Connect with Us

Satire Politike

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Satire Politike 14:25 - 18 Nentor, 2021

Foto/ Rruga që ka çmendur rrjetin në Shqipëri

Një rrugë fshati në Bulqizë, e cila është promovuar nga kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla, është bërë objekt humori në rrjetet sociale. Pas publikimit të fotove...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Satire Politike 14:45 - 14 Nentor, 2021

“U rrita u bëra burë, me foton e Berishës në mur”/ “Shpërthen” humori në rrjet, fotot më pikante

Situata politike në vend vijon të bëhet të ironozhet nga faqet e humorit në rrjetet sociale, të cilat ironizojnë nëpërmjet memeve. Një deklaratë e bërë nga...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Satire Politike 09:40 - 7 Tetor, 2021

Ekskluzive/ Zbulohen ministrat e Bashës në bashkëqeverisje me Ramën

Bashkëqeverisja mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nuk ka më asnjë dyshim. Tashmë jemi përballë faktit, se kemi një opozitë formale...

Satire Politike 11:11 - 6 Tetor, 2021

Foto-Nga Basha, Rama, Ruçi, Spiropali, Duma e Veliu/ Kush janë VIP-at që “futen” në Big Brother

Në një kohë që në vend flitet për krizë energjitike, për rritjen e çmimeve, e të tjera si këto, duket se shqiptarët e kanë gjetur “ilaçin”...

Satire Politike 13:10 - 24 Shtator, 2021

“Ore kush është ky plaku me kryeministrin”/ Plas humori në rrjet, fotot më pikante

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në SHBA, ka zhvilluar një takim edhe me miliarderin Geroge Soros. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kreu...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Satire Politike 12:35 - 18 Shtator, 2021

FOTO-Basha tallet me realitetin/ Rrjeti “shpërthen” në meme

Të qeshurat e kreut të PD, Lulzim Basha në parlament me fjalimin e deputetit Sajmir Korreshi, janë bërë virale në të gjitha rrjetet sociale. Disa prej...

Ëndrrat e Bashës me Kryeministër/ Kreu i PD, i zhdukur që prej një jave
Politikë 11:06 - 16 Shtator, 2021

Foto-Basha fle gjumë në këmbë/ Gazment Bardhi e sheh me ëmbëlsi

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shfaqur sot duke shkuar në Kuvend, i përgjumur. Basha është fotografuar teksa ecte me sytë mbyllur, duke dhënë kështu një...

cna lajme politike
Satire Politike 11:53 - 9 Shtator, 2021

E pabesueshme/ CNA.al letër urgjente Kuvendit të Shqipërisë

Sot në mesditë, duke parë seriozitetin e situatës në lidhje me Kuvendin dhe atë çfarë presin qytetarët, CNA.al ka vendosur të çojë publikisht këtë letër. Të...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Satire Politike 11:45 - 6 Shtator, 2021

Entuziaste/ Erion Braçe kërkon vendin e Bashës

Pas largimit nga detyra, shkarkimit apo dorëheqjes sikur u raportua, zv.kryeministri Erion Braçe duket se s’po gjen dot rehati. Inati nuk e lë. Ndoshta ka menduar...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Satire Politike 19:44 - 3 Shtator, 2021

Dajë Ceni në merak për Tit Vasilin/ “Çare i ka thon Roma k’tij qi zgërdhihet kshu mre daj?”

Vallahile, kom pa e s’kom pa, po surrat si ky Tit Vasili nuk kom pa n’gjith Tironën! Po si zgërdhihet burri n’kët far feje mër daj,...