Connect with Us

Search results for ""

Sport 16:17 - 16 Tetor, 2021

Humbja ndaj Kastriotit, trajneri Memelli befason me deklaraten

Trajneri Migen Memelli u shpreh se ishte mjaft i zhgënjyer nga humbja me Kastriotin duke thënë se në ndeshje të tilla detajet bëjnë diferencën. Më tej,...

Sport 16:05 - 16 Tetor, 2021

Egnatia surpriza e Superiores, Laçi prek fundin/ Shikoni si ndryshon renditja pas ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar dy sfidat e javës së pestë të Superiores ku Laçi u befasua nga Egnatia ndërsa Kastrioti dominoi Skënderbeun për fitoren e parë në kampionat....

Gjendet i pajetë një i moshuar në Elbasan
Kronika 16:04 - 16 Tetor, 2021

E rëndë në Lushnje/ Zetori zë poshtë gjyshin, nipin dhe mbesën, 10 vjeçarja në gjendje kritike

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Çermë të Divjakës. Mësohet se 3 persona, anëtarë të së njëjtës familje kanë mbetur...

Furgoni përplas të moshurarin gjatë një manovre/ Humb jetën 80 vjeçari
Kronika 15:55 - 16 Tetor, 2021

Humbën jetën në hotelin në Qerret/ Zbardhen detaje të reja nga tragjedia e familjes ruse

Detaje të reja janë zbardhur nga vdekja e katër turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Sipas asaj që raportohet në media,...

Sport 15:54 - 16 Tetor, 2021

Humbja në javën e pestë, skuadra e Kategorisë Superiore mbetet pa trajner

Laçi është mposhtur 0-1 nga Egnatia në shtëpi dhe pas pesë javëve renditet në vendin e fundit me vetëm dy pikë të grumbulluara. Bardhezinjtë rrezikuan në...

Bota 15:50 - 16 Tetor, 2021

Pse Mbretëria e Bashkuar dhe BE-ja luftojnë ende për Brexit-in?

“Ta përfundojmë Brexit-in” ishte slogani i kryeministrit britanik Boris Johnson kur ai garoi në zgjedhje dy vjet më parë. Që atëherë, Britania e Madhe është tërhequr...

Sport 15:49 - 16 Tetor, 2021

VIDEO/ Egnatia befason edhe Laçin, Vukiçeviç “në fije të perit”

Laçi zhgënjen sërish, këtë herë përballe Egnatias, që udhëtoi pa shumë pretendime drejt Kurbinit, por ia doli të largohet me një tjetër 3-pikësh, sërish falë heroit...

Sport 15:45 - 16 Tetor, 2021

VIDEO/ Zhgënjen Skënderbeu, Kastrioti i jep leksion në kampionat dhe merr fitoren e parë

Kastrioti ka mposhtur 2-0 Skënderbeun në javën e pestë të kampionatit duke gjetur fitoren e parë këtë sezon. Kastrioti kaloi në avantazh në minutën e 65-të...

Sport 15:41 - 16 Tetor, 2021

Superliga e Kosovës/ Prishtina e pëson në shtëpi! Gjilani dhe Ballkani ndajnë pikët, ja rezultatet

Janë mbyllur tre sfida e Superligës kosovare të luajtura mesditën e sotme për javën e 9-të të kampionatit. Prishtina është mposhtur 1-2 në shtëpi nga Llapi...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Kronika 15:34 - 16 Tetor, 2021

Plagosje në Tropojë/ I riu përfundon në spital

Sot në Tropojë ka ndodhur një plagosje, ku një 53 vjeçar ka goditur me mjet të mprehtë një 27 vjeçar, i cili ndodhet në spital nën...