Connect with Us

Kombëtare

Kombëtare 12:56 - 18 Shtator, 2021

“Napoli është penduar për Hysajn”, Di Marzio tregon dobësitë e të kaltërve: Juan Jesus mendon vetëm të hajë më pak

Elseid Hysaj po vijon karrierën e tij te  Lacio, ku duket se po rilind përsëri nën urdhërat e Sarrit. Mbrojtësi shqiptar u largua me parametër 0...

Kombëtare 21:27 - 16 Shtator, 2021

Kualifikueset e Botërorit për femra/ Shqipëria dhe Kosova barazojnë në “Elbasan Arena”

Kombëtarja e femrave ka barazuar 1-1 me Kosovën në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Botërorit për femra. Femrat kuqezi kaluan të parat në avantazh në...

Kombëtare 20:54 - 16 Shtator, 2021

VIDEO/ Strakosha e katranos te Lacio, gafë fatale në Ligën e Europës

Portieri i Kombëtares, Tomas Strakosha u bë protagonist në sfidën që Lacio luajti me Gallatasarain në Ligën e Europës. 26-vjeçari shkaktoi një autogol në minutën e...

Kombëtare 15:40 - 16 Shtator, 2021

UEFA shpërndan golin e Brojës ndaj Hungarisë

Portieri i Southampton, McCarthy është impresionuar nga paraqitja e fundit e Armando Brojës. Ky i fundit rezultoi si ylli i skuadrës me vetëm pak minuta të...

Kombëtare 12:10 - 16 Shtator, 2021

Renditja e FIFA-s/ Shqipëria dhe Kosova njohin rritje, ja klasifikimi i kombëtareve

Qeveria e futbollit botëror, FIFA ka përditësuar ditën e sotme renditjen në rang kombëtaresh. Kombëtarja shqiptare është ngjitur në këtë klasifikim duke u renditur në vendin...

Kombëtare 15:07 - 15 Shtator, 2021

Pajtim Kasami nuk vjen te Shqipëria

Shqipëria po vazhdon që të përforcohet me futbollistë cilësor në organikën e saj. Prurja e fundit ishte Nedim Bajrami, me çështjen që u fitua në CAS....

Kombëtare 12:00 - 15 Shtator, 2021

“Shqipëria do jetë solide në Europë”! Ish-futbollisti i Polonisë: Më befasoi! Fitore si e jona ndaj tyre nuk vjen për 200 vite

Prozhektorët e futbollit janë drejtuar përsëri nga klubet, por në Poloni vijon të diskutohet ende për Kombëtaren. Një ish-lojtar i përfaqësueses polake, Radoslav Kaluzni, jep mendimin...

Kombëtare 14:56 - 14 Shtator, 2021

E bujshme/ A do të vijë Pajtim Kasami te Shqipëria? Fitoret në CAS i kemi bërë rrugë, një tjetër mundësi për kuqezinjtë

Kombëtarja Shqiptare është pranë një përforcimi të ri në ekipin e saj. Sipas mediave në Kosovë, lojtari i Bazelit, Pajtim Kasami i ka thënë po Shqipërisë...

Kombëtare 15:25 - 13 Shtator, 2021

Odise Roshi flet për mënyrën si luan Shqipëria: Mos e ndryshoftë kurrë skemën Reja, unë prapë…

Odise Roshi është njeriu që ka dhënë më shumë asist te Shqipëria edhe në kohën e Rejës. Gjithmonë ky futbollist kthehet në protagonist me Kombëtaren, pavarësisht...

Kombëtare 13:28 - 13 Shtator, 2021

Ndarja nga jeta e fizioterapistit të kombëtares, reagon edhe Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale për ndarjen nga jeta të mjekut fizioterapist të kuqezinjve, Ylli Mihali, i cili humbi betejën për jetën përballë...