Connect with Us

Sport

Seria A 10:16 - 23 Shtator, 2021

Rey Manaj dhe Morata fotografohen bashkë pas ndeshjes

Alvaro Morata duket se është i lidhur ngushtë me shqiptarët. Sulmuesi spanjoll nuk e ka fshehur asnjëherë raportin tejet miqësor që ndan me Vrionin, të cilit...

Sport 09:58 - 23 Shtator, 2021

Erdhi me bujë në merkato, ja pse Memelli nuk po e aktivizon ende mesfushorin brazilian

Mesfushori brazilian, Bruno Riter, iu bashkua Skënderbeut në fundin e merkatos. Afrimi i tij ka shtuar cilësinë në skuadër, por trajneri Migen Memelli duhet të presë...

Sport 09:29 - 23 Shtator, 2021

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë me Lyonin

Xherdan Shaqiri është ambientuar mjaft mirë te skuadra e Lionit duke fituar dhe vendin e titullarit. Por sulmuesi shqiptar është bërë protagonist mbrëmjen e sotme duke...

Kombëtare 09:02 - 23 Shtator, 2021

Dëmtohet mesfushori i kombëtares dhe rrezikon ndeshjet e tetorit

Gjatë mbrëmjes së djeshme mesfushori i Espanjolit dhe i Kombëtares sonë, Keidi Bare ka lënë fushën e lojës në minutën e 74-rt të takimit. 24-vjeçari ka...

Seria A 21:39 - 22 Shtator, 2021

Milani rikthehet te fitorja, mposht Venezian dhe arrin Interin

Milani vazhdon ecurinë e rezultateve pozitive në Serinë A. Kuqezinjtë mposhtën pastër 2-0 Venecian në San Siro duke mos e provuar ende shijen e humbjes në...

Seria A 20:56 - 22 Shtator, 2021

VIDEO/ Vjen triumfi i parë në Serie A, Juventus fiton me vuajtje ndaj Spezias

Juventusi gjeti sot më në fund fitoren e parë në Serie A. Skuadra e Max Allegrit triumfoi ndaj Spezias në transfertë me shifrat 2-3 pas një...

Sport 19:46 - 22 Shtator, 2021

VIDEO/ Surpriza e madhe e Kupës, shihni si Labëria mposhti Vllazninë fituese në fuqi

Ndeshjet e sotme të Kupës së Shqipërisë kanë dhuruar shumë rezultate surprizë, por asnjëri më shumë se ai që regjistroi Vllaznia në fushën e Laberisë. Skuadra...

La Liga 19:15 - 22 Shtator, 2021

“Faleminderit që erdhët dhe mirupafshim”/ Koeman habit gazetarët në konferencën për shtyp, mban një fjalim dhe largohet

Tensioni është në nivelin më të lartë te skuadra e Barcelonës, ku stoli i Ronald Koeman është tronditur pas humbjes në Champions League, kundër Bayern dhe...

Sport 18:56 - 22 Shtator, 2021

Polemikat dhe VAR në Shqipëri, Sokol Jareci: Nuk pretendojmë më të mirën, rasti Ngoo ishte penallti

Shefi I arbitrave në FSHF, Sokol Jareci ka treguar dy javët e para të VAR në futbollin shqiptar. Për moderatoren Enxhi Biba, Jareci ka shpjeguar se...

Sport 18:13 - 22 Shtator, 2021

Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Labëria trondit Vllazninë, sa shumë rezultate surprizë (VIDEO)

Janë luajtur ditën e sotme 8 sfidat e vlefshme për raundin e parë të Kupës së Shqipërisë, që kanë prodhuar surpriza të shumta. REZULTATET:  FT: Labëria –...

Sport 18:09 - 22 Shtator, 2021

Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ 21 gola në 8 sfida! Shkëlqejnë 4 skuadrat e Superiores, Erzeni shtang Dinamon. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Janë luajtur ditën e sotme 8 sfidat e vlefshme për raundin e parë të Kupës së Shqipërisë, që kanë prodhuar plot 21 gola, ku nuk munguan...

Seria A 17:17 - 22 Shtator, 2021

VIDEO/ “Gjakoset” Fiorentina-Inter, shufra hekuri dhe mjete piroteknike, tifozët e dy skuadrave përleshen në rrugë

Pas ndeshjes Fiorentina-Inter e cila përfundoi 1-3 tifozët e të dyja ekipeve janë përleshur me njëri-tjetrin.Siç tregohet në një video të publikuar nga Football Italia, të...

Sport 16:49 - 22 Shtator, 2021

Mbyllen pjesët e para, ja rezultatet në ndeshjet e Kupës së Shqipërisë

Kanë startuar në orën 16:00,  sfidat e vlefshme për Grupin A dhe Grupin të Kupës së Shqipërisë. Në fushë kanë zbritur emra të mëdhenj të Kategorisë...

Sport 16:17 - 22 Shtator, 2021

Elseid Hysaj: Më kënaqën duartrokitjet për Thomas Strakoshën

Elseid Hysaj ka bindjen se Lacio shumë shpejt do të marrë atë formë që dëshiron trajneri Sarri dhe do të argëtojë ashtu siç bënte Napoli i...

Sport 14:38 - 22 Shtator, 2021

“Bërryla dhe shkelma”/ Zhan Viktor: Partizani na sakatoi

Zhan Viktor, një nga lojtarët më të mirë në fushë për Skënderbeun në barazimin 1-1 kundër Partizanit ka analizuar takimin e fundit në kampionat ndaj kryeqytetasve...

Sport 14:30 - 22 Shtator, 2021

“Amaneti” i nënës së Ronaldos: Para se të vdes dua ta shoh Cristianon të rikthehet te Sportingu

Nëna e Kristiano Ronaldos , Dolores Aveiro, ka zbuluar se dëshira e saj më e madhe para se të vdesë është që djali i saj të...

Premier Liga 14:00 - 22 Shtator, 2021

Lojtarët që do përfitojnë më shumë në sezonin e ri, ja lista e plotë

Revista prestigjoze “Forbes” ka bërë një listë të lojtarëve që do të përfitojnë më shumë gjatë sezonit të ri futbollistik 2021/2022. I pari në këtë listë...

Premier Liga 13:24 - 22 Shtator, 2021

Trajneri i Southampton kritikon Armando Brojën: Ky është problemi i tij!

Southampton fitoi ndaj Sheffield United duke kaluar më tej në fazën e Kupës. Armando Broja luajti për 90 minuta dhe nuk shënoi, duke humbur edhe penallti...