Connect with Us

Shëndeti

Rreziku nga varianti Delta/ Nëndrejtori i ISHP sqaron situatën, sa e frenon vaksinimi
Shëndeti 22:27 - 21 Shtator, 2021

Dritan Ulqinaku: Studimi i Akademisë së Shkencave mbi COVID-19 mund të jetë nul

Sipas një studimi të bërë nga Akademia e Shkencave rreth COVID-19 në Shqipëri, rezulton se deri në muajin qershor, 73.3 për qind e shqiptarëve kanë qenë...

“Tirana arrin imunizimin e tufës në fund të qershorit”/ Imunologu Sulçebe: Për Shqipërinë është pak më ndryshe
Shëndeti 21:28 - 21 Shtator, 2021

‘Delta’ i ndryshoi rregullat e lojës/ Sulçebe: I pamjaftueshëm imunizimi me 73 % e popullatës

Epidemiologu Genc Sulçebe tha në emisionin Now në Euronews Albania se imunizimi i popullsisë në 73 për qind, siç rezulton nga raporti i fundit i Akademisë...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Shëndeti 17:16 - 21 Shtator, 2021

Rritet sërish numri i rasteve me Covid/ Ja sa viktima janë regjistruar sot

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë. Sipas të...

Shëndeti 16:51 - 21 Shtator, 2021

Doza përforcuese e vaksinës J&J nxit përgjigje të fortë imunitare

Kompania Johnson & Johnson publikoi disa të dhëna që tregojnë se dhënia e një doze përforcuese të vaksinës së saj kundër koronavirusit siguron një përgjigje të...

cna lajme blog
Shëndeti 16:07 - 21 Shtator, 2021

Studimet mbi mbrojtjen imunitare/ Nuk duhet të heqim dorë nga vaksinimi

Nga Blerta Brati Informacionet sot mbi studimet publikohen aq shpejt , sa vetem profesionistet mund ti shohin me gjakftohtesi! Sipas një studimi të botuar më 28...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Shëndeti 09:16 - 21 Shtator, 2021

Erion Dasho kundër vaksinimit me detyrim/ Tregon pasojat e rënda që do ketë

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho ka dalë kundër vendimit të qeverisë, për vaksinimin me detyrim. Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se një...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Shëndeti 22:39 - 20 Shtator, 2021

“Jemi larg imunitetit të tufës”/ Brataj: Nuk kemi bërë një studim të mirëfilltë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka komentuar të dhënat e publikuara nga akademia e shkencave në lidhje me imunitetin e tufës prej 73%. I ftuar...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Shëndeti 22:06 - 20 Shtator, 2021

Mbërrijnë në Rinas mbi 30 mijë doza vaksine Pfizer

Mbrëmjen e sotme ka ardhur në Shqipëri një tjetër ngarkesë me vaksina kundër COVID-19. Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila bën...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote
Shëndeti 18:14 - 20 Shtator, 2021

MSH nxjerr shifrat/ Rritet numri i viktimave, ja sa raste pozitive me Covid janë regjistruar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë. Sipas të...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Shëndeti 17:35 - 20 Shtator, 2021

Pfizer do të kërkojë miratimin e vaksinës për moshat 5 deri në 11 vjeç

Kompanitë Pfizer dhe BioNTech thanë se do të kërkojnë miratimin e rregullatorve për vaksinimin e fëmijëve të moshës nga 5 deri në 11 vjeç. Rezultatet e...