Connect with Us

BundesLiga

BundesLiga 14:42 - 18 Shtator, 2021

Statistikat interesante/ Bajern-Bochum takohen pas 10 vitesh, ja çfarë duhet të dini për këtë duel

Më shumë se 10 vite kanë kaluar nga përballja e fundit mes Bajernit dhe Bochumit. Java e pestë ka rezervuar për kampionët në fuqi një duel...

BundesLiga 16:25 - 17 Shtator, 2021

Gorecka: Bajerni, shtëpia ime! Ja kush më bindi të qëndroj

Bajerni i Mynihut ka rinovuar kon tratën me Leon Goreckën. Mesfushori gjerman do të jetë pjesë e bavarezëve deri në 2026 duke u bërë kështu lojtari...

BundesLiga 11:14 - 16 Shtator, 2021

Zyrtare/ Bayerni “blindon” për 5 vjet Leon Goretzkan

Bayerni i Mynihut ka zyrtarizuar këtë të enjte marrëveshjen e re me mesfushorin Leon Goretzka, e vlefshme deri në vitin 2026. Kontrata aktuale e futbollistit të...

BundesLiga 12:37 - 15 Shtator, 2021

Ndryshime në Kombëtaren e moshave, në stol emërohet trajneri shkodran

Pankina e Kombëtares së moshave U-19 në futboll për femra ka ndryshuar. Vendin e të larguarit Maringlen Kule e ka marrë trajneri shkodran, Kreshnik Krepi. Vendimi...

BundesLiga 08:11 - 15 Shtator, 2021

17 fitore radhazi dhe 22 gola në Champions League, rekordi i frikshëm i Levandovskit,

Askush si ai. Robert Levandovski është padyshim një nga sulmuesit më produktiv në Europë. Bomberi polak, realizoi dopietë në sfidën e sotme ndaj Barcelonës, ku bavarezët...

BundesLiga 11:52 - 13 Shtator, 2021

Rrëfimi 360 gradë i Rummenigge-s: Bayerni s’mund të jetë shoqatë shitjesh, Haaland…

Ish-shefi ekzekutiv i Bayernit të Munihut, Karl-Heinz Rummenigge, në një intervistë të detajuar për një medie sportive spanjolle tregoi qëndrimin e tij në lidhje me zhvillimet...

BundesLiga 09:39 - 12 Shtator, 2021

Tifozët e gjuajnë me gota birre, Haland i habit të gjithë me veprimin e tij

Erling Haland, realizoi dopietë në përballjen ndaj Bajern Leverkuzen, ku skuadra e Dortmundit triumfoi me rezultatin 3-4. Në minutën e 77-të, norvegjezi realizoi nga pika e...

BundesLiga 21:11 - 11 Shtator, 2021

VIDEO/ Nagelsman i pamëshirshëm me ish-skuadrën, Bajerni triumfon me poker

Bajern Mynih ka rilindur nën urdhrat e trajnerit Julian Nagelsman. Pas një starti jo të mirë, bavarezët janë të pandalshëm duke fituar 3 ndeshje radhazi. Pasditen...

BundesLiga 13:02 - 11 Shtator, 2021

I papërsëritshëm/ “Kaiser” i Bayernit dhe Gjermanisë feston 76-vjetorin

Franz Beckenbauer lindi në Giesing, sot një zonë e njohur e Mynihut, më 11 shtator 1945. Unik në stilin dhe elegancën e lojës dhe pastërtinë e...

BundesLiga 13:13 - 10 Shtator, 2021

Gjermania tani funksionon, Flik ka transformuar ekipin

Ishte një start perfekt për Hansi Flikun i cili në tri ndeshje mori 9 pikë si trajner i Gjermanisë. Pavarësisht problemeve të djeshme pas ndeshjes gjatë...