin. Manchester United e ka kapërdirë me vështirësi zhgënjimin që humbi Europa League-n në finale...

BundesLiga 19:37 - 19 Shtator, 2021

VIDEO/ Chelsea mposht Spurs në derbin e Londrës, Dortmund nuk e fal Union Berlinin

Chelsea fitoi sot derbin e Londrës ndaj Tottenham në stadiumin e kësaj të fundit. Ndeshja u mbyll me shifrat 0-3, teksa të dy golat u shënuan...

Premier Liga 17:37 - 19 Shtator, 2021

VIDEO/ Mançesterit i mjafton Ronaldo dhe Lingard, Brajtoni triumf për vendin e tretë në Premier Ligë

Mançester Junajtid ka marrë një fitore shumë të rëndësishme duke mposhtur 1-2 në transfertë rivalët e Uest Hemit. Golin e parë të takimit e shënuan vendasit...

Premier Liga 11:58 - 19 Shtator, 2021

VIDEO/ Ndërhyrje horror në Angli, gjyqtari surprizon me vendimin

Është luajtur ditën e djeshme sfida Luton-Sëanse në Championship anglez e vlefshme për javën e 8-të. Takimi u mbyll në barazim 3-3 edhe pse vendasit ishin...

Premier Liga 09:17 - 19 Shtator, 2021

Debi i Londrës/ Tottenham pret sot Chelsean, ja si pritet të zbresin në fushë ekipet

Tottenham Hotspur dhe Chelsea do të ndeshen pasditen e sotme mes tyre në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e pestë të Premier League. Blutë janë...

Premier Liga 18:38 - 18 Shtator, 2021

VIDEO/ Sauthemptoni i Brojës “bllokadë” Sitit, triumf për Liverpulin e Arsenalin

Janë mbyllur 4 sfidat e Premier Ligës të luajtura pasditen e sotme, ku bie në sy barazimi pa gola i Suathemptonit të Armando Brojës kundër kampionëve...

Premier Liga 12:16 - 18 Shtator, 2021

E gjithë vëmendja te Armando Broja, do të luajë ndaj ekipit të Pep Guardiolës

Armando Broja pritet që ta nisi si titullarë në ndeshjen ndaj Manchester City. Sulmuesi shqiptar pritet që të jetë nga minuta e parë ndaj “qytetarëve”. Futbollisti...

Premier Liga 09:01 - 13 Shtator, 2021

Trajneri i Sauthamptonit flet sërish për Brojën: Ishte pak dembel

Përse trajneri Reja e ka lënë Armando Brojën në tribunë ndaj Polonisë? Kritikat për trajnerin e Kombëtares po vazhdojnë ende pasi vendosi që sulmuesi i Southampton...

Premier Liga 19:40 - 12 Shtator, 2021

VIDEO/ Liverpool mund Leeds pa vuajtje, dëmtimi i frikshëm i Elliot njollos sfidën

Liverpool ka arritur të fitojë ndeshjen e javës së të katërt të Premier League, ndaj Leeds United me shifrat e pastra 0-3. Djemtë e Jurgen Klopp...