Connect with Us

La Liga

La Liga 23:08 - 20 Shtator, 2021

Barcelona zhgënjen sërish, i shpëton humbjes në minutat e fundit

As kthimi i mbështetësve në shkallët e stadiumit nuk po ndihmon ekipin e Ronald Kuman që të gjejë rrugën e duhur. Pak ditë më parë, skuadra...

La Liga 21:19 - 17 Shtator, 2021

Sezoni i fundit në Dordmund, Haland pranë firmës me Realin

Erling Haland po luan sezonin e tij të fundit te Borusia Dortmund. Sulmuesi i ri i cili po thyen rekorde njëri pas tjetrit ka tërhequr vëmendjen...

La Liga 11:51 - 16 Shtator, 2021

Koeman në pikëpyetje, sfidat e tetorit vendimtare për holandezin

Besimi për punën e Ronald Koemanit te Barcelona është është ulur ndjeshëm pas disfatës së fundit në Champions, 0-3 nga Bayerni i Mynihut. Gazetat katalane, shumë...

La Liga 17:03 - 15 Shtator, 2021

Tifozët e Barcelonës e vërshëllyen, Sergi Roberto shpërthen në lot

Barcelona ka kuptuar mbrëmë se ky sezon ndoshta do të ketë më shumë vuajtje se ai i edicionit të kaluar dhe këtë radhë nuk kanë as...

La Liga 19:16 - 13 Shtator, 2021

Debutim ëndrash me Realin e Madridit, Camavinga në librat e historisë

Në pamundësi për të firmosur me Kylian Mbappe, presidenti i Realit të Madridit Florentino Perez në ditën e fundit të merkatos afroi te Los Blancos talentin...

La Liga 16:37 - 12 Shtator, 2021

Espanjoli nuk reziston dot, Atletiko bën përmbysjen e ‘çmendur’ (VIDEO)

Atletiko Madrid, arriti një fitore dramatike ndaj Espanjolit të Keidi Bares, në sfidën e vlefshme për javës së 4-t të La Ligës. Goli i Lemar në...

La Liga 11:29 - 10 Shtator, 2021

“Erling Haland do luajë te Real Madridi”

Kristian Vieri ka dhënë një lajm të bujshëm në emisionin e tij “Bobo TV” në rrjetet sociale. Gjatë një bisede me Kasanon, ish-sulmuesi italian thotë se...

La Liga 12:55 - 8 Shtator, 2021

E BUJSHME/ Real Madrid kërkon sulmues, në listë edhe Lewandowski

Jo vetëm Kylian Mbappe por edhe Robert Lewandowski është në radarët e Real Madrid. Nëse nuk do arrinë dot të firmosin me yllin francez të Paris...

La Liga 17:16 - 7 Shtator, 2021

Shtyhen dy ndeshje të LaLigas, Sevilla-Barça dhe Villareal-Alaves, ja arsyeja

Shtyhen dy ndeshje të LaLigas: Sevilla-Barcelona dhe Villarreal-Alavés, të vlefshme për javën e katërt të LaLigas. Arsyeja lidhet me grumbullimin e shumë lojtarëve të kampionatit spanjoll...

La Liga 18:58 - 5 Shtator, 2021

Zbulohet letra e Messit që i dërgoi presidentit të Barcelonës një vit më parë

Lionel Messi i kishte dërguar një letër presidentit të atëhershëm të Barcelonës, Josep Maria Bartomeu që kërkonte largimin nga “Camp Nou”. Më 24 gusht 2020, Messi...